Справа № 22-1219\2006 рік Головуючий у 1 інстанції Барков В.М.
Категорія 29 Суддя-доповідач Кочегарова Л.М.
УХВАЛА
Іменем України
21 грудня 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області в складі:
головуючого Ігнатолі Т.Г.
суддів Власенко Л.І., Кочегарової Л.М.
при секретарі Лепеха А.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі справу за позовом ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про поділ будинку та визнання права власності на частину земельної ділянки за апеляційною скаргою відповідачки на ухвалу Приморського районного суду міста Маріуполя від 7 листопада 2006 року,
встановила:
Ухвалою Приморського районного суду міста Маріуполя від 7 листопада 2006 року визнана мирова угода укладена між сторонами, за умовами якої
-ОСОБА_3 зобов'язана сплатити ОСОБА_2 вартість належної йому 1\4 частки будинку АДРЕСА_1 в сумі 34 027 грн. шляхом сплати до 1 січня 2007 року 10 000 грн. з наступною виплатою 510 грн. щомісячно.
-ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2 згодна прийняти від ОСОБА_3 вартість належних ОСОБА_2 1\4 частини зазначеного будинку в сумі 34 027 грн. шляхом сплати до 1 січня 2007 року 10 000 грн. з наступною виплатою по 510 грн. щомісячно та визнає за ОСОБА_3 право власності на будинок в цілому. Від інших позовних вимог -ОСОБА_1 відмовляється.
За ОСОБА_3 визнано право власності на будинок АДРЕСА_1. Провадження по справі закрито.
В апеляційній скарзі відповідачка просить ухвалу скасувати і справу направити на новий розгляд, посилаючись на те, що ухвалу постановлено з порушенням норм процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення відповідачки, яка доводи скарги підтримала, заперечення представника позивача ОСОБА_1, яка просила відмовити у задоволенні скарги, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Визнаючи мирову угоду, суд першої інстанції виходив з того, що мирова угода не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси сторін по справі.
З висновками суду не можна не погодитися.
Відповідно до ст.175 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і може стосуватися лише прав та обов'язків сторін та предмета позову.
Відповідно до вимог ч.2 ст.11 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмету позову на власний розсуд.
Як вбачається з матеріалів справи, використовуючи надане законом право, сторони у даній справі скористалися передбаченою чинним законодавством можливістю вирішити спір шляхом укладення мирової угоди, за умовами якої відповідачка протягом визначеного періоду часу зобов"язана вчинити певні дії, а саме виплатити ОСОБА_2 вартість його частки спірного будинку.
Реалізація ОСОБА_3 передбаченого законом права самостійно
розпоряджатися своїми правами в судовому процесі з огляду на дію в цивільному
процесуальному законодавстві принципу диспозитивності, виражена в письмовій заяві
відповідачки на адресу суду.
В порядку ст.175,206 ЦПК України сторонам роз"яснені наслідки рішення суду про визнання мирової угоди та наслідки закритті провадження по справі.
Наведені в апеляційній скарзі доводи, з урахуванням зазначеного, не належать до тих підстав з якими процесуальне законодавство пов'язує можливість прийняття рішення щодо скасування або зміни оскаржуваної ухвали.
Керуючись ст.ст.303,307,308 ЦПК України, колегія суддів,-
ухвалила:
апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу Приморського районного суду міста Маріуполя від 7 листопада 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.