Судове рішення #6471142

Справа № 2-583/09


Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я  

ІМЕНЕМ                          УКРАЇНИ                                                  27   жовтня   2009  року                  ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД  ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ     в  складі :           головуючого   судді  МОЧУЛЬСЬКОЇ  Л.Т.

При   секретарі        Белінській  С.І.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні   в м.Липовець справу за позовом   ОСОБА_1    до   КОСТЯНТИНІВСЬКОЇ    сільської    РАДИ  ЛИПОВЕЦЬКОГО РАЙОНУ    про визначення додаткового  строку для прийняття спадщини


В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:


 Позивач  звернувся  до суду з позовною заявою до відповідача про  визначення додаткового  строку для написання  заяви в нотаріальну контору про  прийняття спадщини за заповітом після смерті    прабабушки  ОСОБА_2 ,  що  настала  02  вересня  2007 року,    посилаючись на те, що  він  пропустив шестимісячний  строк для прийняття спадщини, оскільки    був юридично необізнаний та  невірно проінформований, що звертатись за спадщиною потрібно  лише після спливу шестимісячного строку  після смерті  СПАДКОДАВЦЯ.

 В судовому засіданні  представник  позивача   позов підтримав , зіславшись на обставини, викладені в позовній заяві. .

Представник  Костянтинівської  сільської ради в судове  засідання  не з”явився. Надав суду заяву  про визнання позову та розгляд справи без їх участі.  

 Заслухавши   пояснення представника позивача, дослідивши інші докази та давши їм оцінку в сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

 Як встановлено судом,  26  жовтня 2004 року ОСОБА_2  заповіла  свій земельний пай  правнуку – ОСОБА_1.

  02  вересня  2007 року  прабабушка  позивача,   ОСОБА_2 - померла.  

  Протягом шести  місяців з дня її смерті, позивач  заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, як того вимагають  ст.ст.1269,1270 ЦК України (2004 року) – не подав.  Як пояснив представник     позивача,    пропущено  цей строк з поважної причини, , оскільки позивач    юридичної освіти не має,  тому був юридично необізнаний, та , крім того - невірно проінформований, що звертатись за спадщиною потрібно  лише після спливу шестимісячного строку  після смерті  спадкодавця.

  Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з  поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

 Крім цього, судом встановлено, що позивач – є єдиним спадкоємцем, оскільки згідно з повідомленням  Липовецької державної нотаріальної контори, спадкова справа на майно померлої  02 вересня 2007 року  ОСОБА_2 – не заведена.

 На підставі  ст.174 ч.4 ЦПК України,  у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності  для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

 Враховуючи, що  визнання відповідачем позовних вимог  -  не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси третіх осіб, суд  приймає  визнання  відповідачем позову  та виносить рішення про задоволення позову.  

 Статтею 130 ч.4 ЦПК України передбачено ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову відповідачем, в порядку, встановленому ст. 174  ЦПК України.

 Враховуючи  надані суду докази,  суд прийшов до висновку, що  шестимісячний строк  пропущений  позивачем з поважної причини, а тому визначає йому додатковий строк, достатній  для подання ним заяви про прийняття спадщини.

  На підставі   ст.1272 ч.3 ЦК України,   керуючись  ст.ст.209-215  ЦПК України

суд  

В  И  Р  І  Ш  И  В  :


 Позов     задовольнити.

 Визначити    ОСОБА_1         додатковий    ДВОХМІСЯЧНИЙ  строк    для подання ним  заяви до нотаріальної контори  про прийняття спадщини після смерті  прабабушки, ОСОБА_2  ,  що  настала  02  вересня  2007 року.

 Рішення може бути оскарженим в апеляційному порядку протягом  десяти днів. Після закінчення цього строку рішення  набирає законної сили, якщо не надійде заяви про апеляційне оскарження.



Суддя:                                                          Л.Т.Мочульська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація