Справа № 2- 4405\09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 листопада 2009 року Київський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого – судді Васильєвої Л.М.
при секретарі – Шелестіній О.А.
за участі представника позивача пом. прокурора Полтавського району Кияниці Д.Г., представника Служби у справах дітей Полтавської райдержадміністрації Дмитренка А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві цивільну справу за позовною заявою Прокурора Полтавського району в інтересах малолітньої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав , стягнення аліментів,-
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2009 року позивач звернувся до суду з позовом про позбавлення батьківських прав відповідача відносно доньки, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження посилаючись на те, що відповідач є матір»ю дитини. Батько дитини записаний в актовому записі про народження дитини на підставі ч. 1 ст. 135 СК України. Відповідач жодним чином не цікавиться долею своєї дитини, після народження дитини покинула її в пологовому відділенні Диканської ЦРЛ, веде антисоціальний спосіб життя, повністю самоусунулася від виконання батьківських обов»язків , не виховує та не доглядає дитину, не надає матеріальної допомоги на її утримання, що є підставою для позбавлення її батьківських прав та стягнення з неї аліментів на утримання доньки. Зазначав, що дитина була направлена до Кременчуцького обласного спеціалізованого будинку дитини Полтавської облдержадміністрації де знаходиться в даний час, але за весь час перебування дитини в дитячому закладі відповідач її не відвідала, не цікавилась її життям. Просив позбавити відповідача батьківських прав та стягнути аліменти з відповідача на користь дитячого закладу на утримання дитини в розмірі 1\4 частини всіх видів її заробітку, доходу щомісячно.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив їх задовольнити з підстав, зазначених в позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не з»явилась, будучи належним чином повідомленою про час і місце розгляду справи, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги визнала повністю.
Представник Служби у справах дітей Полтавської райдержадміністрації просив задовольнити позовні вимоги.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що відповідач є матір»ю малолітньої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджується свідоцтвом про її народження.
Батько дитини записаний в актовому записі про народження на підставі ч. 1 ст. 135 СК України.
Відповідач народивши дитину, покинула її у пологовому будинку, що підтверджується актом про дитину, покинуту в пологовому будинку від ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Дитина була направлена на подальше виховання та утримання в Кременчуцький обласний спеціалізований будинок дитини Полтавської обласної ради де знаходиться зараз.
Відповідач вихованням та матеріальним утриманням доньки не займається, не спілкується з нею, покинула її та разом з ним не проживає, не цікавиться життям дитини, жодного разу не відвідала дитину у будинку дитини та не цікавилась її життям, не надає матеріальної допомоги на її утримання, самоусунулася від виконання батьківських обов»язків.
Із акту обстеження житлово-побутових умов проживання відповідача вбачається, що вона за місцем проживання в АДРЕСА_1 не проживає, квартира знаходиться в антисанітарному стані, газ в квартирі відключений за борги, відповідач вживає наркотичні засоби.
З самого народження дитина перебуває на утриманні держави.
Згідно висновку Служби у справах дітей Полтавської райдержадміністрації позбавлення відповідача батьківських прав відповідає інтересам дитини.
Згідно ст. 12 ЗУ « Про охорону дитинства» виховання в сім”ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання навчання і розвиток дитини. Батьки зобов»язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров»я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
З вищенаведеного вбачається, що відповідач не здатна забезпечити необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання, не надає дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей, не сприяє засвоєнню дитиною загальновизнаних норм моралі, не виявляє інтересу до її внутрішнього світу, не створюю умови для її належного утримання.
Позбавлення батьківських прав не позбавляє відповідача від матеріального утримання дитини, а тому позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання дитини підлягають задоволенню.
Підлягають стягненню з відповідача судові витрати по справі, а саме 59.50 грн. судового збору на користь держави, 120 грн. витрат на ІТЗ судового розгляду справи на користь ТУ ДСА в Полтавській області.
Керуючись ст. 164 , 180-183 СК України, ст. 12 ЗУ «Про охорону дитинства», ст. 10, 11, 60, 82, 88,209, 212-215, 367 ЦПК України, суд,=
В И Р І Ш И В:
Позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження батьківських прав відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженки с. Гожули Полтавського району і області на користь Кременчуцького обласного спеціалізованого будинку дитини Полтавської обласної ради на особистий рахунок ОСОБА_1 НОМЕР_1 на утримання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження аліменти в розмірі 1\4 частини всіх видів її заробітку ( доходу) але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму встановленого для відповідного віку дитини, починаючи з 4 вересня 2009 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір 59.50 грн. та 120 грн. витрат на ІТЗ судового розгляду справи на користь Територіального управління Державної судової адміністрації в Полтавській області.
Рішення в чистині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд міста Полтави шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження на протязі десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.М. Васильєва