Справа № 2а-635/2009
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2009 року Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
у складі: головуючого – судді Поповича С.М.
при секретарі – Карпушевій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради про визнання дій неправомірними і стягнення недоплачених коштів допомоги на оздоровлення,
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить визнати дії відповідача неправомірними та стягнути з Олександрійського управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради на його користь 2455 грн. недоплаченої суми щорічної допомоги на оздоровлення за 2008 рік. Свої вимоги мотивує наступним. Позивач перебуває на обліку в Олександрійському управлінні праці та соціального захисту населення, як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії ІІ групи інвалідності. Згідно ст. 48 ч. 4 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-ХІІ від 23.02.1991 року (з наступними змінами) має право на щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат на момент виплати, згідно ч. 7 цієї ж статті. Однак відповідач ухилився від виконання закону, провівши оплату не повністю.
Такі дії відповідача носять неправомірний характер і обмежують його права і свободи, гарантовані ст. 22 Конституції України.
В судове засідання позивач не з’явився, надав заяву з проханням розглядати справу у його відсутність.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, оскільки відповідач є бюджетною організацією, діє в межах бюджетних асигнувань та в порядку, визначеному законом України про державний бюджет на відповідний період, та відповідними постановами КМУ. Також пояснив, що позивач отримав допомогу в січні 2008 року до прийняття Конституційним Судом України рішення № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, а тому на момент виплати дії управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради були правомірними.
Суд, вислухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що в задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.
Судом встановлено наступне. Позивач перебуває на обліку в Олександрійському управлінні праці та соціального захисту населення, як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії ІІ групи інвалідності. Згідно ст. 48 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-ХІІ від 23.02.1991 року (з наступними змінами) має право на щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат на момент виплати, згідно ч. 7 цієї ж статті.
Постановою КМУ від 12 липня 2005 р. N 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії ІІ групи інвалідності встановлена виплата щорічної допомоги на оздоровлення у розмірі 120 гривень.
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 визнано неконституційними положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 107-VІ від 28.12.2007 року, якими Кабінету Міністрів України надано право визначати розмір допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії ІІ групи інвалідності згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно вказаного рішення положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Таким чином, станом на день виплати допомоги позивачу – січень 2008 року – управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради діяло правомірно на підставі Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», тому позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених коштів допомоги на оздоровлення задоволенню не підлягають.
В зв’язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору, його необхідно прийняти на рахунок держави.
Керуючись ст.ст. 48, 62 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи», ЗУ «Про встановлення розміру заробітної плати», рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року по справі № 10-рп/2008, постановою КМУ «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 12.07.2005 року № 562, ст.ст. 87 – 90, 99, 158-163, 167 КАС, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Олександрійської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених коштів допомоги на оздоровлення відмовити.
Судовий збір прийняти на рахунок держави.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду, сторони можуть подати до Олександрійського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня її виготовлення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Олександрійський міськрайонний суд.
Головуючий: