Справа №2-468 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року. Центрально - Міський районний суд м. Кривого Рогу у складі:
головуючого судді: Філатова КБ.,
при секретарі. Горбенко Л.М.,
за участі позивача: ОСОБА_1,
відповідачів. ОСОБА_2., ОСОБА_3,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кривого Рогу цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа - Криворізької філії Придніпровської товарної біржі про визнання договору обміну дійсним, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_4. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді квартири АДРЕСА_1. У оформленні свідоцтва про право на спадщину позивачці було відмовлено, у зв'язку з тим, що договір купівлі-продажу вказаної квартири не був нотаріально посвідчений.
28 липня 1997 року батьком позивачки - ОСОБА_4 була придбана за договором купівлі-продажу через Криворізьку філію Придніпровської товарної біржі квартираАДРЕСА_1. При укладенні договору між сторонами було повністю виконав всі істотні умови договору, а саме ОСОБА_4 повністю розрахувався з продавцем квартири, прийняв її у власність, переїхав жити до неї та фактично вступив у володіння домоволодінням і проживав в ньому зі своєю сім'єю до смерті.
На тепершній час неможливо засвідчити цей договір нотаріально, оскільки учасники угоди: з одного боку - ОСОБА_4, а з іншого боку - ОСОБА_5, померли.
Позивач просить визнати договір купівлі-продажу квартираАДРЕСА_1 від 28 липня 1997 року дійсним, а також визнати за ОСОБА_4 право власності на вказану квартиру.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, в частині визнання права власності на спірну квартиру в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_4, відмовилася.
Відповідачі ОСОБА_2. та ОСОБА_3 у судовому засіданні позовні вимоги визнали.
Суд, вислухавши свідчення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню по наступним підставам.
В судовому засіданні встановлено, що 28 липня 1997 року ОСОБА_4 було придбано за договором купівлі-продажу через Криворізьку філію товарної біржі „Придніпровська товарна біржа квартируАДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі-продажу. При укладенні договору між сторонами було повністю виконав всі істотні умови договору купівлі-продажу, а саме позивач повністю розрахувався з продавцем домоволодіння,
2
прийняв його у власність, переїхав жити до нього та фактично вступив у володіння домоволодінням і проживав в ньому зі своєю сім'єю до своєї смерті.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4. помер.
Спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_4 є позивачка по справі ОСОБА_1
Після смерті ОСОБА_4 позивачка ОСОБА_1, як спадоємиця за заповітом, звернулася до Першої Криворізької державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але листом державного нотаріуса від 10 листопада 2006 року НОМЕР_1 їй було відмовлено в оформлені спадщини, у зв'язку з тим, що договорі купівлі-продажу спірної квартири не був нотаріально посвідчений, який того вимогає законодавство.
На тепершній час неможливо засвідчити цей договір нотаріально, оскільки учасники угоди: з одного боку - ОСОБА_4, а з іншого боку - ОСОБА_5, померли, що підтверджується свідоцтвами про смерть.
Відповідно до ст. 227 ЦК України 1963 року, в якій зазначено, що нотаріальне посвідчення договорів обов'язкове лише в випадках, передбачених в законі, а договір купівлі-продажу будинку підлягає нотаріальному посвідченю. В випадку, якщо одна із сторін повністю або частково виконала угоду, що потребує нотаріального посвідчення, а інша сторона ухиляється від нотаріального оформлення угоди, суд в праві за вимогою сторони, що виконала угоду, визнати таку угоду дійсною. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Керуючись ст.ст. 10, 57, 60, 88, 131, 179, 212, ЦПК України, а також ст. 227 ЦК України 1963 року, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити, визнавши договір купівлі-продажу квартириАДРЕСА_1 від 28 липня 1997 року, посвідчений Криворізькою філією товарної біржі „Придніпровська товарна біржа", що укладений між ОСОБА_2, ОСОБА_5, який діяв за себе та неповнолітнього ОСОБА_6, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 дійсним.
Визнати за ОСОБА_4 право власності на квартириАДРЕСА_1.
Рішення суду набирає чинності після закінчення строку надання заяви про апеляційне оскарження, а саме, якщо заява про апеляційне оскарження не була подана до районного суду на протязі десяти днів з дня проголошення рішення. Якщо було надано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була надана на протязі двадцяти днів з дня надання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. В випадку подання апеляційної скарги, рішення, якщо воно не відмінено, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в апеляційний суд Дніпропетровської області через Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу, а копія апеляційної скарги одночасно надсилається до апеляційного суду Дніпропетровської області.