Судове рішення #6518230



  Справа     №5-81  

2009 рік  


ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

03 листопада 2009 року     смт.Черняхів  

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:  

головуючого-судді:     Моніча Б.С.  

при секретарі:     Юрченко Т.Р.  

з участю прокурора:     Михалевич Н.І.  

представника КВІ:     ОСОБА_1  

засудженого:     ОСОБА_2  

його захисника:     ОСОБА_3  

представника служби в справах дітей  

Черняхівської РДА:     ОСОБА_4  

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання КВІ Черняхівського району про скасування звільнення від відбування покарання, щодо засудженого:  

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, студента ІНФОРМАЦІЯ_4, 215 групи, Головинського ВПУ НТ,  жителя ІНФОРМАЦІЯ_5, гуртожиток №2, кім.425 Житомирської області, засуджений вироком Коростенського міськрайонного суду Житомирської області за ст. 185 ч. 3 КК України від 25.12.2008 року до 3 (трьох) років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік, –  

ВСТАНОВИВ:  

Вироком Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 25.12.2008 року     ОСОБА_2 засуджений до трьох років позбавлення волі. На підставі ст.104 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком на один рік. Відповідно до ст.76 КК України на нього покладено обов’язок періодично з’являтися до органу кримінально-виконавчої системи для реєстрації, повідомляти про зміну місця проживання.  

В зв’язку із невиконанням засудженим покладених на нього обов’язків КВІ Черняхівського району звернулася до суду із поданням про скасування звільнення від покарання щодо нього.  

В обґрунтування подання зазначено, що засуджений у встановлені дні явки на реєстрацію не з’являється, на неодноразові виклики до інспекції не реагує, чим унеможливлює повне та всебічне виконання вироку суду.  

В судовому засіданні представник КВІ, прокурор та представник служби в справах дітей Черняхівської РДА висловили думку про необхідність скасування щодо засудженого звільнення від покарання  в зв’язку із вищевикладеними обставинами та направлення його в місця позбавлення волі.  

ОСОБА_2 в судовому засіданні проти задоволення подання заперечував. Разом з тим, підтвердив, що працівниками КВІ неодноразово з ним проводилися бесіди, в ході яких роз’яснювали порядок відбуття покарання з випробуванням, попереджали, що в разі невиконання обов’язків, покладених на нього судом, його буде направлено в місця позбавлення волі. Спочатку він проживав в ІНФОРМАЦІЯ_2 у сестри, де стояв на обліку в КВІ. В зв’язку з навчанням в Головинському ВПУ НТ подав заяву про здійснення нагляду за його поведінкою Черняхівським відділенням КВІ і став там перебувати на обліку. В подальшому самовільно залишив місце навчання, на реєстрацію не з’являвся, хоча його сестра давала йому гроші на дорогу до Черняхова для цього. Гроші прогулював з друзями. Просив подання відхилити, дати йому можливість виправитися.  

Захисник ОСОБА_2 адвокат ОСОБА_3 просила подання відхилити, вважаючи, що ОСОБА_2 зможе виправитися.  

З матеріалів справи вбачається, що постановою від 02.03.09 ОСОБА_2 встановлені дні явки на реєстрацію, про що він був повідомлений належним чином (а.с.39), під розписку роз’яснені покладені на нього судом обов’язки (а.с.38, 41, 51). Після цього ОСОБА_2 певний час з’являвся на реєстрацію, а потім перестав виконувати покладені на нього вироком суду обов’язки, незважаючи на те, що попереджався про можливість скасування звільнення від відбуття покарання з випробуванням в ході неодноразових бесід (а.с.41, 51, 55). Крім того, до нього неодноразово застосовувався привід до органу кримінально-виконавчої системи (а.с.57-59), однак в з відповідей Черняхівського РВ вбачається, що останній зник з місця проживання, судом був оголошений в розшук (а.с.78).  

З характеристик на засудженого вбачається, що після засудження він почав навчатися, певний час характеризувався позитивно, однак в подальшому став пропускати заняття, змінив своє відношення до свого виправлення та перевиховання (а.с.17, 42, 44, 62, 64). Факт невиконання обов’язків, покладених на засудженого судом в повному обсязі підтверджено і його власними письмовими поясненнями (а.с.54, 67) та поясненнями його сестри ОСОБА_5 (а.с.68), які вказують на його байдуже ставлення до свого перевиховання та виправлення.  

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 покладені на нього вироком суду обов’язки не виконав. Ці обставини свідчать, що він не став на шлях виправлення, а мета, з якою до нього був застосований іспитовий строк судом, не досягнута. В судовому засіданні фактично сам підтвердив невиконання покладених на нього вироком суду обов’язків без поважних причин. За таких обставин суд скасовує звільнення від покарання з випробуванням і направляє засудженого для відбування призначеного покарання.  

При цьому суд враховує, що ОСОБА_2 є неповнолітнім, сиротою та дитиною, що постраждала від аварії на ЧАЕС.  

Запобіжний захід засудженому до вступу постанови в законну силу суд вважає за доцільне обрати взяття під варту, оскільки він перебував у розшуку.  

Засуджений органами внутрішніх справ не затримувався незважаючи на те, що суд давав своєю постановою дозвіл на його затримання та доставку в суд під вартою. До суду доставлений працівником КВІ, який встановив його місцезнаходження самостійно. З цих підстав суд виносить окрему постанову щодо працівників Черняхівського РВ, якими постанова про розшук ОСОБА_2 виконана неналежним чином.  

З цих підстав строк відбування покарання засудженому слід рахувати з часу його затримання.  

Керуючись ст.166 КВК України, ст.78 ч.2 КК України, ст.408-2 КПК України, суд, –  

ПОСТАНОВИВ:  

Подання задовольнити.  

Скасувати звільнення від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік, призначене вироком Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 25.12.2008 року щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.3 ст.185 КК України та направити його для відбування покарання у вигляді трьох років позбавлення волі реально.  

До вступу постанови в законну силу обрати ОСОБА_2 запобіжний захід – взяття під варту.  

Строк відбуття покарання засудженому рахувати з часу його затримання.  

Копію постанови направити начальнику Черняхівського РВ УМВС України в Житомирській області для організації виконання, якого також зобов’язати про її виконання письмово повідомити суд.  

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд протягом 7 (семи) діб після її проголошення, а особою, направленою для відбування покарання, в той же термін з часу вручення копії постанови.  


Головуючий-суддя:     (підпис)     ОСОБА_6  

Копія вірно:  

Суддя:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація