Судове рішення #6533249

   

Справа №2-544/09р.

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М     УКРАЇНИ

20 жовтня 2009р.

         Великомихайлівський районний суд Одеської області у складі:

         судді Ткачук О.Л.,

         при секретарі: Гончарук О.М.,

         розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину,

ВСТАНОВИВ:

          В липні 2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення з нього аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі ? частини заробітку (доходу) відповідача щомісяця, так як відповідач не виконує свої батьківські обов’язки по утриманню сина. В обґрунтування своїх позовних вимог посилалась на те, що вони з відповідачем перебувають в шлюбі, зареєстрованому 15 липня 2005 року відділом РАЦС по м. Павлограду Павлоградського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області, актовий запис №369. Від спільного життя сторони мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання сина не надає.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, та просила суд стягувати з відповідача аліменти у розмірі ? частини заробітку (доходу) відповідача щомісяця до досягнення сином ОСОБА_3 повноліття.

Відповідач, допитаний в порядку виконання судового доручення Павлоградським міськрайонним судом в судовому засіданні позов визнав, згоден виплачувати аліменти на користь позивачки на утримання сина ОСОБА_3 в розмірі ? частини його заробітку (доходу) щомісяця.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

       В судовому засіданні встановлено, що позивачка на даний час не працю., тому не може матеріально утримувати дитину.

Відповідач на даний час працює на шахті «Дніпровська», тому суд вважає, що відповідач спроможний платити аліменти на утримання сина ОСОБА_3.

При визначенні розміру аліментів, суд у відповідності зі ст.ст.182 СК України враховує те, що відповідач  працює, згідно ч.2 ст.182 Сімейного Кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Тому на підставі вищезазначеного, суд вважає за необхідне стягувати аліменти з відповідача ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження в розмірі ? частини заробітку (доходу) відповідача щомісяця до досягнення сином ОСОБА_3 повноліття.

         Згідно з ч.1 п.1, ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення - у межах суми платежу за один місяць.

         На підставі викладеного та керуючись ст.ст.  180, 182, 183 СК України, ст.ст. 10, 11, 130,174, 209, 212, 214-215, 218, ч.1 п.1, ст.367 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 – задовольнити.

Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  уродженця АДРЕСА_1 мешканця АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, аліменти на утримання неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження в розмірі ? частини заробітку (доходу) відповідача щомісяця до досягнення сином ОСОБА_3 повноліття, а саме до 07 вересня 2023 року, починаючи з 10.07.2009 року.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00грн. та судовий збір у розмірі 51,00грн. на користь державного бюджету.

Рішення підлягає негайному виконанню -у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через В.Михайлівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.


Суддя                                                                                                                                     О.Л.Ткачук

   







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація