Справа №2- 24 / 2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М „ Я М У К Р А Ї Н И
16 червня 2009 року Середино -Будский районний суд Сумської області у складі:
головуючої - судді - Дубінчиної Т.М.
при секретарі - Малиновській Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м .С-Буді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для звернення з заявою про прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою , в якій просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини через те, що він пропущений з поважних причин.
Свої вимоги він обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його брат ОСОБА_4.
. Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно у вигляді сертифікату на право на земельну ділянку ( пай) у розмірі 5,36 га на території Пигарівської сільської ради, і та ощадної книжки, вклад 2 тис.грн. у ощадбанку м.С-Буда.
Спадкоємців першої черги у його брата немає, бо він не був одружений, не мав дітей і батьки їх вже померли .
Коли він звернувся до нотаріуса, то йому було відмовлено в оформленні права власності з причин, що він пропустив строк для прийняття спадщини.
Але він вважає, що пропустив строк подання заяви про прийняття спадщини з поважної причин у зв»язку з тим, що не знав про існування земельного паю, ощадної книжки у брата. Відповідачі по справі - його рідні брат та сестра у встановлений строк також не звернулись з заявою про прийняття спадщини і не збираються це робити .
У судовому засіданні позивач на своїх вимогах наполягає з підстав, викладених у позовній заяві . Пояснив, що про існування паю та ощадної книжки брата дізнався тільки у березні 2009 року випадково , коли переглядав документи брата, просить продовжити строк до 01 серпня 2009 року через те, що строк пропущений з поважних причин .
Інші спадкоємці не заперечують проти позову.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з»явились, подали письмову заяву в якій просять справу розглянути за їх відсутністю, позов визнають повністю, від спадщини відмовляються.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача ,вважає, що заява ОСОБА_1 обгрунтована і підлягає задоволенню на підставі ч.3 ст.1272 ЦК України, а також на підставі ст.1262 ЦК України,
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України :
" За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини
з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви про прийняття спадщини. "
Відповідно до ст.1262 ЦК України :
" . У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, та і з боку матері.»
Судом встановлено наступне :
ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Пигарівка С-Будського р-ну Сумської області помер ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ( л.д.7) – брат позивача..
. Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно у вигляді сертифікату на право на земельну ділянку ( пай) у розмірі5,36 га на території Пигарівської сільської ради, що підтверджується державним актом на право приватної власності на землю від 28 лютого 2002 року ( л.д.8) і та ощадної книжки, вклад 2 тис.грн. у ощадбанку м.С-Буда.
Спадкоємців першої черги у померлого немає, бо він не був одружений, не мав дітей і батьки їх вже померли .Є тільки брати та сестра - позивач та відповідачі по справі.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Йому було відмовлено в оформленні права власності з причин, що він пропустив строк для прийняття спадщини. Інші спадкоємці ОСОБА_2 та ОСОБА_4- брат та сестра померлого не бажають отримувати спадщину, відмовились від неї.
Суд вважає, що позивач пропустив строк подання заяви про прийняття спадщини з поважної причин у зв»язку з тим, що не знав про існування земельного паю, ощадної книжки у брата.
У березні 2009 року випадково серед документів брата, прибираючи у його хаті, він знайшов вищевказані документи, про існування яких раніше не знав.
Тому у встановлений строк ОСОБА_3 не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини .
Суд вважає можливим продовжити позивачу строк для прийняття спадщини.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10 , 209 ЦПК України, ст. ст. 1262, 1272 1265 ЦК України, суд ,-
В и р і ш и в:
Задовольнити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для звернення з заявою про прийняття спадщини,-
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк до 01 серпня 2009 року для звернення з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Пигарівка С-Будського р-ну Сумської області ОСОБА_4 через те, що строк пропущений з поважних причин.
На рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення може бути
подано заяву про апеляційне оскарження рішення, а протягом двадцяти днів після
подання заяви про апеляційне оскарження рішення може бути подана апеляційна скарга
на рішення суду.
Рішення набране на комп’ютері і має силу оригіналу.
Суддя С-Будського райсуду Т.М. Дубінчина.
- Номер: 6/172/10/15
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-24/2009
- Суд: Васильківський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Дубінчина Тетяна Михайлівна
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.05.2015
- Дата етапу: 05.08.2015