Категорія 6.14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2009 року Справа № 2а-25619/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чернявської Т.І.,
при секретарі судового засідання Ігнатович О.А.,
за участю сторін:
від прокурора - помічник прокурора Жовтневого району м. Луганська
Черніков Є.Е. (посвідчення від 13.05.2008 № 492)
від позивача - головний спеціаліст-юрисконсульт юридичного відділу
Бойко Г.П. (довіреність від 08.01.2009 № 139/07-15)
від відповідача – не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі
управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська
до міського комунального підприємства «Луганськелектротранс»
про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 946486,87 грн.,
ВСТАНОВИВ:
03 вересня 2009 року Прокурор Жовтневого району м. Луганська звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська до міського комунального підприємства «Луганськелектротранс» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 946486,87 грн.
В обгрунтування позовних вимог прокурор зазначив таке.
Міське комунальне підприємство «Луганськелектротранс» є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. В порушення норм чинного законодавства свій обов'язок по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з травня 2009 року по липень 2009 року у розмірі 946486,87 грн. не виконав, у звязку з чим йому було надіслано вимогу від 05.08.2009 № Ю-1415 про сплату недоїмки зі страхових внесків загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 5528119,16 грн., з яких вимоги про сплату недоїмки зі страхових внесків загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 4581632,29 грн. подано до суду. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки відповідач суму недоїмки не сплатив, вимогу про сплату недоїмки з управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська не узгодив та у судовому порядку її не оскаржив.
У судовому засіданні прокурор надав заяву про уточнення позовних вимог щодо збільшення позовних вимог у зв’язку з допущенням арифметичної помолки на чотири копійки.
У зв’язку з викладеним, прокурор просить стягнути з відповідача заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з травня 2009 року по липень 2009 року в сумі 946486,91 грн.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Міське комунальне підприємство «Луганськелектротранс» відповідно до ст. ст. 14, 15 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська (арк. справи 13).
Згідно із п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» міське комунальне підприємство «Луганськелектротранс» повинно нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 12 ст. 20 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов’язаннями із сплати страхових внесків зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань щодо виплати заробітної плати (доходу).
Частиною 6 ст. 20 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для міського комунального підприємства «Луганськелектртранс» є календарний місяць.
Відповідно до ст. 106 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Строк давності щодо стягнення недоїмки не застосовується.
Під час розгляду справи судом встановлено, що згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2009 року відповідачем самостійно нараховані страхові внески у розмірі 332129,84 грн. (арк. справи 12), за травень 2009 року - 320148,96 грн. (арк. справи 11), за червень 2009 року – 294208,11 грн. (арк. справи 10).
Нарахована сума внесків відповідачем в установлені законом терміни повністю не сплачена, внаслідок чого за відповідачем утворилась прострочена заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з травня 2009 року по липень 2009 року у розмірі 946486,91 грн.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» позивачем відповідачу була надіслана вимога від 05.08.2009 № Ю-1415 про сплату боргу на загальну суму 5528119,16 грн., яка отримана останнім 17.08.2009, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. справи 9, 9 зворотній бік).
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки відповідач суму недоїмки не сплатив, вимоги про сплату недоїмки з управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська не узгодив та у судовому порядку їх не оскаржив.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку прострочену заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з травня 2009 року по липень 2009 року у розмірі 946486,91 грн. не сплатив, позовні вимоги прокурора визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що прокурор та позивач відповідно до п. 30 та п. 34 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнені, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 26 жовтня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 14, 15, 17, 18, 20, 106 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з міського комунального підприємства «Луганськелектротранс» (ідентифікаційний код 03328058, місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе, буд. 130) на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська, (ідентифікаційний код 21792318, місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Фрунзе, буд. 121) заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з травня 2009 року по липень 2009 року у розмірі 946486,91 грн. (дев’ятсот сорок шість тисяч чотириста вісімдесят шість гривень дев’яносто одна копійка).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 02 листопада 2009 року.
Суддя Т.І. Чернявська