Справа 2-1608/ 2009року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Ковель 06 жовтня 2009 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді Миронюка М.Г.,
за участю секретаря Посполітак Г.О.,
позивача ОСОБА_1 ,
відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м.Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 мотивуючи тим, що з відповідачем по справі перебуває у шлюбі з 25.10.1998 року. Від шлюбу мають неповнолітню дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження . Спільне життя не склалось по причині несумісності характерів , стосунки між ними напружені , відсутні спільні інтереси , в сім’ї втрачена взаємна повага та розуміння. Тривалий час не проживають разом , шлюб існує лише формально . П одальше збереження шлюбу неможливе, а тому позивач просить шлюб розірвати.
В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав і суду пояснив , що викладені обставини свідчать про неможливість відновлення шлюбних відносин. Подальше збереження шлюбу за обставин, що склались, є недоцільним і тому просить шлюб розірвати.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала , не заперечує щодо його задоволення .
Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі приходить до висновку , що позов підставний і підлягає до задоволення.
Вимогами ч.4 ст.130 ЦПК України встановлено, що при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, передбаченому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя .
Згідно представленого суду свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_1 від 31.08.2009 року сторони вступили в юридичний шлюб , який зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану по Ковельському району Ковельської міськрайонного управління юстиції Волинської області , про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено актовий запис № 26 .
Суд, враховуючи ту обставину, що сторони виявили взаємну згоду на розірвання шлюбу, вважає за недоцільне надавати строк для примирення.
Враховуючи той факт, що дитина залишається проживати з відповідачкою , суд вважає, що судові витрати, пов’язані з оформленням розлучення в органах РАЦСу слід покласти на позивача - ОСОБА_1 .
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.10,60,88,130,174,212,213,214,215,218 ЦПК України та ст.110, 112 СК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , укладений 25 жовтня 1998 року , який зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану по Ковельському району Ковельської міськрайонного управління юстиції Волинської області , про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено актовий запис № 26 .
При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з
ОСОБА_1 в користь держави 17 ( сімнадцять ) гривень держмита, ОСОБА_2 від сплати звільнити.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги , з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України .
ГОЛОВУЮЧИЙ М.Г. Миронюк