Судове рішення #6536912



  Справа     №2-491  

  2009 рік  


РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

15 вересня 2009 року     смт.Черняхів  

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:  

головуючого-судді     Моніча Б.С.  

при секретарі     Юрченко Т.Р.  

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в смт.Черняхові справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Новопільської сільської ради з участю третьої особи без самостійних вимог щодо предмета спору – Черняхівської державної нотаріальної контори про визнання права власності на житловий будинок, –  

ВСТАНОВИВ:  

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій вказав, що є спадкоємцем за заповітом всього майна після смерті своєї баби ОСОБА_2, яка померла 17.04.2002 року. 07.11.03 він одержав в Черняхівській державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину на деяке спадкове майно.  

Свідоцтво про право на спадщину на належний бабі житловий будинок №18 по вул.Червоноармійській с.Новопіль Черняхівського району він не може отримати, оскільки згідно довідки Комунального підприємства «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» за ОСОБА_2 право власності на цей житловий будинок не зареєстровано. Документи на будинок не збереглися, однак відповідними довідками сільської ради підтверджено, що ОСОБА_2 на законних підставах володіла цим будинком.  

На підставі викладеного, позивач просив суд визнати його власником житлового будинку №18, розташованого по вул.Червоноармійській с.Новопіль Черняхівського району вартістю 17623 грн. як  спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2  

Позивач у попереднє судове засідання не з’явився та подав до суду заяву, в якій просив слухати справу без його участі, заявлений позов підтримав.  

Представник відповідача в попереднє судове засідання  не з’явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позов визнав, обставин, викладених у позовній заяві, не оспорював.  

Третя особа подала заяву про розгляд справи у її відсутності.  

В зв’язку з тим, що відповідач позов визнає, суд прийшов до висновку про можливість ухвалення рішення по суті позову на попередньому розгляді справи згідно ст.130 ЦПК України.  

Оскільки правовідносини, з приводу яких заявлено позов, виникли та існували до прийняття Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року, який набрав чинності з 01.01.04, суд, відповідно до прикінцевих та перехідних його положень застосовує до них законодавство, яке було чинне на момент їх виникнення та існування.  

З довідки Комунального підприємства «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» вбачається, що право власності за померлою ОСОБА_2 на оспорюваний будинок вартістю 17623 (сімнадцять тисяч шістсот двадцять три) грн. зареєстровано не було (а.с.8). Однак, факти належності оспорюваного будинку ОСОБА_2 на час її життя на праві приватної власності, побудови його на підставі встановленого дозволу, належного проекту тощо сторонами не оспорюються, так само сторонами не оспорюється відсутність осіб, які претендували б на обов’язкову частку в спадщині після її смерті. Окрім того, що сторонами не  оспорюється факт належності будинку спадкодавцю, це підтверджується технічними документами на будинок (а.с.12) та довідкою Новопільської сільської ради (а.с.10).  

Суд прийшов до висновку про визнання цих фактів такими, що доказуванню не підлягають.  

За таких обставин суд визнає, що ОСОБА_2 за свого життя правомірно набула право власності на оспорюваний будинок з підстав визначених ст.ст.12-13 Закону України «Про власність», ст.4 Цивільного Кодексу УРСР в редакції 1963 року, а тому після її смерті право власності на спірний будинок ввійшло до складу її спадщини.  

Відповідно до ст.ст.548-549 Цивільного Кодексу УРСР в редакції 1963 року передбачено, що для придбання спадщини спадкоємець повинен прийняти її, про що свідчить фактичний вступ спадкоємця в управління або володіння спадковим майном.  

Факт прийняття спадщини позивачем стверджено довідками Новопільської сільської ради №442 та №443 від  14.07.09 (а.с.11). Таким чином, по закінченню шести місяців після смерті ОСОБА_2 її онук – позивач у справі став власником оспорюваного будинку. При цьому його право власності на цей будинок виникло як у спадкоємця ОСОБА_2 за заповітом (а.с.5-7) і виникло з підстав, передбачених ст.ст.12, 15, 16 Закону України «Про власність».  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 10, 11, 61, 212-216 ЦПК України, п.п.4-5 прикінцевих перехідних положень Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року, ст.ст.12,13, 15,16 Закону України «Про власність», ст.ст.4, 548-549 Цивільного Кодексу УРСР, суд, –  

ВИРІШИВ:  

Позов задовольнити.  

В   изнати за ОСОБА_1, право власності на будинок №18, розташований по вул.Червоноармійській у с.Новопіль Черняхівського району, вартістю 17623 (сімнадцять тисяч шістсот двадцять три) грн., який належить йому як спадкоємцю за заповітом після смерті баби ОСОБА_2    

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення.  

При відсутності заяви та апеляції рішення вступає в законну силу через 10 днів з дня його проголошення.  


Головуючий – суддя: (підпис)     ОСОБА_3  

Копія вірно:  

Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація