Справа № 2-о-159/09
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2009 року Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Циганаш І.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини ,-
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулася до суду з вище вказаною заявою, в якій просить встановити юридичний факт прийняття нею спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року “ Про судову практику у справах про спадкування “ якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв’язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися в суд із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкоємцем на час відкриття спадщини, а не про встановлення факту прийняття спадщини. Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній контрі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Статтею 256 ЦПК України передбачений вичерпний перелік справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, до яких не відноситься встановлення факту прийняття спадщини, також, у судовому порядку можуть бути встановлені інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Приймаючи до уваги те, що постановою державного нотаріуса Першої Кіровоградської державної нотаріальної контори від 18 вересня 2009 року гр. ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року у зв’язку з прийняттям спадщини спадкоємцями першої черги – дітьми спадкодавця, на підставі ст.. 1258 ЦК України, тому вважаю за необхідне відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини, роз’яснивши заявниці її право на звернення до суду за правилами позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 122, 210, 256 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті окремого провадження у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини, так як заява не підлягає розгляду в судах у порядку окремого провадження.
Роз’яснити заявнику - ОСОБА_1, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, які стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області, через Ленінський районний суд м. Кіровограда. Заява про апеляційне оскарження подається протягом п”яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ленінського
районного суду м. Кіровограда Циганаш І.А.
- Номер: 2/278/1373/23
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2о-159/09
- Суд: Житомирський районний суд Житомирської області
- Суддя: Циганаш Ірина Анатоліївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.09.2023
- Дата етапу: 25.09.2023
- Номер: 2/278/1373/23
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2о-159/09
- Суд: Житомирський районний суд Житомирської області
- Суддя: Циганаш Ірина Анатоліївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.09.2023
- Дата етапу: 25.09.2023