Судове рішення #6539073

                                                Справа № 2-430/09


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


16 жовтня 2009 року Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:

    головуючого судді – Хоролець В.В.

    при секретарі – Зіненко Н.О.

розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду в селищі Велика Багачка Полтавської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до  Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області та Великобагачанської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -


в с т а н о в и в :


            З позову ОСОБА_1 вбачається, що після смерті його рідного брата ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, останнім постійним місцем проживання якого було АДРЕСА_1 залишилась спадщина, яка складається з приватизованої земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,925 га, що розташована на території Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області.

Як вказує позивач, згідно повідомлення Великобагачанського районного відділу Полтавської філії ДП «Центр ДЗК» на ім’я ОСОБА_2. виготовлений Державний акт на право власності на землю серії НОМЕР_1 на площу 1,925 га, але зареєструвати і видати державний акт не має можливості в зв’язку з його смертю.

ОСОБА_1. вказує, що він є єдиним спадкоємцем за законом на вказану спадщину як рідний брат померлого, інших спадкоємців немає. Він у встановлений законом шестимісячний строк з часу відкриття спадщини подав до Великобагачанської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Зазначає, що коли він звернувся до державного нотаріуса з заявою про видачу йому свідоцтва про право на спадщину на вищевказану земельну ділянку, то йому було відмовлено по тій причині, що він не зміг надати нотаріусу державного акту на право власності на дану земельну ділянку.  

Посилаючись на вищевикладені обставини та на те, що вона не може оформити своє право на спадщину (на земельну ділянку площею 1,925 га), що залишилась після смерті його рідного брата ОСОБА_2., позивач ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області та Великобагачанської районної державної адміністрації, в якому просив суд в порядку спадкування визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 1,925 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області та яка належала на праві власності померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на землю серія НОМЕР_1.  

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. заявлений позов підтримав в повному обсязі, в своїх поясненнях посилався на обставини, що в ньому викладені і просив суд його задовольнити.

Представник відповідача Великобагачанської районної державної адміністрації в судове засідання не з’явився, від цього відповідача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність їх представника, заперечень щодо позову не має.

Представник відповідача по справі Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області в судове засідання не з’явився, про час розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, направив лист про те, що справу просить розглядати без представника відповідача, Широкодолинська сільська рада позов визнає і не заперечує проти його задоволення (а.с.16).

           Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України суд ухвалив провести розгляд справи відповідно до вимог ст. 130 ч. 4 та ст. 174 ЦПК України.

           Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України “у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову.”

Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1., вивчивши та проаналізувавши матеріали справи в їх сукупності приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 до Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області та Великобагачанської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування підлягає задоволенню з наступних підстав.

          Частиною 3 ст. 10 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

          Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

    Судом встановлено, що ОСОБА_2, останнім місцем проживання якого було АДРЕСА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, про що Широкодолинської сільською радою Великобагачанського району Полтавської області видане свідоцтво про смерть (а.с.5).

    ОСОБА_1 є рідним братом ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвами про їх народження (а.с.6-7).

    Згідно довідки Великобагачанського районного відділу Полтавської філії ДП «Центр ДЗК», на ім’я ОСОБА_2 на підставі розпорядження голови Великобагачанської районної державної адміністрації №469 від 29.12.2007 року був виготовлений Державний акт на право власності на землю серії НОМЕР_1 на площу 1,925 га (рілля) за цільовим призначенням-ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області і переданий на реєстрацію. Однак зареєструвати і видати державний акт не має можливості в зв’язку зі смертю ОСОБА_2. (а.с.8).

Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

           Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст.1217 ЦК України).    

           Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять всі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися на момент його смерті.

    За нормою ст.1262 ЦК України, у другу чергу право на спадкування за законом мають, зокрема, рідні брати спадкодавця.

З повідомлення Великобагачанської державної нотаріальної контори від 14.10.2009 року вбачається, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2., останнім постійним місцем проживання якого було АДРЕСА_1 спадщину прийняв спадкоємець другої черги за законом згідно ст.1262 ЦК України – брат померлого ОСОБА_1, інших заяв до держнотконтори не надходило, претензій кредиторів по даній справі не виникало. Спадкоємцю ОСОБА_1. були видані свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 3,90 га та грошові заощадження (а.с.17).

           З аналізу письмових доказів по справі, що подані позивачем ОСОБА_1 вбачається, що він не може оформити своє право на спадщину (отримати свідоцтво про право на спадщину за законом) на земельну ділянку площею 1,925 га (рілля) за цільовим призначенням-ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, що залишилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року його рідного брата ОСОБА_2., оскільки державний акт на ім’я померлого ОСОБА_2. не може бути зареєстрований та виданий у зв’язку зі смертю останнього.  

Отже, з урахуванням встановлених судом обставин справи та доказів, що подані на підтвердження позовних вимог, є підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до  Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області та Великобагачанської районної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування в повному обсязі.

           На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 328,392,1216,1218,1262,1269,1270 ЦК України, ст.ст. 3,10,11,60,130,174,212-215 ЦПК України, суд,  -


в и р і ш и в:


В порядку спадкування, визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 1,925 га (рілля), призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Широкодолинської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області та яка належала на праві власності померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на землю серія НОМЕР_1.  


           Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом  десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після  подання заяви на апеляційне оскарження.


Суддя              

               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація