Справа № 2-1721\09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 жовтня 2009 року Київський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді Васильєвої Л.М.
при секретарі – Шелестіній О.А.
з участю адвоката ОСОБА_1
за участі позивача ОСОБА_2, відповідача ОСОБА_3, третіх осіб ОСОБА_4, ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтави цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Київського РВ ПМУ ГУМВС України в Полтавській області про припинення права власності на частку майна, зняття з реєстраційного обліку, переселння, суд,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась з позовом про припинення права власності на частку майна у праві спільної часткової власності на квартиру АДРЕСА_1. Посилалась на те, що вказана квартира належить їй, відповідачеві та їхнім двом дітям на праві спільної часткової власності на підставі свідоцтва про право власності на житло від 23 січня 2004 року. Розмір частки кожного співвласника визначений - 1\4 частина. Квартира трикімнатна, всі кімнати ізольовані. Їхня сім»я розпалась із-а того що відповідач зловживає спиртними напоями, постійно конфліктує. Офіційно вони розлучились 12.09.2008 року. Зазначає, що відповідач, окрім 1\4 частини спірної квартири, має на праві власності двокімнатну квартиру АДРЕСА_2. Посилається на те, що проживання в одній квартирі з відповідачем є нестерпним, із-за зловживання ним спиртними напоями,1\4 частину квартири реально виділити неможливо, спільне користування квартирою є неможливим, відповідач має у власності двокімнатну квартиру, а отже припинення права власності на частку спірної квартири за відповідачем не завдасть йому шкоди. Просила припинити за відповідачем право власності на 1\4 частину спірної квартири, переселити відповідача, зняти з реєстраційного обліку, визнати за нею право власності на 1\4 частину квартири, що належала відповідачеві та стягнути з неї на користь відповідача вартість 1\4 частини квартири.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала повністю, просила їх задовольнити, з підстав зазначених в позовній заяві.
Відповідач позовні вимоги визнав повністю, просив їх задовольнити.
Представник відповідача Київського РВ ПМУ ГУМВС України в Полтавській області надав заяву про розгляд справи у його відсутність.
Треті особи, ОСОБА_4, ОСОБА_5 просили задовольнити позовні вимоги.
Представник ПП Полтавське БТІ « Інвентаризатор» у судове засідання не з»явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1. належить на праві спільної часткової власності на підставі свідоцтва про право власності на житло від 23 січня 2004 року позивачеві , відповідачеві та їхнім дітям. Розмір частки кожного співвласника визначений по 1\4 частині.
Відповідач має на праві приватної власності двокімнатну квартиру АДРЕСА_2, що підтверджується довідкою ПП Полтавське БТІ « Інвентаризатор»
Згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи № 43 від 28 квітня 2009 року 1\4 частина квартири складає 15.3 кв.м, при цьому мінімальна площа, необхідна для виділення її в натурі складає 22 кв.м. Виділити в натурі 1\4 частину квартири, враховуючи будівельні норми та технічні умови не представляється можливими. Квартира є неподільною. Вартість 1\4 частини квартири визначена у сумі 81 170грн.
Позивач внесла на депозитний рахунок Т ДСА в Полтавській області 81 170 грн.
Згідно ч. 1 ст. 365 ЦК України право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо частка є незначною і не може бути виділена в натурі, річ є неподільною, спільне володіння і користування майном є неможливим та таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім»ї.
Згідно частини 2 ст. 365 ЦК України суд може постановити рішення про припинення права власності особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.
Враховуючи висновок судової будівельно технічної експертизи, та ту обставину, що відповідач визнав позовні вимоги повністю, вартість 1\4 частини квартири в сумі 81 170 грн. внесена позивачем на депозитний рахунок, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
При подачі позову позивачем сплачений судовий збір у сумі 51 грн., вартість майна на яке позивачем визнане право власності експертом визначена в 81 170 грн., отже позивач повинна сплатити судовий збір у сумі 811.70грн., а тому підлягає стягненню з позивача на користь держави недоплачений судовий збір у сумі 761 грн. 40 коп.
Керуючись ст.365 ЦК України, ст.10, 11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Припинити право спільної часткової власності на 1\4 частину квартири АДРЕСА_1 за ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1\4 частину квартири АДРЕСА_1 що належала ОСОБА_3.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 81 170 грн. вартості 1\4 частини квартири.
Стягнення 81 170 грн. провести за рахунок коштів у сумі 81170 грн., які внесені ОСОБА_2 на депозитний рахунок ТУ ДСА в Полтавській області.
Переселити ОСОБА_3 з кв. АДРЕСА_1 в квартируАДРЕСА_2, яка належить йому на праві приватної власності.
Зняти ОСОБА_3 з реєстраційного обліку за адресою АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 761 грн. 70 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.М. Васильєва