- відповідач: Зарудянська сільска рада
- позивач: Здрилюк Олександр Миколайович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 141/511/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2017 року смт. Оратів
Оратівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Круглика В.В.
за участю секретаря Данилюк В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, без участі сторін,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, згідно із яким ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер батько позивача ОСОБА_2, який заповіту не залишив. Спадкоємці першої черги ОСОБА_3 та ОСОБА_4 від прийняття спадщини відмовились.
Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, яке складається з земельної ділянки площею 2,66 га, розташованої на території Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області, право власності на яку посвідчено державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 виданим 01.09.2001 року Зарудянською сільською Радою народних депутатів.
Нотаріально оформити прийняття спадкового нерухомого майна позивач позбавлений можливості, так як у визначений законодавством строк для прийняття спадщини він не звернувся до нотаріальної контори і на сьогоднішній день поважність причин пропуску шестимісячного строку довести не в змозі, тому ОСОБА_1 просить суд визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 2,66 га, розташовану на території Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області, право власності на яку посвідчено державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 виданим 01.09.2001 року Зарудянською сільською Радою народних депутатів, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Справу просить розглянути без його участі.
Представник відповідача - голова Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області ОСОБА_5., будучи належним чином повідомлена про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилася, надавши заяву про розгляд справи без її участі, проти задоволення позовних вимог не заперечує.
Від учасників судового розгляду до суду надійшли заяви про розгляд справи у їх відсутність, що відповідає вимогам ч.2 ст.158 ЦПК України, у зв"язку з чим в силу ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписуючого технічного засобу, не здійснюється.
Суд, вивчивши вимоги позову, дослідивши докази в справі, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із свідоцтвом про смерть НОМЕР_2 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 батьком ОСОБА_1 записаний ОСОБА_2.
Відповідно до державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 виданого 01.09.2001 року Зарудянською сільською Радою народних депутатів, ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 2,66 га, яка розташована на території Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області.
Відповідно до повідомлення відділу Держгеокадастру в Оратівському районі № 61/0/191-17 від 06.06.2017 року станом на 01.01.2016 року середня нормативна грошова оцінка земельної частки (паю) на території Зарудянської сільської ради (за межами населеного пункту) становить 92413 грн.
Відповідно до довідки № 64 від 03.02.2017 року, виданої виконкомом Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області, ОСОБА_2 до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року був зареєстрований та проживав по АДРЕСА_1 На день смерті спадкодавця за вказаною адресою були зареєстровані та проживали ОСОБА_4, ОСОБА_3.
Відповідно до заяв ОСОБА_3, ОСОБА_4 від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 відмовляються.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносин, що виникають у державі.
У відповідності з ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 вказаної Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (рішення Європейського суду з прав людини від 08 листопада 2005року у справі «Смірнова проти України»).
Ст.1 Протоколу №1 до Європейської конвенції про захист прав і основних свобод людини гарантує право на вільне володіння своїм майном: «Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права».
Відповідно до ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого не майнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав, передбачених ч. 2 ст. 16 ЦК України є визнання права.
На підставі ст.ст. 16, 346, 1216, 1218, 1261 ЦК України, керуючись ст.ст. 3, 60, 208, 209, 212- 215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на земельну ділянку площею 2,66 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Зарудянської сільської ради Оратівського району Вінницької області, право власності на яку посвідчено державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1 виданим 01.09.2001 року Зарудянською сільською Радою народних депутатів, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ
- Номер: 2/141/268/17
- Опис: про визнанн яправа власності на земельну ділячнку в порядку спадкування
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 141/511/17
- Суд: Оратівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Круглик В.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.06.2017
- Дата етапу: 22.06.2017