А П Е Л Я Ц І Й Н И Й С У Д В І Н Н И Ц Ь К О Ї О Б Л А С Т І
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2009 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючої: Щолокової О.В.
суддів: Міхасішина І.В., Морозовського В.І.,
при секретарі: Зозулі Н.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області апеляційну скаргу відповідачки ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 04 вересня 2009 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, третьої особи – Вінницької міської ради, про встановлення порядку користування земельною ділянкою між співвласниками житлового будинку, -
в с т а н о в и л а :
В червні 2007 року ОСОБА_2. звернувся до суду з позовом, в якому просив встановити порядок користування земельною ділянкою площею 1277 кв.м., яка знаходиться по АДРЕСА_1 шляхом виділення йому земельної ділянки пропорційно належній йому частці у праві власності на будинковолодіння 9/25, решту земельної ділянки, розміром пропорційно часткам в будинковолодінні (7/25 і 9/25) залишити в користуванні відповідачів.
Справа розглядалася судами неодноразово.
Останнім рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 04 вересня 2009 року позов ОСОБА_2 задоволено. Встановлено порядок користування земельною ділянкою будинковолодіння АДРЕСА_1 відповідно до додатку №1 висновку судової будівельно-технічної експертизи №747 від 30 квітня 2009 року відповідно до якого: ОСОБА_2. співвласник 9/25 частки будинковолодіння користується зазначеною в додатку 1 земельною ділянкою площею 369,0 мІ, (заштриховано рожевим кольором) під будівлями – 55,0 мІ, ОСОБА_1 співвласник 7/25 частки будинковолодіння користується зазначеною в додатку 1 земельною ділянкою 254, 0 мІ (заштриховано зеленим кольором), під будівлями – 81,0 мІ, ОСОБА_3 співвласник 9/25 частки будинковолодіння користується зазначеною в додатку 1 земельною ділянкою площею 246,0 мІ, (заштриховано жовтим кольором), під будівлями – 192, 0 мІ. Схематичний план додатку №1 висновку судової будівельно-технічної експертизи №747 від 30 квітня 2009 року є невід’ємною частиною рішення суду. Стягнуто солідарно з відповідачів ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, проживаючої за АДРЕСА_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, проживаючої за АДРЕСА_3 на користь ОСОБА_2, проживаючого за АДРЕСА_2, судові витрати, саме витрати на правову допомогу 3 000 грн., судовий збір 16 грн.
В апеляційній скарзі відповідачка ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду першої інстанції та направити справу на новий розгляд, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення та неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, та вимог, заявлених у суді першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 358 ЦК України. кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його часті у праві спільної часткової власності.
Згідно із ч. 2 ст. 377 ЦК України якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то у разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.
Вирішуючи спір, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що є доцільним встановити порядок користування земельною ділянкою згідно з додатком №1 (відповідно фактичного користування земельною ділянкою) висновку судової будівельно-технічної експертизи №747 від 30 квітня 2009 року.
Такий висновок суду відповідає встановленим фактичним обставинам справи, визначений у найбільшій відповідності до розміру часток сторін у спільній власності на жилий будинок, надає можливість кожному із співвласників будинку користуватись своєю частиною будинку, господарських будівель та споруд.
Рішення суду є законним та обґрунтованим, ухваленим з додержанням норм матеріального та процесуального права, а підстав для його зміни чи скасування не вбачається.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, а тому не можуть бути прийняті до уваги.
Враховуючи наведене, керуючись, ст. ст. 307, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 04 вересня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
На ухвалу може бути подана касаційна скарга протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили до Верховного Суду України.
Головуюча:
Судді:
З оригіналом вірно: