Справа № 2-902/ 2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2007 року м. Харків
Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі: судді Данько В.В.,
при секретарі - Бєлової Т.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності на самовільно збудований капітальний гараж, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Харківської міської ради про визнання права власності на самовільно збудований капітальний гараж, посилаючись на те, що він за власні кошти збудував капітальний гараж;, користувачем якого він є на даний час. Гараж знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. З метою підтвердження можливості подальшої безпечної експлуатації гаражу, відповідності збудованого гаражу СНіП та ДБН, позивач замовив у ППФ ТОВ „ЛЕВЕЛ" технічний висновок „Про стан будівельних конструкцій та можливості збереження та експлуатації самовільно збудованого гаражу по АДРЕСА_1", згідно якого основні будівельні конструкції об "єкта деформацій не мають, знаходяться в задовільному технічному стані, відповідають умовам міцності та стійкості та придатні для використання за призначенням.
У зв "язку з тим, що будівництво гаражу було виконано без належно затвердженої проектної документації та дозволу на початок будівельних робіт, позивач не має можливості ввести даний гараж в експлуатацію та оформити право власності на об"єкт нерухомого майна. Для реєстрації права власності на самовільно збудований гараж необхідний правоустановчий документ, що посвідчував би право власності на зазначений гараж. Згідно з „Положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно ", одним з таких документів може бути рішення суду. У зв "язку з чим позивач звернувся до суду та просить визнати за ним право власності на капітальний гараж загальною та основною площею 26,50 кв. м. по АДРЕСА_1. У судовому засіданні позивач позов підтримав , представник відповідача позов не визнав.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини. В судовому засідання встановлено, що згідно технічного паспорту на гараж, виданого Харківським „МіськБТІ", ОСОБА_1 являється користувачем капітального гаражу, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, який він збудував за власні кошти.
Відповідно технічного паспорту, виготовленого КП „Харківське міське БТІ" від 26.10.2006року, загальна та основна площа гаражу складає 26,50 кв. м..
Згідно технічного висновку „Про стан будівельних конструкцій та можливості збереження та експлуатації самовільно збудованого гаражу по АДРЕСА_1", виготовленого ППФ ТОВ „ЛЕВЕЛ", основні будівельні конструкції об "єкта деформацій не мають, знаходяться в задовільному технічному стані, відповідають умовам міцності та стійкості та придатні для використання за призначенням.
Згідно ч.1 cm. 4 ЗУ „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" від 01.07.2004 року та п. 1.5. Тимчасового положення про порядок реєстрації права власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року № 7/5, обов "язковій реєстрації прав підлягає право власності на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб.
Згідно положень Цивільного кодексу України, капітальний гараж, що розташований по АДРЕСА_1, відноситься до об"єктів нерухомого майна, тобто, до об"єктів, право власності на які підлягає обов "язковій державній реєстрації.
Згідно cm. 331 ЦК України, право власності на щойно вироблене нерухоме майно виникає з моменту завершення його будівництва.
Згідно ч.2 cm. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,60,214-215 ЦПК України, ст.ст. 328, 331 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на капітальний гараж загальною та основною площею 26,50 кв. м., що розташований по АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 cm. 295 ЦПК України.
СУДДЯ - підпис В.В. ДАНЬКО