Справа № 2 – о-222
2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 жовтня 2009 року Ялтинський міський суд Криму
у складі судді: ПЕРЕВЕРЗЄВОЇ Г.С.
при секретарі : КОНОНОВОЇ Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду цивільну справу за заявою
ОСОБА_1, за участю зацікавленої особи: управління пенсійного фонду України в АРК про встановлення юридичного факту приналежності документів,
В С Т А Н О В И В :
Заявниця просить встановити юридичний факт приналежності їй – ОСОБА_1 – трудової книжки, виписаної на ім’я ОСОБА_1, а потім виправленої на Биккиняєву і знов на ОСОБА_1, а також довідки про розмір заробітної плати за період з 1981 по 1985 рік, виданої Наманганським комбінатом шовкових тканин імені 50 років УзССР, оформленої на ім’я ОСОБА_1.
Заява мотивована тим, що вона практично з самого народження проживала в місті Узбекистані, там же працювала, а в 2008 році переїхала в Ялту, де звернулася до управління пенсійного фонду для оформлення пенсії. Але їй в цьому було відмовлено з тієї підстави, що в її трудовий книжці маються виправлення призвіща з ОСОБА_1 на Биккиняєву, у зв’язку з реєстрацією нею шлюбу, а потім знову на ОСОБА_1 у зв’язку з його розірванням. Крім того, в довідці про заробітну плату за період з 1981 по 1985 рік не зазначено її по-батькові – ОСОБА_2.
Встановлення факту приналежності цих документів їй необхідно для оформлення пенсії.
Представник зацікавленої особи в судове засідання не з’явився, був повідомлений про день та час слухання справи належним чином, причин неявки суду не надав.
Згідно п. 6 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема – факти про встановлення належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я і по батькові якої зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові і прізвищем цієї особі, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Судом встановлено, що заявницею є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджено її паспортом громадянина України (а.с. 10).
Відповідно до її трудової книжки, виданої 26 липня 1960 року, вона здійснювала свою трудову діяльність спочатку як ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 6). Потім, у зв’язку з реєстрацією нею шлюбу, призвіще в трудовій книжці було замінено на Биккиняєву, а потім знов на ОСОБА_1 у зв’язку із заміною паспорта після розірвання шлюбу (а.с. 6).
З 1981 по 1985 рік ОСОБА_1 працювала на Наманганському комбінаті шовкових тканин імені 50 років УзССР та їй цим підприємством була видана довідка про заробітну плату, але в вона в ній була зазначена без вказання по-батькові, як ОСОБА_1 замість ОСОБА_1 (а.с. 8-9).
До останнього часу заявниця проживала в Узбекистані, проте зараз вона постійно проживає на території України, отримала паспорт громадянина України і має право на отримання пенсії за віком, про те при зверненні до управління пенсійного фонду м. Ялта в неї виникли труднощі з її оформленням, оскільки за паспортом вона – ОСОБА_1, а в трудовій книжці в неї маються виправлення в призвіщі, а в довідці про заробітну плату вона взагалі вказана без по-батькові.
Суд вважає, що досліджених в суді документів достатньо, щоб зробити висновок про те, що ОСОБА_1 і ОСОБА_1 є однією і тією ж особою, якій належать документи, необхідні для оформлення пенсії, а також що вона змінювала призвіще спочатку на Биккиняєву, у зв’язку з реєстрацією шлюбу, а потім знов на ОСОБА_1, у зв’язку з його розірванням.
Встановлення факту приналежності заявнику вказаних документів необхідно для оформлення пенсії.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 212, 215, 256, 259 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити юридичний факт приналежності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 трудової книжки, виписаної на ім’я ОСОБА_1 (потім виправленої на Биккиняєву і знов на ОСОБА_1) ОСОБА_2, а також довідки про розмір заробітної плати за період з 1981 по 1985 рік, виданої Наманганським комбінатом шовкових тканин імені 50 років УзССР, оформленої на ім’я ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Ялтинський міський суд у порядку та строки, передбачені ст. ст. 294, 296 ЦПК України.
Суддя :