Судове рішення #6511109

ЛЬВІВСЬКИЙ   ОКРУЖНИЙ   АДМІНІСТРАТИВНИЙ   СУД  


Справа № 2”а”-1779/09/1370


У Х В А Л А  

про закриття провадження у справі                                                                                                               


22 квітня 2009  року Львівський окружний адміністративний суд, у складі:                    

головуючого – судді                                                                  Матковської З.М.

при секретарі                                                                   Подібці М.З.

з участю представників: позивача Петренко О.В., відповідача Коцюбинського П.С.

розглянувши у  відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом виконавчого комітету Дрогобицької міської ради до Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу


в с т а н о в и в :  


 Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради  звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління юстиції у Львівській області.

 Позивач просить скасувати постанову   ППВР ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області про накладення штрафу ВП № 10826886 від 10.02.2009 року.

 Як встановлено в судовому засідання відповідачем накладено штраф на позивача, який є боржником по виконанню рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області про поновлення на роботі ОСОБА_3 на посаді директора комунального підприємства готель «Тустань».  

 Відповідно до ч. 2 статті 181 КАС України, учасники виконавчого провадження ( крім державного виконавця ) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

 Відповідно до ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього кодексу, порушено їх права чи свободи.  

 Відповідно до частини 2 статті 85 Закону України «Про виконавче провадження», скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії ( бездіяльність ) державного виконавця  або начальника відділу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.

 Отже, виходячи з коментованих вище статей чинного законодавства,  скарги на рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця, пов'язані із виконанням судового рішення, подаються до суду, який видав виконавчий документ.

 В даному випадку, відділом ППВР ВДВС відкрито виконавче провадження по виконанню виконавчого листа № 2-3334/2008 від 09.01.2009 року, виданого Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області про поновлення ОСОБА_3 на посаді директора комунального підприємства готель «Тустань».

У зв'язку з тим, що боржником, виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради, не було виконано виконавчий документ добровільно в строк до 23.01.2009 року, державним виконавцем, за невиконання рішення суду накладено на боржника штраф у розмірі 510 грн.  

 Оскаржувана постанова про накладена штрафу винесена  при примусовому виконанн вищевказаного рішення суду про поновлення на роботі ОСОБА_3

 Рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 29 грудня 2008 року ухвалено відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

 Відповідно до статті 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження – це  сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому закону, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів ( посадових осіб ), які здійснюються на підставах, у спосіб та у межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно – правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

 Виходячи з коментованої статті, суд вважає, що постанови, які виносяться державним виконавцем, зокрема про накладення штрафу на боржника,  є дією чи діями державного виконавця, які спрямовані на примусове виконання рішення суду.  

  Відповідно до п. 1 частини 1 статті 157 КАС України,  суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ч. 2 статті 157 КАС України, якщо провадження у справі закривається з підстави встановленої пунктом 1 частини 1 цієї статті, суд повинен роз'яснити позивачеві до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.  

 Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 157, 158, 160, 165 КАС України, суд


У Х В А Л И В :  


Провадження у адміністративній справі за позовом виконавчого комітету Дрогобицької міської ради до Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу – закрити.

Роз'яснити позивачу, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції загального  суду в порядку цивільного процесуального судочинства.

На ухвалу суду може бути подана заява про апеляційне оскарження ухвали суду протягом 5 днів з дня проголошення ухвали  та апеляційна скарга на ухвалу суду протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

 

Суддя                                                                                                  

 

Ухвала  надрукована в одному примірнику та  є оригіналом  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація