Судове рішення #6515781

Категорія 2.25


ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  


ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  


30 жовтня 2009 року                                                   Справа № 2а-24066/09/1270


Луганський окружний адміністративний суд  

у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,  


за участю

секретаря судового засідання       Горпенюк О.А.

та  

представників сторін  

від позивача –                 директор Горохов Г.В.  

                юрисконсульт  

                Бахмут М.І. (довіреність від 30.06.2009 № 455)


від відповідача –                 начальник контрольно-ревізійного відділу

                     у Новоайдарському районі  

                Байова С.П. (довіреність від 15.07.2009 № 6030)

                головний спеціаліст-юрисконсульт відділу правової роботи

                Шуба В.Ю. (довіреність від 12.01.2009 № 120)



розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську  

справу за адміністративним позовом  

державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство»

до Контрольно-ревізійного управління в Луганській області

про визнання протиправними дій в частині внесення пункту 4 в лист-вимогу, до якого включені завідомо неправдиві дані, визнання нечинним пункту 4 листа-вимоги щодо втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на загальну суму 648716,59 грн.

ВСТАНОВИВ:  


02 липня 2009 року державне підприємство «Новоайдарське лісомисливське господарство» звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправними дії контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області в частині внесення пункту 4 в складений лист-вимогу від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни», до якого включені завідомо неправдиві дані, та визнати нечинним пункт 4 листа-вимоги контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 15 червня 2009 року             № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» щодо втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 648716,59 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на те, що висновки контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області щодо втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 648716,59 грн. безпідставні, необґрунтовані та не відповідають дійсності, і тому дії контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області щодо складення пункту 4 листа-вимоги є неправомірними.

У судовому засіданні представники позивача позов підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач позовні вимоги не визнав, про що подав суду відзив на позовну заяву без дати та номера (арк. справи 113-117). У відзиві на позовну заяву відповідач просить відмовити у задоволенні позову через те, що твердження відносно неправомірних дій відповідача носить недоведений характер та виключно особисту думку позивача. У пункті 4 вимоги констатоване порушення щодо втрат фінансових та матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на загальну суму 648716,59 грн. та зазначено прийняти заходи щодо дотримання законодавства. По даному пункту позивачем прийнято заходи у вигляді видання наказу про притягнення винних осіб до відповідальності, тобто позивач виконав оспорюваний пункт вимоги у повному обсязі, тому предмет спору відсутній.

У судовому засіданні представники відповідача заперечення проти позову підтримали.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:  

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;  

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;  

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);  

4) безсторонньо (неупереджено);  

5) добросовісно;  

6) розсудливо;  

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;  

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);  

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;  

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.  

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України від 26 січня 1993 року № 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».

Відповідно до статті 1 Закону України від 26 січня 1993 року 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах і районах у містах.

Державна контрольно-ревізійна служба діє при Міністерстві фінансів України і підпорядковується Міністерству фінансів України. Контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі підпорядковуються Головному контрольно-ревізійному управлінню України. До складу обласних контрольно-ревізійних управлінь входять контрольно-ревізійні підрозділи (відділи, групи) в районах, містах і районах у містах (стаття 4 Закону України від 26 січня 1993 року 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»).

Головним завданням державної контрольно-ревізійної служби відповідно до статті 2 Закону України від 26 січня 1993 року 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Згідно із статтею 10 Закону України від 26 січня 1993 року № 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах, серед іншого, надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

За приписами частини 2 статті 15 Закону України від 26 січня 1993 року № 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

З 10 березня 2009 року по 12 травня 2009 року контрольно-ревізійним відділом у Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області в межах наданих законом повноважень проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» за II півріччя 2007 року та 2008 рік, за наслідками якої складено акт ревізії від 12 травня 2009 року № 280-21/004 (арк. справи 134-148, 169).

Ревізією, серед іншого, виявлені порушення фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій на загальну суму 648716,59 грн.

За результатами проведеної ревізії на підставі пункту 7 статті 10, статті 15 Закону України від 26 січня 1993 року № 2939-XII «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», державному підприємству «Новоайдарське лісомисливське господарство» направлено лист-вимогу від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни», в якій державному підприємству «Новоайдарське лісомисливське господарство», серед іншого, пред’явлено вимоги прийняти заходи щодо дотримання законодавства по втратам фінансовим і матеріальним ресурсам внаслідок неефективних управлінських дій на загальну суму 648716,59 грн. (арк. справи 40-41).

В ході судового розгляду справи встановлено, що втрати фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій, зазначені в листі-вимозі від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни», на загальну суму 648716,59 грн. складаються з:

- 68194,00 грн. (Ревізією використання сільгоспугідь встановлено, що державним підприємством «Новоайдарське лісомисливське господарство» недоотримано врожайності сільгоспкультур у II півріччі 2007 року по пшениці на 558,6 ц.; у 2008 році по кукурудзі на 327,6 ц., по соняшнику на 220 ц., по пшениці на 200 ц., що є порушенням статті 1 Закону України 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Внаслідок неефективних управлінських дій були упущені вигоди по використанню сільськогосподарських угідь на суму 68194,00 грн. Відповідне порушення призвело до упущених вигод у зв’язку з неефективними управлінськими діями на загальну суму 68194,00 грн. (арк. справи 169));

- 34018,17 грн. (Ревізією стану виконання договорів встановлено, що 8 договорів з фізичними особами про надання послуг фактично виконувались протягом кількох днів, що є порушенням статті 21 Кодексу законів про працю України. В договорах купівлі-продажу  відсутня відповідальність за проданий товар, відповідальність за неналежне виконання наданих послуг або робіт, що є порушенням частини 2 статті 207 Господарського кодексу України. Відповідне порушення призвело до непродуктивних витрат у зв’язку з неефективними управлінськими рішеннями на зальну суму 34018,17 грн. (арк. справи 136));

- 25572,00 грн. (Вибірковою ревізією укладання договорів по маркетинговим послугам встановлено, що протягом ревізуємого періоду державне підприємство «Новоайдарське лісомисливське господарство» уклало договори з ДП «Торговий дім «Крона» та ДП «Український інформаційно - координаційний центр аналізу ринку лісопродукції». За надані послуги, передбачені договорами, державне підприємство «Новоайдарське лісомисливське господарство» оплачувало роботи виконавцю за кожний звітний місяць згідно актів виконаних робіт. У порушення вимог пункту 2 статті 9 Закону України 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» акти прийому - здачі виконаних робіт (послуг) є однотипного виду, тобто абсолютно одинакові за змістом, які відрізняються лише датою складання, періодом виконання робіт, послуг та сумою, без визначення вартості кожного виду роботи та не мають одиниці виміру господарських операцій, калькуляції робіт та підтверджуючих первинних документів щодо виконання послуг до ревізії надано не було. Відповідне порушення призвело до непродуктивних витрат внаслідок неефективних управлінських рішень на загальну суму 25572,00 грн. (арк. справи 137-138));

- 112000,00 грн. (Ревізією дебіторської заборгованості встановлено, що загальна сума дебіторської заборгованості протягом ревізуємого періоду має тенденцію до збільшення. Із загальної суми дебіторської заборгованості найбільш питому вагу займає дебітор по субрахунку 361 «Розрахунки з вітчизняними покупцями», у зв'язку з не проведенням оплати ДП «Голопристанське лісомисливське господарство» за поставлені сіянці сосни у 112000 грн., яка на час проведення ревізії не погашена, що є порушенням договірних відносин сторін, та що у зв'язку з недотриманням частини 3 статті 193, частин 2, 3 статті 222 Господарського кодексу України, тобто протягом ревізуємого періоду не велась претензійно - позовна робота по стягненню дебіторської заборгованості по вищевказаному підприємству. Відповідне порушення призвело до втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на загальну суму 112000,00 грн. (арк. справи 139));

- 132884,00 грн. (Відповідно до зведеної відомості актів освідоцтва місць рубок по Піщаному лісництву за 2007 рік під час проведення суцільної санітарної рубки на зазначеній ділянці зрублено 556 м3 деревини від зрублених 1662 шт. дерев. Заготовлена від зазначеної рубки лісу деревина оприбуткована Піщанним лісництвом. Деревина 556 м3 заготовлена не на території Держлісфонду і оприбуткована Піщаним лісництвом, то відповідно до недотримання вимог пункту 6.11 та пункту 6.12 спільного наказу Комітету Лісового Господарства України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 15 жовтня 1999 року № 91/24/129/236/565 «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання лісових  ресурсів  та користування земельними ділянками лісового фонду» вона повинна реалізовуватися на загальних засадах, а кошти від її реалізації повинні бути перераховані в державний бюджет в повному обсязі, що не виконано. В результаті вищевикладеного держбюджетом недоотримано 132884,00 грн. (556 х 239). Відповідне порушення призвело до непродуктивних витрат у зв’язку з неефективними управлінськими діями на загальну суму 132884,00 грн. (арк. справи 143-144));

- 141076,38 грн. (На підставі лісорубного квитка № 9 серії ЛКБ №219303 від 05 січня 2007 року на рубку головного користування в кварталі 62 виділі 11 на площу 4,4 га Піщаного лісництва державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» та розпорядження ліснику серія РЛ-Б № 209039 від 05 січня 2007 року обходу № 9 без особистого підпису лісника, який не здав ділянку в рубку, зазначена ділянка лісу у кварталі 62 виділі 11 на площі 4,4 га передається під рубку ПП «ОСОБА_8» на підставі договору № 121 від 16 серпня 2007 року та актом прийому - передачі ділянки лісу для рубки на 2007 рік від 04 жовтня 2007 року. Ділянка передається під рубку за лісорубним квитком № 9 серії ЛКБ №219303 від 05 січня 2007 року, матеріалами відводу від 12 серпня 2005 року, без врахування матеріалів непреривного лісовпорядкування в наступних обсягах: кількість дерев призначених до рубки 1228 штук загальною кубомасою 1034 м3, в тому числі ділової деревини 78 м3, дров'яної 899 м3 та 57 м3 хмизів. При прийманні ділянки до рубки ніяких актів розбіжностей не складалось та при перевірки не надавалось. У 2007 році за актами прийому - передачі виконаних СПД «ОСОБА_8» і робітником - лісорубом Піщаного лісництва ОСОБА_5 була зрубана вся ділянка лісу на площі 4,4 га, при цьому, у відповідності до актів виконаних робіт та нарядів було зрубано 1053,5 м3 деревини, з якої 63,6 м3 ділової. Внаслідок цього самовільно було зрубано 451,3 м3 (1504,8 - 1053,5) деревини, що у відповідності до пункту 62 постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 1999 року            № 1378 «Про затвердження Правил відпуску деревини на пні в лісах України», становить шкоду заподіяну лісу на загальну суму 38631,28 грн. (451,3 х 8,56 х 10). Внаслідок самовільно зрубаної деревини бюджетом недоотримана попенна плата на суму 3863,13 грн., а державне підприємство «Новоайдарське лісомисливське господарство» недоотримало грошових коштів на суму 102445,10 грн. (451,3 х 227) від реалізації деревини, які підлягають перерахуванню в державний бюджет в повному обсязі, що є недотриманням вимог пункту 6.11 та пункту 6.12 спільного наказу Комітету Лісового Господарства України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 15 жовтня 1999 року № 91/24/129/236/565 «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду». Відповідне порушення призвело до непродуктивних витрат у зв’язку з неефективними управлінськими діями в загальній сумі 141076,38 грн. (арк. справи 144-145));

- 134972,04 грн. (Ревізією встановлено, що у 2008 році проводилися рубки на прийнятих землях, тобто на які у державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» не має правовстановлюючих документів (в період ревізії надано не було). У зв'язку з недотриманням пункту 6.11 та пункту 6.12 спільного наказу Комітету Лісового Господарства України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 15 жовтня 1999 року № 91/24/129/236/565 «Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду» державне підприємство «Новоайдарське лісомисливське господарство» не перерахувало до державного бюджету коштів на загальну суму 134972,04 грн. Відповідне порушення призвело до непродуктивних витрат у зв’язку з неефективними управлінськими діями в загальній сумі 134972,04 грн. (арк. справи 146)).

Як вбачається з матеріалів справи, 18 червня 2009 року за № 127 державним підприємством «Новоайдарське лісомисливське господарство» видано наказ «Про підсумки ревізії КРВ», з якого слідує, що, серед іншого, неякісне складання актів виконаних робіт з ДП «Торговий дім «Крона» та ДП «Український інформаційно - координаційний центр аналізу ринку лісопродукції», відсутність на підприємстві з боку юридичної служби претензійної роботи, збільшення дебіторської заборгованості, наявність договорів, що складені з порушеннями, заготівля зернових, нижче середньої урожайності, що призвело до недоотримання доходу, призвели до неефективності управлінських дій на загальну суму 239784,17 грн. З метою усунення зазначених недоліків, наказом від 18 червня 2009 року за               № 127 наказано зазначені недоліки усунути, винним особам об’явлено догану та зазначено про недопущення в майбутньому подібних недоліків (арк. справи 170-171).  

Дослідивши наказ державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» від 18 червня 2009 року за № 127 «Про підсумки ревізії КРВ», суд прийшов до висновку про те, що даний наказ є свідченням виконання вимог пункту 4 листа-вимоги контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» в частині прийняття заходів щодо дотримання законодавства по втратам фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 239784,17 грн. та відсутності предмету спору в цій частині позовних вимог.  

Відсутність предмету спору є підставою для відмови у задоволенні позову, а тому суд, з огляду на викладене, прийшов до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог в частині визнання протиправними дій контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області по внесенню до пункту 4 листа-вимоги від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» положення щодо втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 239784,17 грн. та визнання нечинним положення пункту 4 листа-вимоги контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» в частині втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 239784,17 грн.

Позовні вимоги про визнання протиправними дій контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області по внесенню до пункту 4 листа-вимоги від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» положення щодо втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 408932,42 грн. та визнання нечинним положення пункту 4 листа-вимоги контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» в частині втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 408932,42 грн. визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з огляду на таке.

Положення пункту 4 листа-вимоги контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» в частині втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 273960,38 грн. (132884,00 грн. + 141076,38 грн.) засновані на висновках акта ревізії відповідно до довідки головного спеціаліста відділу біоресурсів Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області ОСОБА_6 № 280-21/0090, яка є додатком 52 до акта ревізії (арк. справи 145, 177-179).

Довідка представника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області ОСОБА_6 № 280-21/0090 для включення до матеріалів ревізії надана контрольно-ревізійному відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області листом управління Служби безпеки України в Луганській області від 13 травня 2009 року № 63/20/3428, в той час як ревізія державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» була закінчена та акт складено 12 травня 2009 року (арк. справи 176).

У судовому засіданні, допитана у якості свідка ОСОБА_6, яка складала довідку № 280-21/0090 щодо проведення перевірки додержання чинного законодавства в державному підприємстві «Новоайдарське лісомисливське господарство», пояснила суду, що цю довідку вона складала як фахівець на вимогу та для управління Служби безпеки України в Луганській області. Про те, що її залучено у якості фахівця до участі в ревізії контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області, а також про те, що її довідка буде включена до матеріалів ревізії, їй ніхто не повідомляв. З актом ревізії контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 12 травня 2009 року № 280-21/004 вона не знайомилась та свій підпис в ньому не ставила. Свої висновки вона робила на підставі тих документів та питань, які їй ставились працівниками управління Служби безпеки України в Луганській області. На теперішній час, працюючи в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, вона мала можливість ознайомитись з необхідними документами, внаслідок чого повідомила суду про те, що більшість порушень, зазначених у довідці № 280-21/0090 щодо проведення перевірки додержання чинного законодавства в державному підприємстві «Новоайдарське лісомисливське господарство», які були внесені до акта ревізії контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 12 травня 2009 року № 280-21/004, не відповідають дійсності та спростовуються наявними документами.

З огляду на викладені обставини та враховуючи вимоги частини 3 статті 71 КАС України (докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги), суд вважає неправомірним та таким, що здійснений з порушенням, внесення до акта ревізії контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 12 травня 2009 року № 280-21/004 даних довідки № 280-21/0090 щодо проведення перевірки додержання чинного законодавства в державному підприємстві «Новоайдарське лісомисливське господарство», що була складена головним спеціалістом відділу біоресурсів Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області ОСОБА_6 на ім’я т.в.о начальника спецпідрозділу управління Служби безпеки України в Луганській області Носулі О.П.

Суд вважає безпідставними положення пункту 4 листа-вимоги контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» в частині втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 134972,04 грн. і не погоджується з висновком контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області щодо неефективних управлінських дій на суму 134972,04 грн. внаслідок відсутності правовстановлюючих документів на прийняті землі – державних актів на право постійного користування земельними ділянками, оскільки відсутність державних актів на право постійного користування земельними ділянками на прийняті землі у державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» обумовлена не виділенням із державного бюджету коштів на проведення землевпорядних робіт з розробки технічної документації із землеустрою, що посвідчують право на земельні ділянки державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство», та на реєстрацію державних актів на право постійного користування землею, які були заплановані для цих цілей у бюджетних запитах на 2007 та 2008 роки, а не неефективними управлінськими діями (арк. справи 191-204).  

Згідно із частиною 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено (частина 3 статті 94  Кодексу адміністративного судочинства  України).

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 30 жовтня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


ПОСТАНОВИВ:  


Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області по внесенню до пункту 4 листа-вимоги від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» положення щодо втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 408932,42 грн. (чотириста вісім тисяч дев’ятсот тридцять дві гривні сорок дві копійки).

Визнати нечинним положення пункту 4 листа-вимоги контрольно-ревізійного відділу в Новоайдарському районі Контрольно-ревізійного управління в Луганській області від 15 червня 2009 року № 280-14/331 «Про усунення недоліків фінансової дисципліни» в частині втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на суму 408932,42 грн. (чотириста вісім тисяч дев’ятсот тридцять дві гривні сорок дві копійки).

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь державного підприємства «Новоайдарське лісомисливське господарство» (ідентифікаційний код 00991605, місцезнаходження: Луганська область, смт. Новоайдар, вул. Коваленка, буд. 4) судові витрати зі сплати судового збору в 01 грн. 70 коп. (одна гривня сімдесят копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.  

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  


Постанова складена у повному обсязі 04 листопада 2009 року.



Суддя                       Т.І. Чернявська  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація