Справа № 2-а-1230\2009
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт. Ратне 22 жовтня 2009 року
Ратнівський районний суд Волинської області в складі:
головуючої судді - Фазан О.З.,
за участю секретаря - Приймачук О.М.,
позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ратне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 інспектора ДПС взводу ДПС № 4 УДАІ УМВС України у Волинській області про оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності ,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою інспектора ДПС взводу ДПС № 4 УДАІ УМВС України у Волинській області ОСОБА_2 від 18 вересня 2009 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 122 КУпАП України, піддано штрафу у розмірі 260 грн., за те, що він 18 вересня 2009 року о 15 годині 10 хвилин, в м. Ковелі по вул. Варшавській, керуючи автомобілем НОМЕР_1, перевищив швидкість, рухався із швидкістю 82 кмгод.
ОСОБА_1 в поданому до суду адміністративному позові оскаржив постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 122 КУпАП , яку просить скасувати з підстав: правопорушення не вчиняв, оскільки показання технічного приладу « Беркут» № 0802048, яким зафіксовано порушення, не містить функції фіксації фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки , відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху. Вважає, що зазначена в протоколі про адміністративне правопорушення швидкість руху не може бути достовірною та належним доказом, на якому ґрунтується висновок про вчинення адміністративного правопорушення Крім того , посадова особа при розгляді справи не встановила мотиви відхилення інших доказів, на які посилався він , як правопорушник.
Позивач, допитаний як свідок, заявлені вимоги підтримав з підстав, зазначених у позовній заяві, додатково пояснивши , що на дорозі, де проводилася фіксація швидкості руху, рухалися інші автомобілі в обох напрямках, а тому із швидкістю 82кмгод , яка визначена приладом, міг рухатися інший транспортний засіб. Він рухався із швидкістю 70 кмгод, так як його попередили інші шофера про наявність працівників міліції на дорозі, а також у машині знаходився пасажир, який спостерігав за швидкістю.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з’явився, просить слухати справу у його відсутності, на підставі поданих документів. Позовні вимоги не визнає , в поданих запереченнях зазначив, що швидкість вимірювалась приладом « Беркут», при цьому похибка +- 1 кмгод , який віднесено до технічних приладів, які використовуються для контролю при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху. Замір швидкості проводився в присутності його та прапорщика міліції ОСОБА_3. Вважає необ’єктивними твердження позивача, що рухався із швидкістю 70 кмгод , оскільки той неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху.
Свідок ОСОБА_4 підтвердив показання свідка ОСОБА_1.
Вислухавши пояснення позивача, допитавши свідків, дослідивши письмові докази у справі, суд доходить до наступного.
Відповідальність за ч. 1 ст. 122 КУпАП України наступає у випадку перевищення водіями транспортних засобів, встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів за годину.
В силу вимог пункту 12.4. ПДР у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 60 кмгод.
Свідоцтвом про визнання затвердження типу засобів вимірювальної техніки № UA – МІ \3-819-2005 від 07.11.2005 року серія Д № 001250 державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики підтверджено , що вимірювач швидкості радіолокаційний « Беркут» зареєстрований в Державному реєстрі засобів вимірювальної техніки за номером 25783-03.
Свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки №22-2\0842133 від 28.11.2008 року , яке чинне до 28 листопада 2009 року, встановлено ,що дистанційний вимірювач швидкості « Беркут» № 0802048 власник УДАІ УМВС України у Волинській області відповідає вимогам експлуатаційної документації , границі абсолютної похибки в патрульному режимі - + - 2 кмгод.
Відповідно до ч. 1 ст.71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимога та заперечення. Поряд з цим, ст. 71 ч.2 КАСУ встановлено , в адміністративних справах про протиправність рішень , дій чи бездіяльність суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В судовому засіданні правомірність дій відповідача суд встановлював протоколом про адміністративне правопорушення, де зазначено , що позивач не згідний із протоколом про адміністративне правопорушення, рухався із швидкістю 70 кмгод.
Таким чином відповідач не спростував показання свідків ОСОБА_1, ОСОБА_4 про відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Крім цього, як вказано вище, границі абсолютної похибки в патрульному режимі дистанційний вимірювач швидкості « Беркут» № 0802048 становить + - 2 кмгод, тобто, враховуючи похибку приладу, що працював у патрульному режимі, позивач не перевищив швидкість руху автомобіля більш як на двадцять кілометрів на годину
Отже, судом повно, всебічно з’ясовані обставини в адміністративній справі , підтвердженими тими доказами , які були досліджені в судовому засіданні
За таких обставин , суд доходить до висновку , що постанова про накладення адміністративного стягнення серії АС № 025585 від 18.09.2009 року на ОСОБА_1, інспектора ДПС взводу ДПС № 4 УДАІ УМВС України у Волинській області ОСОБА_2 за ч.1 ст. 122 КУпАП підлягає скасуванню, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідач не надав інших доказів у судовому засіданні щодо правомірності свого рішення .
Відповідно до ст. 293 КУпАП орган при розгляді скарги на постанову про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень – скасовує постанову і закриває справу.
Відповідно до ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита .
Керуючись ст. ст. 11, 70, 122, 160, 161, 163, 167 КАС України, ст. 293 ст. 247, ст. 288, ст. 289 КУпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити
Визнати незаконною та скасувати постанову відносно ОСОБА_1 серії АС № 025585 інспектора ДПС взводу ДПС № 4 УДАІ УМВС України у Волинській області ОСОБА_2 від 18 вересня 2009 року про накладення за ст. 122 ч.1 КУпАП адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 260 гривень, а справу провадженням закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом 10 днів з дня її складення в повному обсязі , тобто з 26 жовтня 2009 року.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 5 ст. 186 КАСУ.
Головуюча підпис ОСОБА_5
Оригіналу відповідає
Суддя Фазан О.З.
- Номер: 6-а/286/895/16
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-1230/09
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Фазан Ольга Зіновіївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.10.2016
- Дата етапу: 07.11.2016