Судове рішення #647026
Справа № 2 - 8672007р

Справа № 2 - 8672007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 лютого 2007 року       Буринський районний суд Сумської області

в складі:   головуючого судді     - Стеценко B.C.

при секретарі                                    - Бабкіній А. А.

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м. Буринь справу за позовом ОСОБА_1до Буринської міської Ради про визнання права власності на спадковий будинок -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Буринської міської Ради про визнання права власності на спадковий будинок що залишився після смерті її матері ОСОБА_2яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що будинок не зареєстрований в МБТІ за померлою.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала і просила задовольнити.

Відповідач позов визнав, але в судове засідання не з'явився і просив справу розглядати в його відсутності.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до рішення виконкому Буринської міської Ради НОМЕР_1 ОСОБА_2надано дозвіл на перебудову жилого будинку на старій присадибній ділянці за АДРЕСА_1. Будівництво будинку закінчено, але право власності на нього належним чином не було оформлено і не проведена його державна реєстрація, а тому будинок не­зареєстрований в бюро технічної інвентаризації і не внесений в державний реєстр, що підтверджується поясненням сторін, довідкою НОМЕР_1бюро технічної інвентаризації, проектною документацією на будинок, рішенням Буринської міської Ради, дозволом на будівництво, проектною документацією.

Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нерухоме майно виникає з моменту прийняття його в експлуатацію після завершення будівництва та його державної реєстрації. Оформити право власності та провести державну реєстрацію будинку не можливо в зв'язку з припиненням ОСОБА_2цивільної правоздатності, оскільки вона померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується поясненням сторін, копією свідоцтва про смерть.

Згідно з Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції від 7 лютого 2002 року у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не була проведена і правовстановлюючий документ відсутній, питання належності майна попередньому власнику та наступному власнику повинно вирішуватися в судовому порядку.

 

2

Після смерті ОСОБА_2відкрилась спадщина за заповітом посвідченим Буринською державною нотаріальною конторою 21.03.2002 року за р.№ НОМЕР_2, яким вона все своє майно заповідала ОСОБА_1 Спадщину позивачка прийняла в установлений законом строк, подавши заяву до нотаріальної контори, і вона с єдиною спадкоємницею, спадкоємців, які б мали право на обов'язкову частку спадщини немає. але оформити спадщину не можливо через відсутність документів па будинок.

На підставі викладеного та дослідивши пояснення сторін і всі наявні докази по справі в їх сукупності суд вважає, що позов доведений і підлягає повному задоволенню, а тому за позивачкою необхідно визнати право власності на спадковий будинок.

Керуючись ст. ст. 130,174,209,213-215 ЦПК України, ст.ст.25331,392,1233-1235 ЦК України-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_11945 року народження право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований за АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація