Судове рішення #6516387

Категорія: 47                         Справа №2-37/2009  

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И  

28 серпня 2009 року                                                     м. Золочів


Золочівський районний суд Львівської області

в складі : головуючого –судді                Левика Я.А.

при секретарі                            Туз М.М.

з участю сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -  


в с т а н о в и в :  


ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що із 5.05.2007 року вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. За час подружнього життя у них 21.04.2008 року народився син ОСОБА_3, що на даний момент проживає разом з позивачем та перебуває на її утриманні. Відповідач, жодної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, а їй важко одній матеріально забезпечувати дитину всім необхідним.

Відповідач звернувся до суду із зустрічним позовом до позивача про оспорювання батьківства, проте провадження у справі у частині зустрічного позову було закрито у зв’язку із відмовою відповідача від нього.

В судовому засіданні позивач позов підтримала дала пояснення аналогічні позовній заяві, просила стягувати з відповідача в її користь на утримання їх дитини щомісячно аліменти у розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу), але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково, пояснив, що дійсно не сплачував аліменти на утримання його та позивача сина ОСОБА_3, оскільки не був впевнений, що вказана дитина народжена позивачем від нього, на даний час цього не заперечує, оскільки експертиза проведена під час розгляду справи це підтвердила, згідний сплачувати позивачу аліменти у розмірі ? частини його заробітку, оскільки такий розмір передбачений законом.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити з таких підстав.

З копії свідоцтва про шлюб, виданого виконкомом Вороняцької сільської ради Золочівського району Львівської області, вбачається, що сторони 5.05.2007 року – зареєстрували шлюб, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис № 4.

З копії свідоцтва про народження, виданого Вороняцькою сільською радою Золочівського району Львівської області 6.05.2008 року та висновку судово-медичної експертизи крові №03/09-і вбачається, що у сторін 21.04.2008 року народився син ОСОБА_4.

З довідки, виданої виконавчим комітетом Вороняцької сільської ради за № 824 від 4.09.2008 року вбачається, що позивач проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1 і разом з нею проживає син ОСОБА_4

З довідки виданої Золочівським УПСЗН № 609 від 11.08.2008 року вбачається, що позивач отримувала допомоги по вагітності та пологах непрацюючим жінкам; щомісячну одноразову при народженні дитини; по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з лютого по липень 2008 року включно, всього отримала 2650,91 грн.

З копії трудової книжки відповідача та довідки Турківського районного центру зайнятості № 1221 від 26.08.2009 року, вбачається, що він не працює, перебуває у вказаному центрі зайнятості на обліку та отримав всього 2337,29 грн. у зв’язку з цим допомоги у період з квітня по липень 2009 року включно.

Ст. 180 СК України передбачено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно із ч.1 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. Згідно ч. 3 цієї ж статті за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 СК України.

Відповідно до ч.1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.

На підставі наведеного, врахувавши розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, врахувавши, що обов’язок утримувати дитину до досягнення повноліття покладений на обох батьків, суд вважає, що позов слід задовольнити у повному обсязі. Стягувати з відповідача в користь позивача на утримання неповнолітнього сина сторін щомісячно до досягнення дитиною повноліття аліменти в розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 8.09.2008 року.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст.ст. 180, 181, 182, 183 СК України, -


в и р і ш и в :  


Позов ОСОБА_1 – задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4, що проживає в ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти на утримання сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_6 в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно з 8.09.2008 року і до досягнення дитиною повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає обов’язковому негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави судові витрати, а саме 51 грн. судового збору та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.



Суддя:                                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація