- позивач: Федоркін Денис Васильович
- відповідач: Буглак Дмитро Володимирович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 758/3460/17
Категорія 26
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2017 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Декаленко В. С. ,
при секретарі - Кравцовій Ю. В.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості, суд,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за договором позики.
В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про призначення по справі почеркознавчої експертизи, мотивуючи тим, що відповідач не визнає вимог позивача та посилається на те, що останній ніяких спільних справ не мав, грошових коштів не отримував в позику і договору з розпискою ним складалось і тому, вважає, що по даній справі необхідно обов'язково призначити експертизу, оскільки від обставини, чи вчиняв та підписував відповідач зазначену розписку та договір позики, залежить встановлення істини по справі та правильне вирішення спору.
Представник позивача в судовому засіданні не заперечує проти заявленого клопотання, просить суд також його задовольнити.
Вислухавши клопотання представника відповідача, думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, предметом спору між сторонами є спір щодо отримання чи не отримання відповідачем згідно наданої суду розписки та договору позики грошових коштів від 21.12.2016 року.
Як вбачається зі змісту заперечень представника відповідача проти позову, останній обґрунтовує їх зокрема тим, що її довіритель не вчиняв підпису та складав розписку отримання ним грошових коштів, що і стало підставою для заявлення клопотання про призначення по справі почеркознавчої експертизи.
Стаття 60 ЦПК України визначає, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Відповідно до ст. 57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.
Статті 58, 59 ЦПК України дають визначення належним та допустимим доказам.
Так, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Аналізуючи зазначені норми цивільно-процесуального законодавства, суд приходить до висновку, що належним та допустимим доказом для вирішення справи, яка розглядається в даному судовому засіданні та для підтвердження чи спростування заперечень відповідачки дійсно буде саме висновок судової почеркознавчої експертизи, оскільки за допомогою інших доказів встановити, чи вчиняла відповідачка підпис та чи ставила дату отримання коштів згідно розписки, не вбачається можливим.
Зі змісту статті 143 ЦПК України вбачається, що для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта.
Відповідно до ч. 1 ст. 144 ЦПК України, експертиза призначається ухвалою суду, де зазначаються: підстави та строк для проведення експертизи; з яких питань потрібні висновки експертів, ім'я експерта або найменування експертної установи, експертам якої доручається проведення експертизи; об'єкти, які мають бути досліджені; перелік матеріалів, що передаються для дослідження, а також попередження про відповідальність експерта за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Оцінюючи в сукупності надані докази, встановлені в судовому засіданні обставини суд приходить до висновку, що клопотання представника відповідача, знайшло своє доведення в судовому засдіанні, є таким, що грунтується на вимогах чинного законодавства, оскільки дійсно для правильного вирішення спору по суті та винесення законного і обгрунтованого рішення необхідним є встановлення хто саме виконав підписи та надав розписку про отримання коштів від 21.12.2016 року, для чого необхідні спеціальні знання, а тому клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, Наказу Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року № 53/5 «Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень», керуючись ст.ст. 10, 57-60, 143, 144, 168 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Призначити по цивільній справі № 758/3460/17-ц за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості, судову почеркознавчу експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи виконаний рукописний текст в оригіналі розписки від 29.12.2016 року, ОСОБА_4 ?
2. Чи виконаний підпис на оригіналі договору позики від 29.12.2016 року ОСОБА_4 ?
Проведення судової почеркознавчої експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, (м. Київ, вул. Смоленська 6), яким направити матеріали цивільної справи.
Експертів попередити про кримінальну відповідальність відповідно до вимог ст.ст. 384, 385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_4.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяВ. С. Декаленко
- Номер: 2/758/2274/19
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 758/3460/17
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Декаленко В.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.03.2017
- Дата етапу: 12.06.2019