Справа №173/486/17
Провадження №2/173/437/2017
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.05.2017 м.Верхньодніпровськ
Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області у складі
головуючого судді Шевченко О.Ю.
при секретарі судового засідання Демяненко С.І.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщені суду цивільну справу за позовом керівника Жовтоводської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі комунального закладу «Кам’янська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної злочином,
ВСТАНОВИВ:
Керівник Жовтоводської місцевої прокуратури звернувся до Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області з позовом в інтересах держави в особі комунального закладу «Кам’янська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної злочином. В обґрунтування позову посилається на те, що вироком Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 7 квітня 2016 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.121 КК України та йому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі. Потерпілою від злочину є ОСОБА_3, якій було заподіяно тілесні ушкодження та у зв’язку з чим вона перебувала на лікуванні у хірургічному відділенні КЗ «Кам’янська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» в період з 17 до 24 грудня 2015 року. На лікування ОСОБА_4 закладом охорони здоров’я витрачено 7577 грн. 61 коп.: 3127 грн. 83 коп. – вартість одного ліжко-дня в реанімації; 4449 грн. 78 коп. – 6 ліжко-днів у хірургічному відділенні з розрахунку 741 грн. 63 коп. за 1 ліжко-день. Зазначені витрати ОСОБА_2 закладу охорони здоров’я в добровільному порядку не відшкодовано. На підставі вищевикладеного позивач просив суд стягнути з ОСОБА_2 на користь комунального закладу «Кам’янська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» 7577 грн. 61 коп. як шкоду завдану кримінальним правопорушенням у вигляді витрат на стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_3
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив суд задовольнити заявлені позовні вимоги з підстав, зазначених у позові.
Позивач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд справи без його участі, позов підтримав.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, від участі у справі в режимі відео конференції відмовився, заперечень проти позову не надав, заява про розгляд справи без його участі не надходила.
У відповідності до ст. 224 ЦПК України судом було постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, приходить до таких висновків.
Судом встановлено такі обставини та відповідні їм правовідносини.
Вироком Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 7 квітня 2016 року ОСОБА_2 було визнано винним у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 121 КК України та призначено покарання у виді п’яти років позбавлення волі. Вироком суду також встановлено, що потерпілою від злочину є ОСОБА_3, якій було завдано тяжкі тілесні ушкодження за критерієм небезпеки для життя (а.с.10-11).
Згідно з ч. 4 ст. 61 ЦПК України вирок у кримінальному провадженні, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов'язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.
У зв’язку з чим суд вважає доведеними ті обставини, що внаслідок винних, протиправних дій ОСОБА_2 потерпілій ОСОБА_3 було завдано тілесні ушкодження.
Відповідно до ч. 1 ст. 1206 ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов’язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров’я на лікування потерпілого від цього злочину.
Згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України від 7 липня 1995 року № 11 «Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат» питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16.07.1993. Термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебуває на лікуванні. До справи має бути приєднана довідка-розрахунок бухгалтерії цього закладу із записом про вартість одного ліжко-дня та загальну суму фактичних витрат на лікування потерпілого. Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню у повному обсязі.
Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.1993 № 545 передбачено, що сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров'я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі та вартості витрат на його лікування в день. Кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого (форма 003 (у) або інших документів, які підтверджують дати госпіталізації та виписки хворого із стаціонару лікувального закладу. Визначення суми витрат на лікування потерпілого за один ліжко-день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко-днів і загальної суми фактичних витрат за місяць (в якому проводилось лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентаря та обладнання. Визначена сума коштів на лікування потерпілого стягується судом з обвинуваченого або фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, при ухваленні вироку за позовом закладу охорони здоров'я або прокурора.
Зі змісту вироку видно, що питання про відшкодування витрат на лікування потерпілої під час ухвалення вироку судом не вирішувалося. За повідомленням КЗ «Кам’янська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» від 7 березня 2017 року самостійно з позовом до суду про стягнення витрат на лікування ОСОБА_3 лікарня не зверталася (а.с.12).
Згідно з калькуляцією витрати на лікування ОСОБА_3 в період її лікування з 17 до 24 грудня 2015 року склали 7577 грн. 61 коп.: 3127 грн. 83 коп. – вартість одного ліжко-дня в реанімації; 4449 грн. 78 коп. – 6 ліжко-днів у хірургічному відділенні з розрахунку 741 грн. 63 коп. за 1 ліжко-день (а.с.13-14).
Враховуючи встановлені судом обставини, суд приходить до висновку, що позивачем доведено наявність підстав для відшкодування ОСОБА_2, як особою, яка вчинила злочин, витрат закладу охорони здоров’я на лікування потерпілої від цього злочину ОСОБА_3, а тому позовні вимоги є законним та обґрунтованими, а позов є таким, що підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у відповідності до ст. 88 ЦПК України, приймаючи до уваги, що позивач був звільнений від сплати судового збору у відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суд приходить до висновку, що судовий збір підлягає стягненню з відповідача в дохід держави у відповідності до ставок судового збору, визначеному ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.1206 Цивільного кодексу України, ст. ст. 10,11,60,61,212-215,224-233 Цивільного процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов керівника Жовтоводської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі комунального закладу «Кам’янська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної злочином – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2) на користь комунального закладу «Кам’янська міська лікарня швидкої медичної допомоги» ДОР» (ЄДРПОУ 01985854, вул.. Вячеслава Чорновола, 79а, м.Кам’янське Дніпропетровської області, р/р 35413023035283 в ГУ ДКСУ в Дніпропетровській області, МФО 805012) 7577 грн. 61 коп. як шкоду завдану кримінальним правопорушенням у вигляді витрат на стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_3.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2) судовий збір в дохід держави в сумі 640 грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги через Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.Ю.Шевченко