Судове рішення #6490256

Справа № 2-1972/2009

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

                                               

26 жовтня 2009 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області, у складі:       

головуючої судді Сороки О.В.,

     секретаря Черкасової М.О.,      

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради, третя особа – Новомосковська державна нотаріальна контора про визначення частки в спільному сумісному майні та визнання права власності в порядку спадкування, -      

                         

в  с  т  а  н  о  в  и  в:  

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Новомосковської міської ради, третя особа – Новомосковська міська державна нотаріальна контора, в якому просить виділити Ѕ частку у спільній сумісній власності, визнати право власності на частку померлого ОСОБА_2, в порядку спадкування за законом.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказує, що її чоловік ОСОБА_2, помер 24 березня 2005 року. При житті йому належала на праві спільної сумісної власності Ѕ частка квартири АДРЕСА_1. Згідно свідоцтва на право власності на житло від 27 грудня 1999 року окрім ОСОБА_2 співвласниками зазначеної квартири була також позивач. Після смерті чоловіка, позивач звернулася до Новомосковської міської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено, оскільки не виділені частки осіб, які є власниками квартири на праві спільної сумісної власності.

В судове засідання позивач не з’явилася, надавши заяву про слухання справи у її відсутність, одночасно позовні вимоги підтримала та просить задовольнити у повному обсязі (а.с.16).

Відповідач, представник Новомосковської міської ради, в судове засідання не з’явився, надавши заяви про слухання справи у їх відсутність, одночасно позовні вимоги визнали у повному обсязі (18).

Представник Новомосковської міської державної нотаріальної контори надав заяву про слухання справи у їх відсутність (а.с.17).

     Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

     27 грудня 1999 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 отримали у спільну сумісну власність квартиру за № 12 в будинку № 5 по вул. Красний Кут в м. Новомосковську Дніпропетровської області, що стверджується свідоцтвом про право власності на житло (а.с.8).

24 березня 2005 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.6), в зв’язку з чим припинилося його право власності.

В судовому засіданні встановлено, що позивач по справі є спадкоємцем першої черги, що стверджується свідоцтвом про шлюб (а.с.7), а інших спадкоємців, що прийняли спадщину,  в судовому засіданні не встановлено, що стверджується довідкою нотаріальної контори (а.с.5).

Згідно ч.2 ст. 370 та ч.2 ст. 372 ЦК України, у разі виділення частки чи поділу майна, що знаходиться у спільній сумісній власності, частки вважаються рівними, якщо інше не встановлено договором.

В судовому засіданні не встановлено наявність іншого договору щодо спірного майна.

Таким чином, суд вважає, що частки осіб, які є власниками квартири на праві спільної сумісної власності, є рівними і за кожним з них необхідно визнати право власності по 1/2 частці квартири.

Аналізуючи викладене, суд вважає необхідним визнати за нею право власності на 1/2  частку квартири АДРЕСА_2, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2.

     Керуючись ст.ст. 10, 60, 213-215 ЦПК України, ч.2 ст. 370, ч.2 ст. 372, 1261,1269 ЦК України, суд, -

в и р і ш и в:  


Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частку квартири за № 12 в будинку № 5 по вул. Красний Кут в м. Новомосковську Дніпропетровської області, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.




Суддя                                                                                                 Сорока О.В.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація