ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2”а”-1428/09/1370
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративний справі
13 лютого 2009 р. м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Матковська З.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Львівського окружного адміністративного суду, судді Львівського окружного адміністративного суду Запотічного І.І. про стягнення чотирикімнатної квартири в центрі м. Івано – Франківська або м. Львова, стягнення по 650000 грн. матеріальної шкоди з кожного відповідача та стягнення по 1000000 грн. моральної шкоди з кожного відповідача
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Львівського окружного адміністративного суду, судді Львівського окружного адміністративного суду Запотічного І.І.
Позивач просить суд стягнути з відповідачів чотирикімнатну квартири в центрі м. Івано – Франківська або м. Львова, стягнути по 650000 грн. матеріальної шкоди з кожного відповідача та стягнути по 1000000 грн. моральної шкоди з кожного відповідача
Позовні вимоги позивач ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що 14 січня 2009 року він звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до голови Львівського апеляційного господарського суду Мазовіти Б.С. Однак, суддя Запотічний І.І., ухвалою від 19 січня 2009 року відмовив у відкритті провадження у справі.
Як вбачається із змісту позовних вимог і викладу обставин, якими ОСОБА_1 обґрунтовує свої позовні вимоги, останній вважає незаконною ухвалу судді про відмову у відкритті провадження у справі і у зв'язку із цим просить стягнути на його користь квартиру, матеріальну шкоду за поїздки у м. Київ, добові, написання позовних заяв, апеляційних скарг, втрату робочого часу, тощо та моральну шкоду.
Згідно ч.2 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, до юрисдикції адміністративних судів належать публічно – правові спори з правовідносин, що виникають у сфері здійснення публічної влади. Принаймні одним із учасників публічно – правового спору повинен бути суб'єкт владних повноважень і цей спір має бути саме з приводу публічно - правових відносин, у якому позивач вважає, що суб'єкт владних повноважень своїми рішеннями, дією чи бездіяльністю порушив його права, свободи чи інтереси.
Згідно ст.ст.126, 129 Конституції України судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється.
Рішення суду і дії судді під час підготовки і розгляду справи можуть бути оскаржені в апеляційному та касаційному порядку. Оскарження дій судді шляхом подання скарги до суду першої інстанції чинним законодавством не передбачено.
Однією із конституційних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом. Законність процесуальних дій і актів суду, вчинених при розгляді конкретної справи, не може перевірятися за межами передбаченого законом процесуального контролю.
Таким чином, до суду та судді не може бути пред’явлено позову за процесуальні дії, вчиненні при здійсненні правосуддя, оскільки суди і судді при вирішенні питань підвідомчості судам спорів, порушення та відкриття справ, підготовці справ до розгляду, розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення не є суб’єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції.
Отже, враховуючи вищенаведене, позивач оскаржує дії суду ( судді) , які не є управлінськими, а процесуальними, вчиненими ним при виконанні своїх обов’язків по здійсненню правосуддя, і тому їх законність може перевірятися лише судом вищої інстанції в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 55, 126, 129 Конституції України, ст. ст.17, 109 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Львівського окружного адміністративного суду, судді Львівського окружного адміністративного суду Запотічного І.І. про стягнення чотирикімнатної квартири в центрі м. Івано – Франківська або м. Львова, стягнення по 650000 грн. матеріальної шкоди з кожного відповідача та стягнення по 1000000 грн. моральної шкоди з кожного відповідача
Роз'яснити позивачу ОСОБА_1., що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі, не допускається.
Ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали або отримання копії ухвали особою, без виклику якої було постановлено ухвалу та апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, яка подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя
Ухвала надрукована в одному примірнику та є оригіналом.