Судове рішення #6524433

Справа № 2-2866/09  


РIШЕННЯ  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  


  04 червня 2009 року Суворовський районний міста Одеси в складі:  

головуючого судді         Пепеляшкова О.С.  

при секретарі         Лапчинській О.В.  


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про стягнення аліментів,  


ВСТАНОВИВ :  


Позивач   звернулась до суду з позовом до   ОСОБА_2   , вказуючи, що сторони є батьками неповнолітньої дитини   ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає спільно з нею. Оскільки відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини добровільно не надає, позивачка просить стягнути з відповідача в свою користь аліменти на утримання неповнолітнього сина в розмірі 1/3 частини усіх видів заробітку щомісячно.  

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини, та просила їх задовольнити.  

Відповідач в судовому засіданні вказав, що позов він визнає в частині стягнення з нього аліментів на утримання дитини в розмірі ? частини заробітку.  

Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши та проаналізувавши надані сторонами докази, суд встановив, позовні вимоги позивачки підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.  

Сторони є батьками неповнолітньої дитини   ОСОБА_3, 15.02.2008   народження.  

Згідно ст.180 СК України відповідач зобов'язаний утримувати неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття. Відповідно до положень статті 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальний стан дитини, ті ж обставини відносно платника аліментів та їх стягувача. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом – стаття 183 СК України.  

Згідно статті 27 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, діючої на Україні з 27.09.1991 року «держави-учасники визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) несуть основну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для розвитку дитини, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей».  

Сторони сумісне господарство не ведуть, дитина виховується позивачкою і потребує матеріальній допомоги.  

Відповідач працездатний і має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання дитини.   Беручи до уваги необхідність врегулювання аліментних правовідносин, що виникли між сторонами, на принципах справедливості, сумлінності і розумності, суд вважає, що заявлений позов ОСОБА_1 з урахуванням матеріального положення обох сторін, стану здоров’я дитини, її батьків, підлягає задоволенню в частині стягнення з відповідача аліментів в   розмірі ? частини з усіх видів заробітку відповідача, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно   .  

В силу статті 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню 51 гривна державного мита, та 7 гривен 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.  

На підставі ст.ст. 180, 182, 183 СК України, керуючись статтями 88, 212-215, ч.1 ст. 367 ЦПК України, суд,  

ВИРІШИВ:  


Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини з усіх видів заробітку відповідача, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 11.03.2008 року до 15.02.2026 року (дня досягнення повноліття дитиною).  

Рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць піддати негайному виконанню.  

Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави у розмірі 51 гривни, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі 7,50 гривен.  


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд міста Одеси шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.  

Апеляційна скарга може бути подана без посереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  



  Суддя   /  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація