Справа №2-2937/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
27 жовтня 2009 р. м.Харків
Червонозаводський районний суд м.Харкова у складі: головуючого - судді Протасової О.М., при секретарях – Тарановій А.В., Філоненко Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач – ОСОБА_1 звернулась до суду до відповідача ОСОБА_2 з позовом про розірвання шлюбу, який був зареєстрований 16.05.1998 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Червонозаводського районного управління юстиції м.Харкова, актовий запис №173. Зазначила, що 21.09.1998 р. від цього шлюбу народилась дочка ОСОБА_3, місце проживання якої після розірвання шлюбу просила визначити разом з нею. Причиною розірвання шлюбу вказала непорозуміння, різницю інтересів та втрату поваги одне до одного, внаслідок чого спільне життя припинене у 2004 році, і з того часу сторони проживають окремо, вона – з малолітньою дочкою.
У судовому засіданні позивачка підтримала позов, посилаючись на наведені в ньому обставини та заявила клопотання про заочний розгляд справи.
Відповідач у судове засідання не з”явився з невідомих суду причин, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Вислухавши позивачку та малолітню ОСОБА_4, яка просила суд визначити місце її проживання з матір’ю, про що надала суду письмову згоду, а також дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що наявних у справі матеріалів достатньо для встановлення прав та взаємовідносин сторін у відсутності відповідача, постановив ухвалу про заочний розгляд справи та вважає, що позов підлягає задоволенню з урахуванням такого.
Відповідно до ч.1 ст.51 Конституції України, шлюб грунтується на вільній згоді жінкм і чоловіка.
Згідно з ч.3 ст.105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду відповідно до ст.110 цього Кодексу.
Суд, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини та інші обставини життя подружжя та постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення (ст.112 СК України).
Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини (ч.2 ст.160 СК України), яка має бути вислухана з цього питання (ч.2 ст.171 СК України).
Судом встановлено, що сторони втратили почуття взаємної любові та поваги одне до одного, спільне життя припинили у 2004 році, і з того часу проживають окремо.
Дочка – ОСОБА_4, якій виповнилось 10 років, просила після розірвання шлюбу між батьками визначити місце її проживання з матір’ю, з якою зараз і проживає.
За таких обставин суд вважає, що шлюб між сторонами перестав ґрунтуватись на вільній згоді чоловіка та жінки, а тому його збереження суперечило б таким, що мають істотне значення інтересам подружжя та дитини, а також моральним засадам суспільства.
Приймаючи до уваги, що з позивачкою залишається проживати неповнолітня дитина, витрати за видачу свідоцтва про розірвання шлюбу суд стягує з відповідача відповідно до ст.3 Декрету КМУ «Про державне мито».
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 105,110,112,160,171 Сімейного кодексу України, ст.ст.8,10,11,60,88,209,215,223,226,228,294–296 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
ОСОБА_5 Вікторівни до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Розірвати шлюб, який був зареєстрований 16.05.1998 року у відділі реєстрації актів цивільного стану Червонозаводського районного управління юстиції м.Харкова, актовий запис №173, між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 у дохід держави 17 грн., ОСОБА_1 від сплати звільнити.
Визначити місце проживання дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, з матір’ю – ОСОБА_1.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Червонозаводського районного суду м.Харкова протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Іншими особами, які беруть участь у справі, рішення може бути оскаржене.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до апеляційного суду Харківської області через Червонозаводський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає чинності після закінчення десятиденного строку, якщо заява про його апеляційне оскарження не була подана. Якщо після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга у двадцятиденний строк не була подана, рішення набирає чинності після закінчення двадцятиденного строку для подачі апеляційної скарги. У випадку подачі апеляційної скарги рішення, якщо воно не буде відмінено, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Протасова О.М.