Справа №2-1604/2009р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2009 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді - Шелудякова Л.В.,
при секретарі – Лабовкіній Г.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Житлово-комунальний комбінат с.Розсошенці Полтавського району» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 підприємство «Житлово-комунальний комбінат с.Розсошенці Полтавського району» звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, посилаючись на те, що житловий будинок №27 по вул.Шевченка в с.Розсошенці Полтавського району, власником якого є Щербанівська сільська рада, утримується і обслуговується їм. Для мешканців будинку підприємством надаються послуги по утриманню будинку та прибудинкової території технічному обслуговуванню житла, житлово-комунальні та інші послуги. Вказані послуги надаються і власнику квартири №47, що розташована у вищевказаному будинку – відповідачу ОСОБА_1 Нарахування плати за житлово-комунальні послуги, квартирної плати та плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій здійснюється у відповідності до встановлених тарифів.
Зазначив, що станом на 1 серпня 2009 року в результаті несвоєчасної сплати за отримані житлово-комунальні послуги у відповідача перед КП «ЖКК» виникла заборгованість в сумі 22711 грн. 29 коп. Вказану суму та понесені витрати по сплаті державного мита та на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи просив стягнути з відповідача на його користь.
Представник позивача ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити їх та надав свідчення аналогічні тим, що викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з’явилась з невідомих суду причин, хоча була повідомленою про місце та час розгляду справи завчасно і належним чином, тому відповідно до ст.224 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити рішення по справі у відсутності відповідача при заочному розгляді справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до поквартирної картки в квартирі АДРЕСА_1 проживає власник квартири ОСОБА_1 (а.с.28).
Між КП «ЖКК» та наймачем квартири з 1 липня 2007 року виникли цивільно-правові відносини.
Згідно ст.68 ЖК України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року, п.7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 року №572, КП «ЖКК» надає житлово-комунальні послуги власникові (наймачеві) квартири, а власник (наймач) квартири отримує ці послуги та вчасно щомісяця сплачує за це кошти.
Нарахування плати за житлово-комунальні послуги, квартирної плати та плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій здійснюється у відповідності до встановлених тарифів.
Так, з 1 квітня 2000 року по 1 квітня 2008 року діяли тарифи, затверджені розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації №121 від 21 березня 2000 року в розмірі 0,30 грн. за 1 кв.м загальної площі квартири в місяць для населення, що мешкає в будинках не обладнаних ліфтами;
з 1 квітня 2008 року діють тарифи, затверджені рішенням Щербанівської сільської ради від 20 березня 2008 року в розмірі 0,74 грн. за 1 кв.м загальної площі квартири в місяць для населення, що мешкає в будинках, не обладнаних ліфтами;
з 1 травня 2007 року по 1 вересня 2008 року діяли тарифи, затверджені рішенням Щербанівської сільської ради від 26 квітня 2007 року в розмірі 1,93 грн. за опалення 1 кв.м загальної площі протягом року;
з 1 жовтня 2006 року по 1 вересня 2008 року діяли тарифи, затверджені рішенням Щербанівської сільської ради від 18 серпня 2006 року в розмірі 24,77 грн. за підігрів води на одну особу (при наявності приладу обліку гарячого водопостачання нарахування проводилося з розрахунку 7,76 грн./куб.м);
з 1 вересня 2008 року по 1 червня 2009 року діяли тарифи, затверджені рішенням Щербанівської сільської ради від 17 липня 2008 року в розмірі 2,53 грн. за опалення 1 кв.м. загальної площі протягом року та 32,35 грн. за підігрів води на одну особу (при наявності приладу обліку гарячого водопостачання нарахування проводилося з розрахунку 10,14 грн./куб.м.);
з 1 червня 2009 року діють тарифи, затверджені рішенням Щербанівської сільської ради від 21 травня 2009 року в розмірі 2,76 грн. за опалення 1 кв.м загальної площі протягом року та 38,05 грн. за підігрів води на одну особу (при наявності приладу обліку гарячого водопостачання нарахування проводилося з розрахунку 11,93 грн./куб.м);
Відповідачем своєчасної сплати коштів за отримані житлово-комунальні послуги не здійснено, внаслідок, станом на 1 серпня 2009 року у відповідачки ОСОБА_1 виникла заборгованість в сумі 2711 грн. 29 коп. перед позивачем КП «ЖКК».
Для врегулювання питання щодо погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги та з метою досудового врегулювання спору, наймачеві квартири рекомендованим листом було надіслано повідомлення №286 від 17 червня 2009 року про погашення заборгованості, яке залишено без відповіді (а.с.27).
Обов’язок відповідачів по оплаті житлово-комунальних послуг регламентують ст.156 ЖК України, ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», за якими власник квартири та члени його сім’ї зобов’язані брати участь у витратах по утриманню квартири і прибудинкокової території, оплачувати житлово-комунальні послуги, встановлені договором або законом.
Згідно до ст.66, 67 ЖК України плата за користування житлом обчислюється виходячи із загальної площі квартири. Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Таким чином, позивачем доведено, що на порушення вимог закону відповідач не оплачує у повному обсязі житлово-комунальні послуги та ухиляється від укладення на вимогу позивача договору на надання житлово-комунальних послуг.
Позовні вимоги КП «ЖКК» про стягнення заборгованості за період з 1 липня 2007 року по 1 серпня 2009 року в сумі 2711 грн. 29 коп. обґрунтовані і підлягають до задоволення.
При ухваленні рішення на користь позивача, відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України, з відповідача повинно бути стягнуто на користь позивача 51 грн. витрат по оплаті судового збору, 30 грн. – витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 90 грн., які несплачені позивачем при подачі позову підлягають стягненню з відповідачки ОСОБА_1
На підставі викладеного, ст.ст.3, 11, 15, 16, 246, 257, 267 ЦК України, ст.156 ЖК України, ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», керуючись ст.ст.7, 8, 10, 11, 60, 208, 209, 212, 213, 215, 218, 224-226 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов Комунального підприємства «Житлово-комунальний комбінат с.Розсошенці Полтавського району» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги задовольнити..
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Житлово-комунальний комбінат с.Розсошенці Полтавського району» 2711 грн. 29 коп. (дві тисячі сімсот одинадцять гривень 29 коп.) заборгованості по квартирній платі та платі за отримані житлово-комунальні послуги, 51 грн. (п’ятдесят одну гривню) витрат по оплаті судового збору, 30 грн. (тридцять гривень) витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 90 грн. (дев’яносто гривень).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: (підпис)
ВІРНО:
- Номер: 4-с/191/10/21
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-1604/09
- Суд: Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Шелудяков Леонід Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.06.2021
- Дата етапу: 08.07.2021
- Номер: 4-с/191/10/21
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-1604/09
- Суд: Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Шелудяков Леонід Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.06.2021
- Дата етапу: 03.08.2021