Справа №2-1306/2009р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2009 року Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Шелудякова Л.В.,
при секретарі Лабовкіній Г.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що 4 квітня 2006 року вона з відповідачем зареєструвала шлюб у Мачухівській сільраді Полтавського району Полтавської області за актовим записом №2. Від даного шлюбу мають неповнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка знаходиться на її утриманні. Шлюб між нею та відповідачем не розірваний. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Тому просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в частині, визначеній судом, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила його задовольнити та уточнила, що просить стягувати аліменти в розмірі ј частини всіх видів заробітку, але не менше встановленого законом мінімального розміру.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причину своєї неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи встановив, що сторони 4 квітня 2006 року зареєструвала шлюб у Мачухівській сільраді Полтавського району Полтавської області за актовим записом №2 (а.с.4). Від даного шлюбу мають неповнолітню дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, (а.с.3). Шлюб між сторонами не розірваний.
Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, а тому заявлений позов підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Враховуючи стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я, матеріальний та сімейний стан відповідача, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, підлягають задоволенню в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітків, але не менше встановленого законом мінімального розміру.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 8, 10, 11, 60, 209, 212-215, 218, 224-226, 367 ЦПК України, ст.ст. 180-183,191 СК України, суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого ТОВ ім.Воровського, с.Калашники Полтавського району, зварювальником, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_6, проживає ІНФОРМАЦІЯ_7, аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше встановленого законом мінімального розміру аліментів на дитину, починаючи з 7 липня 2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 грн. на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справив сумі 120 грн. 00 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя: (підпис)
ВІРНО: