Судове рішення #64543
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

УХВАЛА ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

"22" червня 2006 року

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

головуючого - Фащевської Н.Є.

суддів - Жолудько Л.Д., Дикун СІ.

при секретарі - Жовняревич Т.М.

з участю - позивача ОСОБА_1, представника Тернопільського обласного військового комісаріату Скуратовської Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Тернопільського міськрайонного суду від 17 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського обласного військового комісаріату про перерахунок розміру пенсії, виплату недоотриманих сум, -

Встановила:

ОСОБА_1 звернувся із апеляційною скаргою на постанову Тернопільського міськрайонного суду від 17 травня 2006 року, якою у задоволенні його позову до Тернопільського обласного військового комісаріату (далі - облвійськкомат) про перерахунок розміру пенсії, виплату недоотриманих сум відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати та задовольнити його позовні вимоги, про перерахунок та виплату сум пенсії з урахуванням:

1)   Щомісячної 90% надбавки за безперервну військову службу у

Збройних силах України від 05 травня 2003 року №389/2003 " Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства Внутрішніх

Справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України та

Управління державної охорони України за безперервну службу" - з

01.05.2003 р.;

2) Премії у розмірі 33,3%, передбаченої Указом Президента України від

14.07.1995 року №615/95 "Про надбавки до грошового забезпечення

військовослужбовців Збройних Сил України" - з 01.01.2003 р.;

Справа №22ас-275    2006р.                                          Головуючий у 1 інстанції - Хома М.В.

Категорія - пенсійні правовідносини                                              Доповідач -Дикун СІ.

 

2

3)         40% надбавки, передбаченої Указом Президента України №847/99 від 14.07.1999 року "Про додаткові заходи щодо впорядкування грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України" - з 01.09.1999 р.;

4)    15% надбавки з 1995 року.

При цьому апелянт зазначив, що суд не звернув уваги на порушення відповідачем його права на повне пенсійне забезпечення.

Під час апеляційного розгляду справи апелянт ОСОБА_1 підтримав вимоги апеляційної скарги, а представник облвійськкомату апеляційної скарги не визнала.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 був звільнений з дійсної служби у відставку згідно із наказом Головнокомандуючого сухопутніми військами №НОМЕР_1 від 7 вересня 1987 року за ст.60 п."б" Положення про проходження військової служби офіцерським складом Збройних Сил СРСР (по хворобі).

На момент звільнення позивач зазначених ним у позові додаткових видів грошового забезпечення не отримував.

З жовтня 1987 року ОСОБА_1 виплачується пенсія.

До складу грошового забезпечення, з якого позивачу нарахована пенсія, увійшли: посадовий оклад, оклад за військове звання, відсоткова надбавка за вислугу років, а також додаткові види грошового забезпечення, що стверджується розрахунком на пенсію позивача від 8 січня 1988 року.

Перевіривши законність та обгрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши пояснення учасників апеляційного розгляду справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід відхилити.

Відповідно до вимог ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу обчислюються з грошового забезпечення цих військовослужбовців за останньою штатною посадою перед звільненням. При цьому для обчислення їм пенсії враховуються відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавка за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно із п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.92 р. "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;   окладу за військове звання; процентної надбавки за вислугу

 

з

років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця. Розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60   календарних   місяців   служби   підряд   протягом   усієї   служби   перед зверненням за пенсією.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд виходив з того, що зазначені надбавки та премію, які позивач просить врахувати при обчисленні розміру його пенсії, під час проходження служби він не отримував, а тому відповідно до законодавства з питань пенсійного забезпечення, яке діяло до 1.01.2005 р., вказані нові види грошового забезпечення не повинні враховуватись у розмір грошового забезпечення з якого проводиться перерахунок раніше призначеної пенсії.

Колегія суддів вважає, що з таким висновком суду слід погодитись, оскільки він відповідає встановленим судом обставинам і вимогам закону.

Законодавством з питань пенсійного забезпечення, яке діяло до 1.01.2005 р., не було передбачено можливості перерахунку раніше призначених пенсій у зв"язку із запровадженням після звільнення військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом України від 9.04.92 р. за №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, яких вони не отримували під час служби, а також премій. Виходячи з того, що ЗУ "Про внесення змін до ст.43 ЗУ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 15.06.2004 р. за №1769-ІУ, який набув чинності з 1.01.2005 р., не має зворотньої сили, суд підставно дійшов до висновку, що вимоги щодо перерахунку пенсії з урахуванням запроваджених після звільнення зі служби нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій за минулий час, тобто до 1.01.2005 р., задоволенню не підлягають.

Оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи ухвалив та постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, підстав для задоволення апеляційної скарги колегія суддів не вбачає.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 198 п.1, 200, 206 КАС України, колегія судців, -

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Тернопільського міськрайонного суду від 17 травня 2006 року - без змін.

 

4

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту її проголошення.

Головуючий - підпис

Судді - два Суддя апеляційного суду Тернопільської області

С.І.Дикун

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація