Справа № 22-47\2007 рік Головуючий у 1 інстанції Скудін В.Є.
Категорія 33 Суддя-доповідач Кочегарова Л.М.
УХВАЛА
Іменем України
1 лютого 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області в складі:
головуючого Ігнатолі Т.Г. суддів Козлова О.М. , Кочегарової Л.М. при секретарі Стрілецькій О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі справу за позовом ОСОБА_1
· до ОСОБА_2 про визнання виданих ним довідок недійсними та визнання його дій неправомірними,
· до ОСОБА_3 про зобов"язання включити до списків ветеранів війни КСП "Прогрес",
· до Відкритого акціонерного товариства „Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча" (далі ВАТ"ММК ім.Ілліча") про поновлення його в членах КСП „Прогрес", про визнання неправомірними і неконституційними дій про відмову в особистому прийомі, про зобов'язання включити до списків ветеранів Великої Вітчизняної війни, інвалідів, пенсіонерів агроцеху № ІНФОРМАЦІЯ_1"
за апеляційною скаргою позивача на ухвалу Першотравневого районного суду Донецької області від 11 грудня 2006 року,
встановила:
Ухвалою Першотравневого районного суду міста Маріуполя від 11 грудня 2006 року позовна заява ОСОБА_1 залишена без розгляду на підставі п.9 ст.207 ЦПК України у зв"язку з тим, що позивач до закінчення розгляду справи покинув судове засідання і не подав до суду заяви про розгляд справи за його відсутності.
В апеляційній скарзі позивач просить ухвалу скасувати, посилаючись на те, що висновки суду не відповідають обставинам справи, нормам матеріального і процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення ОСОБА_1, який доводи скарги підтримав, заперечення представника відповідача ОСОБА_4, яка просила відмовити у задоволенні скарги, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню, а ухвала суду скасуванню з таких підстав.
Відповідно до ст.202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання
2
З матеріалів справи вбачається, що 25 квітня 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про захист своїх прав ветерана Великої Вітчизняної війни, інваліда, пенсіонера агроцеху № ІНФОРМАЦІЯ_1".
Відповідно до ч.І ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Відповідно до вимог ч.2,3 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд.
Незважаючи на позовну заяву ОСОБА_1 та вимоги закону, суд першої інстанції, не обґрунтовуючи свого рішення, розглянув справу за нормами цивільного судочинства і постановив помилкову ухвалу про залишення позовних вимог без розгляду, керуючись нормами ЦПК України.
Суд не навів підстав для розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 за межами позовних вимог і рішення про захист прав позивача не постановив.
Відповідно до ст.199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на
ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу і
постановити нову ухвалу з направленням справи до суду першої інстанції для
продовження розгляду справи.
Враховуючи, що суд порушив порядок, встановлений для вирішення позовних вимог ОСОБА_1, ухвала про залишення позовної заяви без розгляду підлягає скасуванню, з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 195,199 КАС України, колегія суддів,-
ухвалила:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Першотравневого районного суду Донецької області від 11 грудня 2006 року скасувати і направити справу до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом одного місяця з дня набрання законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України