Судове рішення #6536936



  Справа     №2-511  

  2009 рік  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

10 серпня 2009 року     смт.Черняхів  

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:  

головуючого-судді     Моніча Б.С.  

при секретарі     Юрченко Т.Р.,  

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в смт.Черняхові справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Територіальної громади в особі Селянщинської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, –  

ВСТАНОВИВ:  

ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися до суду з позовною заявою, в якій вказали, що їх батьки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 перебували в зареєстрованому шлюбі з 04.08.1963 року.  

03.08.1995 року батьки  склали заповіт, яким на випадок їх смерті заповіли всім своїм дітям – ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 все належне їм майно.  

20.09.1995 року померла ОСОБА_5, 05.03.1997 року помер ОСОБА_4, і після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок №49 «а» по вул. Творогова с.Селянщина  

Позивачі фактично прийняли спадщину, однак оформити  право власності на спадковий будинок не мають можливості, оскільки згідно довідки Комунального підприємства «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» №38 від 28.07.09 за ОСОБА_4 право власності на житловий будинок №49 «а»  по вул. Творогова в с.Селянщина Черняхівського р-ну  не зареєстровано.  

На підставі викладеного, позивачі просили суд визнати кожного з них власниками 1/3 частини будинку №49 «а» по вул. Творогова с.Селянщина Черняхівського р-ну вартістю по 32564 грн. в порядку спадкування за заповітом після с смерті ОСОБА_4, який помер 05 березня 1997 року.  

Позивачі в попереднє судове засідання не з’явились та подали до суду заяви, в яких просили слухати справу у їх відсутності, заявлений позов підтримали.  

Представник відповідача в попереднє судове засідання  не з’явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позов визнав, обставин, викладених у позовній заяві, не оспорював.  

В зв’язку з тим, що відповідач позов визнає, судом ухвалено винести рішення по суті позову на попередньому розгляді справи згідно ст.130 ЦПК України.  

Оскільки правовідносини, з приводу яких заявлено позов, виникли та існували до прийняття Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року, який набрав чинності з 01.01.04, суд, відповідно до прикінцевих та перехідних його положень застосовує до них законодавство, яке було чинне на момент їх виникнення та існування.  

З довідки Комунального підприємства «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» вбачається, що право власності за померлим ОСОБА_4 на оспорюваний будинок вартістю 97692 (дев’яносто сім тисяч шістсот дев’яносто дві) грн. зареєстровано не було (а.с.17). Однак, факти належності оспорюваного будинку ОСОБА_4 на час його життя на праві приватної власності, побудови його на підставі встановленого дозволу, належного проекту тощо сторонами не оспорюються, так само сторонами не оспорюється відсутність осіб, які претендували б на обов’язкову частку в спадщині після його смерті. Окрім того, що сторонами на оспорюється факт належності будинку батьку позивачів ОСОБА_4, це підтверджується випискою з рішення виконкому Черняхівської районної Ради народних депутатів від 21.03.1985 року, технічними документами на будинок (а.с.18-20) та довідкою Селянщинської сільської ради (а.с.21).  

Суд прийшов до висновку про визнання цих фактів такими, що доказуванню не підлягають.  

За таких обставин суд визнає, що ОСОБА_4 за свого життя правомірно набув право власності на оспорюваний будинок з підстав визначених ст.ст.12-13 Закону України «Про власність», ст.4 Цивільного Кодексу УРСР в редакції 1963 року, а тому після смерті ОСОБА_4  право власності на оспорюваний будинок ввійшло до складу його спадщини.  

Відповідно до ст.ст.548-549 Цивільного Кодексу УРСР в редакції 1963 року передбачено, що для придбання спадщини спадкоємець повинен прийняти її, про що свідчить фактичний вступ спадкоємця в управління або володіння спадковим майном.  

Факт прийняття спадщини позивачами стверджено довідкою Селянщинської сільської ради №218 від 13.07.09. Таким чином, по закінченню шести місяців після смерті ОСОБА_4 його діти – позивачі у справі стали власниками оспорюваного будинку. При цьому їх право власності на цей будинок виникло як у спадкоємців ОСОБА_4 за заповітом і виникло з підстав, передбачених ст.ст.12, 15, 16 Закону України «Про власність».  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 10, 11, 61, 212-216 ЦПК України, п.п.4-5 прикінцевих перехідних положень Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року, ст.ст.12,13, 15,16 Закону України «Про власність», ст.ст.4, 548-549 Цивільного Кодексу УРСР, суд, –  

ВИРІШИВ:  

Позов задовольнити.  

В   изнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 право власності на будинок №49 «а», розташований по вул. Творогова в с.Селянщина Черняхівського району Житомирської області, вартістю 97692 (дев’яносто сім тисяч шістсот дев’яносто дві) грн., який належить їм як спадкоємцям за заповітом після смерті батька ОСОБА_4, в рівних частинах (по 1/3 частині за кожним).  

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення.  

При відсутності заяви та апеляції рішення вступає в законну силу через 10 днів з дня його проголошення.  


Головуючий – суддя: (підпис)     ОСОБА_6  

Копія вірно:  

Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація