3- 3311/2009
П О С Т А Н О В А
12 жовтня 2009 року місто Маріуполь
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Ковтуненко О.В. розглянувши матеріали, які надійшли від начальника ВДАЇ міста Маріуполя УДАЇ УМВС України в Донецький області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2,
по ст.124, 122 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
12 вересня 2009 року о 19 годині 30 хвилин, ОСОБА_1 керуючи автомобілем ДЖИЛІ, державний номерний знак НОМЕР_1, перед виїздом не впевнився у справності тормозної системи в наслідок чого рухаючись по вулиці Нікуліна в Орджонікідзевському районі міста Маріуполя, скоїв наїзд на перешкоду ( огорожу). У разі зіткнення транспортний засіб отримав ушкодження, огорожа була пошкоджена, сума збитків встановлюється. Водій ОСОБА_1 з місця пригоди поїхав не повідомив робітників міліції.
Правопорушник вину визнав письмово, до суду не з’явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, працівниками ДАЇ, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Суд враховуючи обсяг матеріалів, повідомлення водія ОСОБА_1 про день та час розгляду справи, надійшов висновку про можливість розглядати справу за його відсутністю.
Так згідно письмових пояснень ОСОБА_2, повернувшись 12 вересня 2009 року приблизно о 19 год. 30 хвилин до дому, вона побачила пошкоджену огорожу. Згідно відомостей сусідів, огорожу пошкодив автомобіль НОМЕР_2.
Згідно пояснень свідка ОСОБА_3, 12 вересня 2009 року приблизно о 19 голині 30 хвилин, на великій швидкості автомобіль НОМЕР_2, в’їхав у огорожу будинку 5 по вулиці Нікуліна, після чого скоїв маневр розвороту з місця пригоди поїхав. З машини ніхто не виходив, в машині сиділо двоє чоловіків.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_4, автомобіль ДЖИЛЛІ, державний номер НОМЕР_1, належить йому на праві власності, однак автомобіль знаходиться у користуванні його сина ОСОБА_1.
Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 він 12 вересня 2009 року в вечері займався ремонтом автомобіля ДЖИЛЛІ. Після ремонту він вирішив перевірити гальмову систему, для чого виїхав на вулицю та поїхав по вулиці Нікуліна. Оскільки гальмова система була не справна, при гальмуванні гальма відмовили, він не зміг своєчасно загальмувати та в’їхав у огорожу. Оскільки господарів будинку не було видно, він не повідомив працівників ДАЇ, та господарів будинку з місця пригоди поїхав. Письмові пояснення у водія було відібрано лише 17 вересня 2009 року.
29 вересня 2009 року при складані адміністративного протоколу водію ОСОБА_1 було запропоновано надати для перевірки документи на автомобіль та водійське посвідчення. Від надання документів водій ОСОБА_1 відмовився, пояснив, що документи та водійське посвідчення в місті Донецьку.
Таким чином суд розглянув матеріали адміністративної справи надійшов висновку що в діях ОСОБА_1 убачається склад правопорушення, передбаченого ст. 124, 122 ч.4 КпАП України, так як він порушив п. 2.3 а, 2.10 д, ПДД України.
При призначенні покарання суд на підставі ст.. 33, 34 КпАП України, враховував письмові пояснення потерпілої сторони, свідка та самого водія ОСОБА_1, факт не проходження водієм медичного обстеження на визначення стану алкогольного сп’яніння, не повідомлення працівників ДАЇ про дорожньо транспортну пригоду, не надання суду пом’якшуючих провину обставин.
Враховуючи особу правопорушника, пояснення потерпілого, свідка, данні про проступок, на підставі ст. 124, 122 ч.4 КпАП України та керуючись ст.ст. 8, 33, 280, 282, 283 КпАП України, –
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ст. 124, 122 ч.4 КпАП України та покласти на нього стягнення у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 рік.
Зобов’язати органи ДАЇ вилучити посвідчення водія на ім’я ОСОБА_1 та передати його на зберігання в МРЕВ.
На постанову може бути подана апеляційна скарга в Апеляційний суд Донецької області через Орджонікідзевський районний суд місті Маріуполя Донецької області, протягом десяти днів з моменту винесення постанови.
Суддя -