Судове рішення #65120055

Справа 6-59-11


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2011 року

Суддя Мар’їнського районного суду Донецької області в складі: Головуючого судді Клікунової А.С., при секретарі Харьковій Л.М., розглянувши в залі суду м. Мар’їнка подання відділу державної виконавчої служби Мар’їнського районного управління юстиції у Донецькій області про примусове проникнення до житла, -

В С Т А Н О В И В:

На виконанні у відділі державної виконавчої служби Мар’їнського районного управління юстиції знаходиться виконавчий лист № 2-102 від 20 січня 2011 року, виданий Мар"їнським районним судом Донецької області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 заборгованість у сумі 30 000, 00 гривень.

При проведенні виконавчих дій, державним виконавцем встановлено, що за результатами виїзду 13 березня 2011 року за місцем реєстрації боржника (Донецька область, Мар’їнський район, м. Красногорівка, вул. Восточна, 11/58), а 14 серпня 2011 року за місцем фактичного мешкання (Донецька область, Мар"їнський район, м. Красногорівка, вул. Островського, 4) боржник відмовився надати посадовій особі своє житло для перевірки майнового стану, про що складено акти державного виконавця.

У судове засідання представник відділу державної виконавчої служби Мар’їнського районного управління юстиції не з’явився, що не перешкоджає розгляду подання по суті.

Відповідно до ч. 2 ст. 376 ЦПК України, суд розглянув дане подання негайно у відсутність сторін та інших заінтересованих осіб.

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що подання відділу державної виконавчої служби Мар’їнського районного управління юстиції не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що на підставі рішення Мар"їнського районного суду Донецької області видано виконавчий документ, щодо стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 заборгованість за кредитним договором у розмірі 30 000,00 гривень. ОСОБА_1, згідно даних подання, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, ця ж адреса місця проживання боржника вказана у виконавчому листі, однак фатично мешкає в будинку № 3 по вулиці Островського в м. Красногорівка, Донецької області.

Згідно зі статтею 30 Конституції України кожному гарантується недоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. На підставі цього ст. 311 ЦК підкреслює, що житло фізичної особи є недоторканним. Відповідно ст. 11 Закону України “Про виконавче провадження”державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом. Державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження має право: безперешкодно входити до приміщень і сховищ, що належать боржникам або зайняті ними, проводити огляд зазначених приміщень і сховищ, при необхідності примусово відкривати їх в установленому порядку, опечатувати ці приміщення і сховища. Отже, державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження має право проводити огляд приміщень, у разі необхідності примусово відкривати їх у встановленому порядку. З цією метою він має право звернутися до суду з поданням про ухвалення відповідного судового рішення.

Згідно ч. 1 ст. 376 ЦПК України питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника – фізичної особи або особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина щодо якої є виконавчий документ про її відібрання, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням житла чи іншого володіння особи за поданням державного виконавця. Предметом такого подання є підстава примусового проникнення до житла фізичної особи: знаходження у неї майна боржника чи майна та коштів, належних боржникові від інших осіб, або дитини, щодо якої є виконавчий документ про її відібрання, при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб). Зі змісту вказаної норми закону випливає, що для примусового проникнення до житла є тільки дві підстави, а саме: знаходження майна або коштів у боржника, або дитина, відібрання якої передбачено виконавчим документом. В інших випадках законодавством не передбачено при виконанні рішень примусове проникнення до житла чи іншого володіння особи.

Так, суд вважає, що відділом державної виконавчої служби Мар’їнського районного управління юстиції не надано доказів про прийняття заходів щодо встановлення матеріально становища ОСОБА_1, зокрема не вияснено інформацію щодо наявності у останнього нерухомого майна, відкритих рахунків, депозитів у фінансових та банківських установах. Суду надано лише ОСОБА_3 державного виконавця від 13 березня 2011 року, та від 14 серпня 2011 року складений за результатами виїзду за місцем реєстрації та місцем фактичного мешкання останнього, зі змісту якого вбачається, що боржник відмовився надати житлове приміщення для перевірки майнового стану. В обґрунтування подання державний виконавець не надав суду: - довідку Ф-3, що підтверджує місце проживання боржника у вказаній квартирі і з якої вбачається наявність або відсутність інших мешканців житла; - докази, що підтверджують наявність майна боржника у вищевказаній квартирі; - довідку бюро технічної інвентаризації про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 та на житловий будинок № 4 по вулиці Островського в м. Красногорівка, Мар"їнського району Донецької області.

З урахуванням вищезазначеного, стягнення заборгованості з ОСОБА_1 за рішенням суду на даному етапі виконавчого провадження не потребує вирішення питання про примусове проникнення до житла.

На підставі викладеного, ст. 30 Конституції України, керуючись ст. 376 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

В задоволення подання відділу державної виконавчої служби Мар"їнського районного управління юстиції Донецької області про примусове проникнення до житла ОСОБА_1, що розташоване за адресою: Донецька область, Мар"їнський район, м. Красногорівка, вул. Восточна, 11/58 та за місцем фактичного мешкання боржника за адресою: Донецька область, Мар"їнський район, м. Красногорівка, вул. Островського, 4 відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Мар’їнський районний суд протягом п’яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Суддя /підпис/ ОСОБА_3

З оригіналом згідно

Суддя

Дата документу 22.11.2011


  • Номер: 6/0418/75/11
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 6-59/11
  • Суд: Центральний районний суд міста Дніпра
  • Суддя: Клікунова А.С.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.03.2011
  • Дата етапу: 19.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація