№ 2-3307/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2009 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
у складі:
головуючої судді Петруня Н.В.,
при секретарі Кюсєвій Т.О.,
за участю
позивача ОСОБА_1,
відповідачки -
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Костянтинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В:
9 липня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вказуючи, що з відповідачкою перебуває у зареєстрованому шлюбі з 14 липня 1990 року, від якого мають двох дітей – повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає з ним, та неповнолітнього сина ОСОБА_4, 13 вересня 2002 року. З лютого 2009 року сімейні відносини та спільне проживання між сторонами припинено в зв*язку з відсутністю взаєморозуміння, постійно виникаючими сварками з побутових причин. Позивач просить розірвати їх шлюб з відповідачкою, вважає неможливим примирення і подальше збереження сім*ї.
В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позові.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з*явилася, про час і місце його проведення була повідомлена у порядку ст.ст. 74, 76 ЦПК України. За таких обставин зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судовим розглядом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрували 14 липня 1990 року (а.с. 5), від шлюбу мають двох дітей – повнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає з позивачем, а також неповнолітнього сина ОСОБА_6, 13 вересня 2002 року, який мешкає з відповідачкою. Шлюбно-сімейні відносини та спільне проживання між сторонами припинені у лютому 2009 року через відсутність взаєморозуміння, різні погляди на життя, постійно виникаючі сварки з побутових причин. Спору про спільне майно між сторонами немає.
Відповідно до ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам неповнолітньої дитини, що мають істотне значення.
Приймаючи до уваги викладене та з*ясувавши фактичні взаємини подружжя, тривалість припинення шлюбно-сімейних відносин, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, суд вважає, що подальше спільне проживання та збереження сім*ї сторін по справі не можливе, що суперечить інтересам кожного з них, а також неповнолітньої дитини.
В силу ст. 88 ЦПК України суд вважає за необхідне стягнути державне мито з позивача ОСОБА_1, відповідачки ОСОБА_2 державне мито у розмірі 17 грн., з кожного.
Керуючись ст. ст. 110, 111, 112 Сімейного кодексу України, ст.ст.10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України,-
В И Р І Ш И В:
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 14 липня 1990 року відділом ЗАГС Костянтинівського міськвиконкому Донецької області, актовий запис за № 456.
Під час видачі свідоцтва про розірвання шлюбу органами РАЦС стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 державне мито у розмірі 17 /сімнадцяти/ гривень з кожного.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя