Судове рішення #651240
№2-84/07

№2-84/07

РІШЕННЯ

іменем   України

22 січня 2007 року                                                                           Обухівський районний суд

Київської області в складі :

Головуючого - судді Кулініченко Г.В.,

при секретарі судового засідання - Войцеховській Н.В.,

за участю представників: ОСОБА_1,ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_4до товариства з обмеженою відповідальністю „Інтерагроінвест" про розірвання договору оренди земельної ділянки та зобов'язання вчинити певні дії ;

установив:

Позивач звернувся до суду із позовом про розірвання договору оренди землі, обґрунтовуючи який зазначив, що між ним та відповідачем був укладений договір оренди земельної ділянки на території Краснянської сільської ради Обухівського району Київської області. Даний договір відповідачем не виконується, а саме не сплачується орендна плата, не утримується та не перераховується податок з доходів фізичних осіб до Державного бюджету , в зв'язку з чим просить в судовому порядку даний договір розірвати, зобов'язати відповідача передати йому земельну ділянку та стягнути судові витрати.

В судовому засіданні позивач свій позов підтримав зазначивши, що він отримував оренду плату в натурі - зерном, кукурудзою, цукром, яке було непридатного стану, в зв'язку з чим та необхідністю самостійного господарювання на земельний ділянці просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача заперечив проти задоволення позову, зазначивши, що орендна плата виплачувалась в натуральному вигляді, зауважень з боку позивача до стану натуральної оплати, про необхідність виплати орендної плати грошима, не цільового використання орендарем орендованої земельної ділянки та зауважень по договору до відповідача не надходило, а тому просить в позові відмовити.

Представник третьої особи в судовому засіданні зазначила, що ними був зареєстрований договір оренди земельної ділянки відповідно до законодавства України, зауважень з боку позивача на неналежне виконання відповідачем умов договору, порядку виплати орендної плати або виду орендної плати до них не надходило, а тому просить спір розглянути відповідно до законодавства України.

Суд заслухавши сторони по справі, перевіривши матеріали справи встановив наступне.

12 березня 2001 року позивач отримав державний акт про право приватної власності на землю, що підтверджується копією державного акту на право приватної власності на землюНОМЕР_1(а.с. 11,12).

17 листопада 2004 року позивач уклав з відповідачем договір оренди земельної ділянки НОМЕР_2, зареєстрований в сільський раді 17 листопада 2004 року, що підтверджується копією договору (а.с.6-9), визнається та не оспорюється сторонами в судовому засіданні.

Встановивши обставини справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 792 ЦК України встановлено, що відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.

Згідно ст.ст. 31, 32 Закону України „Про оренду землі" встановлено, що договір може бути припинено або розірвано у випадку: закінчення строку, на який було укладено догові; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови зазначених у статті 7 даного Закону осіб від виконання умов договору оренди земельної ділянки; ліквідації юридичної особи-орендаря; одержання орендарем земельної ділянки у власність, передбаченому ЗК України; примусовий викуп (вилучення) земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності, у порядку встановленому законами України;

 

розірвання договору оренди на вимогу однієї із сторін у разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 Закону України „Про оренду землі" та умовами договору, в разі  випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає встановленому договором використанню земельної ділянки; або з підстав встановлених ст. 141 ЗК України.

Дані підстави є вичерпними, а тому , обгрунтування позивачем вимог про розірвання договору оренди необхідністю самостійного господарювання на земельній ділянці, ні визначено в Законі України „Про оренду землі", як підстава для розірвання договору. Самостійне господарювання позивача, як власника земельної ділянки, не припинено, а реалізоване ним особисто шляхом укладання відповідного договору оренди землі. Бажання позивача самостійно господарювати на земельній ділянці, без передачі її іншим особам, можливе при припиненні діючого договору оренди землі в строки і порядку визначеному договором оренди землі, з урахуванням законодавства України та часу прибирання урожаю, в зв'язку з чим необхідність самостійного господарювання є підставою для звернення до відповідача в поза судовому порядку, а не підставою для розірвання договору в судовому порядку.

Також ні є підставою розірвання договору оренди не отриманням орендної плати, що спростовується відомостями про отримання ним особисто в рахунок грошової орендної плати натуральної оплати та відсутність заперечень позивача в частині її не належності або не відповідності.

На підставі  викладеного та керуючись ст..ст..  10,  15, 57,60, 212, 215 ЦПК України, ст.24,25,31,32 Закону України „Про оренду землі", ст.792 ЦК України, ст. 141 ЗК України суд,

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_4до товариства з обмеженою відповідальністю „Інтерагроінвест" про розірвання договору оренди земельної ділянки та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Обухівський районний суд на протязі двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація