АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2009 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючої : Щолокової О.В.
Суддів: Якути О.І, Міхасішина І.В.
При секретарі : Зозулі Н.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці клопотання відповідача відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Козятинському районі Вінницької області про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 27 серпня 2009 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хлібороб» с. Зозулинці Козятинського району та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі ФССНВВПЗ) в Козятинському районі про встановлення розміру середньої заробітної плати та зобов’язання провести нарахування та виплату належних страхових сум, -
в с т а н о в и л а :
Рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 27 серпня 2009 року позов ОСОБА_1. задоволено. Зобов’язано відділення виконавчої дирекції ФССНВВПЗ України у Козятинському районі провести нарахування та виплату ОСОБА_1. належні їй страхові суми (виплати) у зв’язку зі стійкою втратою професійної працездатності, виходячи із середньомісячної тарифної ставки доярки 5-го розряду.
09 жовтня 2009 року відділення виконавчої дирекції ФССНВВПЗ України у Козятинському районі поштою направило апеляційну скаргу та клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду (а.с. 36-38).
Відповідно до ч.1 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ч. 4 ст. 295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви по апеляційне оскарження.
Згідно із ч.1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі пропущення його з поважних причин.
Як вбачається із журналу судового засідання (а.с. 33), представник відповідача відділення виконавчої дирекції ФССНВВПЗ України у Козятинському районі Піскун О.М. був присутнім у судовому засіданні під час розгляду справи та ухваленні рішення 27 серпня 2009 року. Строк і порядок оскарження рішення було роз’яснено судом у встановленому законом порядку і доведено до відома сторін.
Апеляційна скарга ж подана 09 жовтня 2009 року, тобто з пропуском десятиденного строку на апеляційне оскарження рішення суду, встановленого законом.
При цьому, відповідачем не наведено жодних доказів на підтвердження пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення з поважних причин, а тому колегія суддів дійшла висновку, що у задоволенні поданого клопотання необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Відмовити відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Козятинському районі Вінницької області у поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 27 серпня 2009 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хлібороб» с. Зозулинці Козятинського району та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі ФССНВВПЗ) в Козятинському районі про встановлення розміру середньої заробітної плати та зобов’язання провести нарахування та виплату належних страхових сум.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуюча: (підпис)
Судді: (підписи)
З оригіналом вірно: