Судове рішення #6525264

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И  


23 вересня 2009 року             справа  № 2а-2269/09/0970  

м.Івано-Франківськ  


  Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:  

головуючого  судді Матуляка Я.П.,  

при секретарі Шварговському Д.Д.,  

за участю:  

позивача – ОСОБА_1,  

представника позивача – ОСОБА_2,  

представника відповідача – Бурак О.О.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання неправомочним та неправомірним протокольного рішення № 6 від 14.07.2009року комісії Івано-Франківського ОВК по визначенню статусу учасника бойових дій та зобов’язання надати статус учасника бойових дій,-


встановив:  


12.08.2009 року ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання неправомочним та неправомірним протокольне рішення №6 від 14.07.2009 року комісії Івано-Франківського ОВК по визначенню статусу учасника бойових дій та зобов’язання надати статус учасника бойових дій.

Позивач та його представник в судовому засіданні позов підтримали в повному обсязі. Суду, пояснили, що позивач ОСОБА_1, проходить військову службу на посаді відповідального виконавця Тисменицько - Тлумацького ОРВК. Згідно Наказів Тисменицько-Тлумацького районного військового комісара №105 від 23.11.2004 року, №111 від 16.12.2004 року,  №2 від 19.01.2005 року, залучався у повоєнний час до робіт по виявленню, підніманню, розмінуванню, перевезенню та знищенню вибухонебезпечних предметів у складі рухомої групи. На виконання вимог даних наказів за участі позивача були складені акти знешкодження.  

З посиланням на положення п.11 ст.6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», вказав, що в зв’язку із зазначеними ним обставинами, має право на отримання статусу учасника бойових дій. Однак, при зверненні до Івано-Франківського ОВК  із заявою про надання такого статусу, рішенням №6 від 14.07.2009 року комісії по визначенню статусу учасника бойових дій йому було відмовлено, в зв’язку із відсутністю документів про допуск до розмінування та відсутність в Актах відомостей про особисту участь в знешкодженні вибухонебезпечних предметів. Позивач зазначив, що вищенаведена норма не розмежовує осіб, яких залучили до розмінування,  в залежності від їх функціональних обов’язків. Позивач та представник позивача звернули увагу суду на те, що вищевказане рішення не є правомочним так як його прийнято в неповному складі комісії, а саме: у витязі із протоколу вказано, що комісія складається із 10 членів, однак перелік членів комісії становить 9 осіб, при тому, що при голосуванні були присутні 5 осіб. А тому, й з цих підстав дане рішення підлягає до скасування. Просили позов задовольнити в повному обсязі.

      Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, вважає їх безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення. Суду пояснила, що заявник здійснював представництво від Тисменицько-Тлумацького ОРВК, а саме: вибував з групою розмінування для «вказання місця знаходження ВНП, місця знешкодження ВНП та особисто бути присутнім при підійманні, розмінуванні, перевезенні та знищенні ВНП», що не доказує виконання ним робіт по розмінуванню. Зазначила, що посилання позивача на те, що рішення є неправомочним, в зв’язку із прийняттям його лише половиною членів комісії, то відповідно до Наказу міністра оборони, рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше половини складу комісії. З цих підстав просила в задоволенні позову відмовити.

Суд, заслухавши пояснення позивача, його представника, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що адміністративний позов не підлягає до задоволення, виходячи із слідуючих підстав:

В судовому засіданні встановлено, що позивач проходив військову на посаді відповідального виконавця Тисменицько-Тлумацького ОРВК та неодноразово був присутній при проведенні робіт по виявленню та знешкодженню вибухонебезпечних предметів в якості представника Тисменицько-Тлумацького ОРВК, що підтверджується відповідними Наказами та Актами знешкоджень.

Позивач ОСОБА_1 звертався до Івано-Франківського ОВК із заявою про надання статусу учасника бойових дій по розмінуванню території від вибухонебезпечних предметів, однак рішенням №6 від 14.07.2009 року комісії по визначенню статусу учасника бойових дій йому було відмовлено, в зв’язку із відсутністю документів про допуск до розмінування та відсутність в Актах відомостей про особисту участь в знешкодженні вибухонебезпечних предметів.

Згідно положення п.11 ст.6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", учасниками бойових дій визнаються особи, які були залучені командуванням військових частин, державними і громадськими організаціями до   розмінування полів і об'єктів народного господарства,  та особи, які на мінних тральщиках брали участь у траленні бойових мін у територіальних водах у воєнний і повоєнний час.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 року №302 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни», видано Наказ командувача військ Західного оперативного командування від 23.06.2004року за № 160, наказ Міністра з надзвичайних ситуацій від 31.05.2006 року за №331, згідно із якими статус учасника бойових дій може бути наданий особі на підставі: витягу з наказу командира про призначення до групи розмінування та допущення особового складу до знищення вибухонебезпечних предметів; витяг з наказу командира про   виїзд у складі групи   на розмінування; Акту на виконання робіт з розчистки місцевості від вибухонебезпечних предметів; архівної довідки.

Відповідно до п.6 спільного наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства оборони   України,   Адміністрації   Державної   прикордонної   служби   України   від 02.02.2006 року за №53/51/66,   передбачено  склад   та   оснащення   груп розмінування Збройних Сил України: командир групи - офіцер (прапорщик) інженерних військ-1; старший сапер - 2; водій - сапер - 2

У відповідності до п.1 Наказу Тисменицько-Тлумацького районного військового комісара №105 від 23.11.2004 року, з метою своєчасного та безпечного виконання робіт по виявленню та знешкодженню вибухонебезпечних предметів роботи по виявленню, підніманню, розмінуванню, перевезенню та знищенню вибухонебезпечних предметів виконувати рухомою групою розмінування у складі:

•   Ст. лейтенант ОСОБА_6, ст. сержант ОСОБА_7, ст. сержант ОСОБА_8;

•   Представник Тисменицько-Тлумацького ОРВК прапорщик ОСОБА_1.

 Відповідно до п.1 Наказу Тисменицько-Тлумацького районного військового комісара №111 від 16.12.2004 року, з метою своєчасного та безпечного виконання робіт по виявленню та знешкодженню вибухонебезпечних предметів роботи по виявленню, підніманню, розмінуванню, перевезенню та знищенню вибухонебезпечних предметів виконувати рухомою групою розмінування у складі:

•   Ст. лейтенант ОСОБА_6, ст. сержант ОСОБА_7, рядовий ОСОБА_9, рядовий ОСОБА_10;

•   Представник Тисменицько-Тлумацького ОРВК прапорщик ОСОБА_1.

 Відповідно до п.1 Наказу Тисменицько-Тлумацького районного військового комісара №2 від 19.01.2005 року, з метою своєчасного та безпечного виконання робіт по виявленню та знешкодженню вибухонебезпечних предметів роботи по виявленню, підніманню, розмінуванню, перевезенню та знищенню вибухонебезпечних предметів виконувати рухомою групою розмінування у складі:

•   Ст. лейтенант ОСОБА_6, ст. сержант ОСОБА_7, рядовий ОСОБА_9, рядовий ОСОБА_4;

•   Представник Тисменицько-Тлумацького ОРВК прапорщик ОСОБА_1.

Пунктом 3 вищевказаних Наказів зазначено: вибути прапорщику ОСОБА_1 з групою розмінування для вказання місця знаходження ВНП, місця знешкодження ВНП та особисто бути присутнім при підніманні, розмінуванні, перевезенні та знищенні вибухонебезпечних предметів.

Як вбачається з вищенаведеного (п.3 Наказів), позивач ОСОБА_1, до складу групи розмінування не входив, а здійснював представництво Тисменицько-Тлумацького ОРВК.

Дана обставина також підтверджується Актами знешкодження вибухонебезпечних предметів при розмінуванні від 25.11.2004 року, 18.12.2004 року, 21.01.2005 року, де в абзаці першому та після заключення чітко вбачається те, що позивач ОСОБА_1, не входив до групи розмінування, а вказаний як представник Тисменицько-Тлумацького ОРВК.

А тому виходячи із вищенаведеного, суд приходить до висновку, що комісія Івано-Франківського ОВК по визначенню статусу учасника бойових дій, відмовляючи позивачу у наданні такого статусу, діяла правомірно, прав позивача не порушувала, оскільки жодних підстав для задоволення заяви не було.

Суд не приймає до уваги посилання позивача та його представника на те, що рішення від 14.07.2009 року не є правомочним так як його прийнято в неповному складі комісії, а саме: у витязі із протоколу вказано, що комісія складається із 10 членів, однак перелік членів комісії становить 9 осіб, при тому, що при голосуванні були присутні 5 осіб, виходячи з наступного.

На виконання Наказу міністра оборони України за №158 від 08.04.2009 року, Івано-Франківським військовим комісаром затверджено список постійно діючих внутрішньо-перевірочних (інвентаризаційних)комісій на 2009 навчальний рік, згідно з яким комісія по розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу ветеранів війни, розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій та визначення осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" діє у складі: голова комісії – майор ОСОБА_11, заст. Голови комісії – підполковник ОСОБА_12, члени комісії - підполковник      ОСОБА_5, капітан ОСОБА_13, майор юстиції ОСОБА_14,  майор юстиції ОСОБА_3, сл.ЗСУ ОСОБА_15, від громадських організацій  громадяни  ОСОБА_16, ОСОБА_17, секретар комісії - сл. ЗСУ ОСОБА_18

Згідно п.12 Положення про  Комісії  з  питань  розгляду  матеріалів     про визначення   учасників   бойових у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 08.04.2009року №158,    рішення   Комісії   вважається правомочним тоді, коли за нього проголосувало не менше половини її членів. Крім того, секретар комісії також має право голосу при розгляді питань Комісією.

Як вбачається з витягу з протоколу №6 від 14.07.2009 року, із складу комісії були присутні 5 чоловік, які проголосували одноголосно.

А тому виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.  


На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст.ст. 158 - 163, ст.167 КАС України, суд,-  


П О С Т А Н О В И В:  

В задоволені позову відмовити.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Відповідно до статті 186 КАС України про апеляційне оскарження постанови подається заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга може бути подана без попередньо поданої заяви про апеляційне оскарження якщо така скарга подається у 10-денний строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Відповідно до статті 254 КАС України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Суддя           (підпис)                   Я.П. Матуляк  


Постанова в повному обсязі складена 28.09.2009 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація