УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2006 року м. Хмельницький
колегія суддів судової палати з цивільних справ
апеляційного суду Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Ніколайчука М.Є.
суддів : Матковської Л.О., Самчука П.П. при секретарі Липко А.Ю.
з участю
розглянула у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 22а-351 за апеляційними скаргами Славутського міжрайонного прокурора, ОСОБА_1 на постанову Славутського міськрайонного суду від 10 квітня 2006 року,
встанови ла:
В січні 2006 року в суд звернувся з позовом прокурор в інтересах ОСОБА_1, який зазначав, що 9 липня 2004 року Славутським міськрайонним центром зайнятості ( далі Славутський МРЦЗ) ОСОБА_1 призначено допомогу по безробіттю з 9.7.2004 року по 3.7.2005 року терміном 360 календарних днів. Прокурор вказував, що оскільки ОСОБА_1 під час виплати допомоги виповнилось 58 років, то він має право на отримання допомоги протягом 720 календарних днів.
Прокурор просив суд зобов"язати Славутський МРЦЗ продовжити виплату ОСОБА_1 допомоги по безробіттю на 720 календарних днів.
Постановою Славутського міськрайонного суду від 10 квітня 2006 року прокурору в задоволенні позову відмовлено.
Прокурор з такою постановою не згідний, подав апеляційну скаргу, просить її скасувати і задоволити позовні вимоги. Зазначає, що суд не правильно застосував діюче законодавство, зокрема ст. 22 ч.4 Закону України „ Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття"
ОСОБА_1 з такою постановою не згідний, подав апеляційну скаргу, просить постанову суду скасувати, задоволити позов прокурора. Вказує, що судом проігноровано вимоги матеріального права.
В апеляційний суд прокурор, ОСОБА_1 не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлені у встановленому порядку. ОСОБА_1 просив справу слухати в його відсутність
Представник Славутського МРЦЗ скаргу не визнає, вважає рішення суду правильним.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід відхилити, а рішення суду залишити без змін з таких підстав.
Відповідно до ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення а постанову суду першої інстанції без змін, якщо суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і постановив судове рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції правильно встановив дійсні обставини справи, правовідносини, що виникли та застосував діюче законодавство.
Встановлено, що 9 липня 2004 року Славутським МРЦЗ ОСОБА_1 надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю з 9.7.2004 року по 3.7.2005 року тривалістю 360 днів.
Головуючий у першій інстанції - Роїк Справа № 22а-351
Доповідач - Ніколайчук Категорія 14,36
ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року і на час надання йому статуту безробітного він не мав 58 років.
Згідно ст.5 Закону України „ Про зайнятість населення" особами пенсійного віку є чоловіки після 58 років.
Відповідно до ч.4 ст.22 „ Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття" для осіб передпенсійного віку тривалість виплати допомоги визначена до 720 календарних днів. Вік визначається на час надання статусу, а не під час виплати допомоги ( п.25 Положення про порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, виплати допомоги в період професійної підготовки та перепідготовки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.4.1998 року № 578 та п. 2.9 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати... , затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року №307).
З викладеного слідує, що тривалість допомоги по безробіттю до 720 календарних днів, передбачено лише для осіб, які звернулись до центру зайнятості, вже будучи особами передпенсійного віку, тобто досягли: чоловіки 58 років.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 199,200,206,212 КАС України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційні скарги Славутського міжрайонного прокурора, ОСОБА_1 залишити без задоволення, постанову Славутського міськрайонного суду від 10 квітня 2006 року - залишити без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення, може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в касаційному порядку протягом одного місяця.