Справа № 2а-615/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2009 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючої судді Сороки О.В.,
секретаря Черкасової М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора відділу Державтоінспекції для обслуговування м. Дніпропетровськ ОСОБА_2 про визнання протиправною постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову інспектора ВДАІ м. Дніпропетровська від 29.01.2009 року серія АЕ № 048225 про притягнення його до адміністративної відповідальності по ч. 1 ст. 122 КУпАП.
В обґрунтування свого позову ОСОБА_1 посилається на те, що він є власником автомобіля «Шевролет» державний номер АЕ 4868. 03.04.2009 року поштою він отримав постанову, згідно якої начебто він 29.01.2009 року о 13 годині 20 хвилин на вул. Набережна Леніна в м. Дніпропетровську, де встановлене обмеження швидкості, рухався зі швидкістю 63 км/год, тому допустив порушення п. 12.9 ПДР України, що є адміністративним правопорушенням, передбаченим ч.1 ст. 122 КУпАП, тому на нього накладене стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 грн.
Однак, позивач зазначає, що на нього було накладене стягнення, як на власника транспортного засобу, відповідно до ст. 14-1КУпАП, якою передбачено, що він може бути притягнений до відповідальності тільки у разі фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото-і кінозйомки, відеозапису. Оскільки в даному випадку зйомка проводилася приладом «Візір» в ручному режимі за участю інспектора ДАІ, позивач вважає, що працівник ДАІ повинен був скласти протокол про вчинення адміністративного правопорушення, і вручити його порушнику. В інакшому випадку, з фото, прикладеного до постанови не можливо встановити ні місце вчинення правопорушення, де встановлені якісь обмеження швидкості руху, ні яким приладом зафіксоване правопорушення. Таким чином, позивач вважає зазначену постанову не законною і просить її скасувати. Крім того зазначає, що при винесенні постанови не були враховані характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, тому просить скасувати постанову, винесену 29.01.2009 року інспектором ВДАІ м. Дніпропетровська ОСОБА_2
Позивач в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відстуність, одночасно позов підтримав та просить задовольнити.
Представник відділу ДАІ в судове засідання не з’явився без поважних причин, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, а тому справу вирішено на підставі наявних у ній доказів, згідно ч. 4 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, дійшов до наступного.
Судом по справі встановлений факт, що 29.01.2009 року інспектором ВДАІ м. Дніпропетровська винесено постанову серія АЕ 048225, згідно 29.01.2009 року о 13 годині 20 хвилин на вул. Набережна Леніна в м. Дніпропетровську, де встановлене обмеження швидкості, рухався зі швидкістю 63 км/год, тому допустив порушення п. 12.9 ПДР України, що є адміністративним правопорушенням, передбаченим ч.1 ст. 122 КУпАП, тому на нього накладене стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 грн. (а.с.4).
Вказана постанова винесена без складення протоколу, а порушення зафіксоване за допомогою приладу «Візір».
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч.6 ст. 258 КУпАП, копії постанови у справі про адміністративне правопорушення та матеріалів, зафіксованих за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото-і-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови.
Частиною 2 ст. 72 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Між тим, відповідно до ч.1 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Суд не може прийняти, як належний доказ знімок фото-фіксанції, на підставі якого винесено оскаржувану постанову, оскільки на ній зафіксовано лише задню частину автомобіля та її державний номер, вказана дата та час перевищення швидкості. Однак, зі знімку дійсно не можливо встановити місце вчинення правопорушення, суд не може встановити яким саме приладом проводилася фото фіксація, в межах дії яких дорожніх знаків, крім того, відсутні докази, підтверджуючі роботу вимірювального приладу в автоматичному режимі.
Оскільки суду відповідачем не надано ніяких письмових доказів, які містять інформацію щодо предмета доказування, а у постанові по справі про адміністративне правопорушення не зазначено матеріалів, які надсилаються правопорушнику та які підтверджують вчинене ним правопорушення, суд вважає, що постанову АЕ № 048225 від 29.01.2009 року, складену інспектором ВДАІ м. Дніпропетровська ОСОБА_2 у відношенні позивача, та якою на нього накладне стягнення, передбачене ч.1 ст. 122 КУпАП у розмірі 300 грн., слід скасувати.
При цьому суд враховує, що дійсно при винесенні постанови не були враховані вимоги ст.33 КУпАП, і таким чином, порушені загальні правила накладення стягнення за адміністративне правопорушення.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 4-9, 13, 14, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, ст. ст. 247, 292, 293, 289, 258, 288 КУпАП, Правилами дорожнього руху, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, -
п о с т а н о в и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Скасувати постанову інспектора відділу Державтоінспекції м. Дніпропетровська від 29.01.2009 року серія АЕ 048225 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП ОСОБА_1.
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 закрити, за відсутності події адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Сорока О.В.