Судове рішення #6541560


2-4360/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

2 листопада 2009 року                          м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Галущенко Ю.А., при секретарі Данковській С.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  

ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства «Укренергочормет» про стягнення заборгованості по заробітній платі, втрати частини заробітної плати у зв’язку з її несвоєчасною виплатою, відшкодування моральної шкоди,  -  

 В С Т А Н О В И В:

У вересні 2009 року позивач звернулася до суду з позовом, в якому зазначає, що вона працювала в ЗАТ «Укренергочормет» з 30.07.2007 року по 6.07.2009 року. Наказом від 6.07.2009 року її звільнено з підприємства.

Посилаючись на те, що за час роботи та при звільненні їй не була виплачена заборгованість по заробітній платі, затримка розрахунку при звільненні призвела до моральних страждань просить суд стягнути з відповідача на її користь заборгованість по заробітній платі за період з жовтня 2008 року по 6.07.2009 року в розмірі 14 767 грн. 75 коп.,  відшкодування моральної шкоди в розмірі 1 700 грн.

ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні не оспорював факту наявності заборгованості по заробітній платі перед позивачем, пояснивши, що кошти працівникам не виплачуються через їх відсутність на рахунках підприємства.

Дослідивши надані письмові докази у сукупності, заслухавши пояснення прокурора, позивача, що вимоги позивача обґрунтовані та  підлягають задоволенню, на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.

Судом встановлено та перевірено доказами, що наказом № 134-к від 30.07.2007 року ОСОБА_1 було прийнято на посаду інспектора відділу кадрів ЗАТ «Укренергочормет», наказом № 4-к від 6.07.2009 року у зв’язку зі скороченням штату ОСОБА_1 звільненоз підприємства, про що надано копію трудової книжки.

Як передбачено ст. 116 КЗпП України п ри звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Як встановлено судом при звільненні ОСОБА_1 належало до виплати та не було сплачено 14 767 грн. 75 коп., про що довідку № 38 від 14.07.2009 року. Як зазначив позивач, на неодноразові звернення про виплату заборгованості йому зазначену суму виплачено не було.

Відповідач ніяким чином суму заборгованості перед працівником не оспорював.  

Таким чином з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума заборгованості по заробітній платі в сумі 14 767 грн. 75 коп.

Як передбачено ст. 237-1 КЗпП України   в  ідшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Як пояснила в судовому засіданні позивач, внаслідок невиплати їй заробітної плати вона не має змоги провадити лікування хворого чоловіка, який є інвалідом другої групи (про що надано копію свідоцтва про шлюб, пенсійного посвідчення), несвоєчасно та не в повному обсязі оплачує комунальні послуги (про що надано копії довідок про заборгованість з оплати комунальних послуг), у зв’язку з чим позивачеві спричинено значні нервові переживання та хвилювання, пов’язані як з вирішення питання про необхідність відшукати кошти, так і з необхідністю вирішувати питання відшкодування шкоди в судовому порядку.  

З урахуванням тих обставин, що порушення прав позивача дійсно призвело до моральних страждань, порушення попереднього образу життя, необхідність відстоювати свої права тривалий час в судовому порядку, а відповідач за час розгляду справи не намагався усунути негативні наслідки порушень прав позивача, заборгованість не відшкодував, суд вважає, що в частині відшкодування моральної шкоди позов також доведений та ґрунтується на  законі, а тому підлягає задоволенню

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.  

Відповідно до ст. 4 Декрету КМУ «Про державне мито» особи звільняються від оплати державного мита при зверненні до суду з позовами, що виникають з трудових спорів, тому з відповідача підлягає стягненню в дохід держави судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. 115, 116, 237-1 КЗпП України, ст. 3, 10, 11, 28, 30, 57, 60, 88, 169, 212-215, 218 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ЗАТ «Укренергочормет» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі за період з жовтня 2008 року по 6.07.2009 року в розмірі 14 767 грн. 75 коп.

Стягнути з ЗАТ «Укренергочормет» на користь ОСОБА_1 відшкодування моральної шкоди в розмірі 1 700 грн.

Стягнути з ЗАТ «Укренергочормет» в дохід держави мито в сумі 8 грн. 50 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн. 00 коп.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя                                Ю.А.Галущенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація