Судове рішення #6503872

                    Справа № 2-1314/09  

 

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

м. Донецьк                                                                                       08 квітня  2009 р.  

Пролетарський районний суд м. Донецька в складі:                                                                          

головуючого судді                                     Лебеденко С.В.  

при секретарі                                     Криловій К.О.  

за участі позивача                                      ОСОБА_1  

за участі відповідача                                                                       ОСОБА_2  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання  повнолітнього сина, що продовжує навчання -


В С Т А Н О В И В:  


 11.02.2009 р. позивач – ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача – ОСОБА_2 про стягнення з нього аліментів на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання. В обґрунтування позову зазначила, що вона була в фактичних шлюбних відносинах з 1985 р. по 1992 р.. Вони мають сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 На теперішній час син здоров, навчається в Донецькому національному технічному університеті на першому курсі очно-заочного відділення за контрактом. Оплата відповідно до контракту за перший семестр навчання – 2000 грн., другий – 2200 грн., третій – 2600 грн., четвертий – 2800 грн., п’ятий – 3200 грн.. У зв’язку з чим, син потребує допомоги з боку батьків. Вона не працює, веде домашнє господарство. Відповідач є пенсіонером, розмір його пенсії складає 1636 грн. 93 коп., фізично здоров, проживає один, інших неповнолітніх дітей не має, а тому, може надавати матеріальну допомогу сину.  

В судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги та просила їх задовольнити.  

Відповідач  в судовому засіданні  позов не визнав. Надав заперечення на позовну заяву, де зазначив, що ОСОБА_3, навчається на очно-заочному відділенні, яке передбачає навчання по вихідним дням. Тобто, ОСОБА_3 в будні вільний, але не намагається працевлаштуватися. Стосовно позивачки, зазначив, що вона займається розведенням домашньої скотини з метою продажу для отримання прибутку. На даний момент він знаходиться в тяжкому матеріальному становищі в зв’язку з погіршенням стану здоров’я. На проведення операцій йому необхідно більше 8000 гривень. Просив суд відмовити в задоволенні позову.  

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає позов не обґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності зі ст. 199 Сімейного Кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років  за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.  

Частина 3 вищевказаної статті передбачає, що право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.  

Згідно ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 СК України.  

 Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2  його  батьком є  ОСОБА_2, тобто відповідач по справі.  (а.с. 5).  

З довідки Донецького національного технічного університету від 03.12.2008 р. вбачається, що ОСОБА_3 є студентом Донецького національного технічного університету очно-заочного відділення 1 курсу з 01.09.2008 р. (а.с. 10).  

Відповідно до п. 5 договору № 3ККоз08\307  від 24.07.2008 року вартість освітньої послуги з підготовки бакалавра становить по семестрах: перший – 2000 грн., другий – 2200 грн., третій – 2600 грн., четвертий – 2800 грн., п’ятий – 3200 грн.. (а.с. 11).  

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  

Так, відповідач отримує пенсію в УПФУ в Пролетарському районі м. Донецька, розмір якої становить: серпень 2008 року – 1389,43 грн.; вересень 2008 року – 1467,74 грн.; жовтень 2008 року – 1636,93 грн.; листопад 2008 року - 1636,93 грн.; грудень 2008 року - 1636,93 грн.; січень 2009 року - 1636,93 грн..(а.с. 14).  

З наданих суду копій медичних документів вбачається, що відповідач страждає урологічними хворобами та йому рекомендоване хірургічне лікування.  

Син позивачки навчається на очно-заочній формі навчання, яка передбачає навчання лише у вихідні дні. Проте ОСОБА_3 не працює та не вчиняє спроб працевлаштуватися. Доказів неможливості працювати у зв’язку з поганим станом його здоров’я не надано.  Крім того, з позовної заяви вбачається, що ОСОБА_3 здоров.  

Також, суд дійшов висновку, що розмір пенсії відповідача не дає змоги надавати матеріальну допомогу повнолітньому сину, що продовжує навчання.  

За таких обставин відсутні підстави для задоволення позовних вимог.  

На підставі викладеного, ст.ст. 182, 199  СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 81, 82, 212,  213, 214, 215  ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:  


 В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання  повнолітнього сина, що продовжує навчання відмовити повністю.  

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області  через Пролетарський районний суд м. Донецька шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та наступної подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.



Суддя     /підпис/               ОСОБА_4  

Копія вірно

Суддя:                                                              Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація