Справа № 2а-1672-11
УУХВАЛА
про відкриття скороченого провадження у справі
10 червня 2011 року суддя Сватівського районного суду Луганської області Пчолкін С.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про визнання протиправною бездіяльності управління Пенсійного фонду у Сватівському районі та зобов’язання нарахування та виплати недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії,
ВСТАНОВИВ:
10 червня 2011 року позивачі звернулися до суду з адміністративним позовом, у якому просять суд визнати бездіяльність відповідача протиправною, зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області нарахувати та виплатити на їх користь недоплачене їм як дитині війни щомісячне підвищення до пенсії з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Закон України “Про соціальний захист дітей війни”від 18 листопада 2004 року за № 2195-IV набрав чинності з 01 січня 2006 року, офіційно опублікований: в “Урядовому кур'єрі”№ 244 від 22 грудня 2004 року; “Президентському віснику”№ 60 від 24.12.2004 року; “Голосі України”№ 247 від 28 грудня 2004 року; “Офіційному віснику України”№ 50 від 31 грудня 2004 року; “Відомостях Верховної Ради України”№ 4 від 28 січня 2005 року.
Крім того, право дітей війни на отримання підвищення до пенсії широко висвітлювалося у доступних засобах масової інформації.
Відповідно до ст. 57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, доводяться до відома населення у порядку, встановленому законом. Тобто всі нормативні акти оприлюднюються та є загальнодоступними.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Рішення Конституційного Суду також оприлюднюються у встановленому порядку. Так, рішення Конституційного Суду України “У справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36, частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”(справа про соціальні гарантії громадян)”від 09 липня 2007 року, справа № 6-рп/2007, офіційно опубліковане у “Офіційному віснику України”№ 52 від 27 липня 2007 року і у періодичних виданнях.
Також про порушення своїх прав позивачі могли дізнатись з дати отримання пенсії за певний місяць, у якому також виплачувалась надбавка як дитині війни, протягом всього часу позивачі отримували пенсію і надбавку до пенсії як дитина війни, до суду позивачі звернулися лише 10 червня 2011 року, тобто з порушенням строку для звернення до суду за захистом порушених прав.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Позивачі не звернулися до суду з заявою відповідно до ст. 100 КАС України про поновлення строку звернення до суду за період з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 09 грудня 2010 року, не навели підстав пропуску строку.
За таких обставин у справі, суддя приходить до висновку, що позовну заяву в частині стягнення підвищення до пенсії за період часу з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 09 грудня 2010 року необхідно залишити без розгляду, оскільки позивачами пропущено встановлений законом шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.
В іншій частині позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.104-107 КАС України, підвідомча та підсудна Сватівському районному суду Луганської області. Підстав для залишення позовної заяви без руху, без розгляду, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження, немає.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
Керуючись ст. 107, 183-2, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ
Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про визнання протиправною бездіяльності управління Пенсійного фонду у Сватівському районі та зобов’язання нарахування та виплати недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії за період з 09 липня 2007 року по 31.грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 09 грудня 2010 року –залишити без розгляду у зв’язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про визнання протиправною бездіяльності управління Пенсійного фонду у Сватівському районі та зобов’язання нарахування та виплати недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії з 10 грудня 2010 року.
Відповідно до ч.3 ст.183-2 КАС України роз’яснити відповідачу його обов’язок у разі заперечення проти позову у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали надати всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов, безпосередньо до канцелярії суду.
Справа буде розглянута суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. У випадку неподання заперечень проти позову справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.
У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, справа буде розглянута за загальними правилами КАС України.
Копію ухвали разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів негайно надіслати відповідачу.
Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що вони мають права і обов'язки, визначені ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності та відмови у поновленні строку у встановлений законом строк і порядок, в іншій його частині ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: С.А.Пчолкін