Судове рішення #6476154

Справа №  1-87/09  



В И Р О К  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

08 жовтня 2009 року                                                   смт. Любешів


Любешівський районний суд Волинської області  

під головуванням: судді                            Труша В.О.,

за участю секретаря                                  Ковальчук О.І.,

прокурора                                                                 Піддубного О.О.,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду кримінальну справу № 1-87/09 про  обвинувачення  


  ОСОБА_1   ,  

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_4, непрацюючого, одруженого, раніше не судимого,  


у вчиненні злочину, передбаченого  ч. 1 ст. 121 КК України,  


ВСТАНОВИВ:  

Підсудний ОСОБА_1 13 липня 2009 року  біля 14-ї години на  власному подвір»ї в с.Лобна Любешівського району, на грунті раптово виниклих особистих неприязних відносин, умисно наніс один удар дерев»яною основою сільськогосподарських вил в ділянку голови своєму братові ОСОБА_2, чим заподіяв останньому тяжкі тілесні ушкодження у вигляді відкритого вдавленого перелому лобної кістки зліва з пошкодженням внутрішньої пластинки із забоєм головного мозку.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненому визнав повністю. Показав, що часто конфліктує зі своїм братом ОСОБА_2 через зловживання останнім спиртними напоями та ствердив ту обставину, що 13 липня 2009 року біля 14-ї години, коли він знаходився на власному подвір»ї і ремонтував мотоцикл, до нього підійшов брат ОСОБА_2, який, будучи у нетверезому стані, почав просити грошей. Оскільки своїми діями брат заважав ремонту мотоцикла, то між ними виник словесний конфлікт, який супроводжувався шарпаниною та суперечкою, а пізніше і бійкою із приміненням сільськогосподарських вил. В процесі бійки він вдарив дерев»яним держаком вил брата в ділянку голови, внаслідок чого той впав на землю і втратив свідомість.      

Аналогічні показання про обставини скоєного злочину ОСОБА_3 дав також на досудовому слідстві під час допиту в якості підозрюваного (а.с. 29-30) та обвинуваченого     (а.с. 58-59).

При відтворенні обстановки і обставин події ОСОБА_1 розповів і показав, яким чином 13.07.2009 року біля 14-ї години на власному подвір»ї в с.Лобна Любешівського району наніс удар дерев»яною основою сільськогосподарських вил своєму братові ОСОБА_2, спричинивши тяжкі тілесні ушкодження (а.с. 34-37).  

Крім визнання своєї винуватості самим підсудним ОСОБА_3, його винуватість у  вчиненні злочину доведена також доказами, зібраними по справі на досудовому слідстві і дослідженими в судовому засіданні, які є допустимими, об”єктивними і не оспорюються в суді, які одержані законним шляхом без порушення прав людини і громадянина у відповідності до ст. 62 Конституції України та Кримінально-процесуального кодексу України.  

Так, будучи допитаним на досудовому слідстві в якості потерпілого ОСОБА_2 показав, що 13.07.2009 року біля 14-ї години перебуваючи на подвір»ї брата ОСОБА_1 в с. Любна Любешівського району, отримав від останнього удар дерев»яною основою сільськогосподарських вил в ділянку голови (а.с. 25).

Свої показання потерпілий ОСОБА_2 підтвердив також при відтворенні обстановки і обставин події  (а.с.42-45).

Факт нанесення удару дерев»яною основою сільськогосподарських вил ОСОБА_1 в ділянку голови ОСОБА_2 13 липня 2009 року стверджується по справі також показаннями свідків: ОСОБА_4 (а.с.26-27), ОСОБА_3 (а.с. 33),  ОСОБА_5 (а.с. 53-54) та проведеними відтвореннями обстановки і обставин події з участю ОСОБА_4 (а.с. 38-41) та ОСОБА_3 (а.с.46-48).

 З рапорту оперативного чергового Любешівського РВ УМВС України у Волинській області ОСОБА_6 вбачається, що 13.07.2009 року о 17 год. 05 хв. в чергову частину Любешівського РВ УМВС України у Волинській області поступило повідомлення по телефону від чергової медсестри Любешівської ЦРЛ про те, що в цей день на приймальне відділення ЦРЛ доставлено ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, жителя ІНФОРМАЦІЯ_6 з діагнозом: зсадина правого передпліччя, забійна рана голови (а.с.5).

З висновку експерта №220 від 30.07.2009 року (а.с.14-15) слідує, що у гр. ОСОБА_2 виявлено слідуючі тілесні ушкодження: відкритий вдавлений перелом лобної кістки зліва з пошкодженням внутрішньої пластинки і з забоєм головного мозку, який виник від дії тупого твердого предмету, давністю утворення відповідає строку вчинення протиправних дій відносно ОСОБА_2, по ступеню тяжкості відноситься до категорії тяжких.

Таким чином, суд всебічно, повно і об'єктивно аналізуючи зібрані по справі та дослідженні в ході судового розгляду справи докази, приходить до висновку про доведенність вини підсудного ОСОБА_1 в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень ОСОБА_2, тому його дії слід кваліфікувати за ч.1 ст. 121 КК України.

Обставинами, які пом’якшують покарання підсудного є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.  

Обставини, що обтяжують покарання підсудного, у справі відсутні.      

При  призначенні  покарання ОСОБА_1,  суд  враховує  характер  і  ступінь  тяжкості скоєного ним злочину, що відноситься до категорії тяжких, дані про особу підсудного, який раніше не судимий, по місцю проживання характеризується позитивно, є потерпілим внаслідок аварії на Чорнобильській       АЄС, бере до уваги думку потерпілого ОСОБА_2, який просить не застосовувати до підсудного суворе покарання, оскільки претензій до нього не має, а також клопотання сільської ради та громади села Лобна Любешівського району про застосування до підсудного найменшої міри покарання, тому приходить до висновку, що  виправлення і  перевиховання ОСОБА_1 можливе  без  ізоляції  від  суспільства  і обирає покарання  в  межах  санкції  статті,  за  якою  він  притягується  до кримінальної  відповідальності, у виді позбавлення волі із застосуванням ст.75 КК України та покладенням певних обов»язків, передбачених ст.76 КК України.

Міру запобіжного заходу  ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити  попередню – підписку про невиїзд.

Цивільний  позов  по  справі  не  заявлявся.

Судові  витрати по справі за проведення експертизи становлять 506, 74 грн., які підлягають стягненню з підсудного на користь НДКЦ при УМВС України у Волинській області.  

Долю речових доказів суд вирішує в порядку ст. 81 КПК України.

Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -


ЗАСУДИВ:  


ОСОБА_1  визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 121  КК України і  призначити  покарання  у виді 5 (п»яти) років позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України звільнити   ОСОБА_1   від відбування покарання, якщо він протягом одного року шести місяців іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов»язки, передбачені ст.76 КК України: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.

До вступу вироку в законну силу міру запобіжного заходу   ОСОБА_1   залишити  попередню – підписку про невиїзд.

Стягнути з   ОСОБА_1   на користь НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області 35228002000932 в УДК у Волинській області МФО 803014, ідентифікаційний код 25574908   506,74 грн.   (п»ятсот шість гривень) 74 коп. судових витрат за проведення експертизи.

Речові докази по справі:  двоє сільськогосподарських вил, вилучених у підсудного ОСОБА_1 та сільськогосподарські вила, вилучені у потерпілого ОСОБА_2- знищити.  

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області через Любешівський районний суд протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.


Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація