Судове рішення #6502563

                                    Справа № 2-2613/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ


29 жовтня 2009 року                                   м. Полтава


 Ленінський районного суду м. Полтави у складі:

головуючого судді:    Юхно С.П.

при секретарі            Гарест О.М.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1    до Відкритого акціонерного товариства “Тепловозоремонтний завод” про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку,  -


В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

У вересні 2009 року ОСОБА_1   звернувся до суду з позовом до ВАТ “Тепловозоремонтний завод” про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати,  середнього заробітку за час затримки розрахунку. У позові вказав, що він 08 вересня 2009 року звільнений з ВАТ «Тепловозоремонтний завод»  за наказом № 1007 за ст. 38 КЗпП України. На день звільнення розрахунок з ним відповідач не зробив, пояснивши це відсутністю коштів. Такі дії відповідача є незаконними, оскільки порушують вимоги ст. 116 КЗпП України. Тому просив суд стягнути на його користь з відповідача нараховану, але не виплачену заробітну плату в сумі 11 770 грн. 19 коп., середній заробіток за період затримки розрахунку при звільненні в сумі 2 263 грн. 66 коп., а всього 14 033 грн. 85 коп.

В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги.

Представник відповідача позовні вимоги визнав повністю.

Суд, вислухавши позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов ОСОБА_1  підлягає задоволенню з наступних підстав:

ОСОБА_1  працював на ВАТ «Тепловозоремонтний завод»  на посаді водія. 08 вересня 2009 року ОСОБА_1  звільнений із займаної посади ВАТ «Тепловозоремонтний завод» на підставі  наказу № 1007 за  ст. 38 КЗпП України.

Розрахунок на день звільнення з позивачем відповідач по справі не зробив. Згідно довідки від  11 вересня 2009 року за № 70-15/2897 (а.с. 5) заборгованість з виплати заробітної плати складає 11 770 грн. 19 коп.

Таким чином, суд вважає неправомірними дії відповідача по невиплаті позивачу розрахунку на день звільнення в сумі 11 770  грн. 19 коп., які і підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Згідно ст. 21 КЗпП України трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. У відповідності до ст. 116 цього ж Кодексу при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. Згідно ст. 117 цього ж Кодексу в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Оскільки відповідач неправомірно відмовився виплачувати нараховану позивачу заробітну плату в день звільнення, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню середній заробіток за час затримки розрахунку в сумі 2 263 грн. 66 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 60, 209, 212, 218 ЦПК України, ст.ст. 116, 117, 237-1 Кодексу законів про працю України, суд, -


В  И  Р  І  Ш  И  В :


Позовні вимоги ОСОБА_1     до Відкритого акціонерного товариства “Тепловозоремонтний завод” про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки розрахунку - задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Тепловозоремонтний завод” на користь ОСОБА_1       11 770 (одинадцять тисяч сімсот сімдесят) грн. 19 коп. в рахунок погашення заборгованості по виплаті заробітної плати та вихідної допомоги.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Тепловозоремонтний завод” на користь ОСОБА_1       2 263 (дві тисячі двісті шістдесят три) грн. 66 коп. середній заробіток за час затримки розрахунку.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Тепловозоремонтний завод” на користь держави 140 грн. 33  коп. судового збору.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Тепловозоремонтний завод” на користь держави витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області. Заява про апеляційне оскарження подається через Ленінський районний суд м. Полтави протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.




Суддя Ленінського районного суду

м. Полтави                                                                                               С.П. Юхно


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація