Справа № 2 о - 715/09
Р І Ш Е Н Н Я ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2009 року м. Мелітополь
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді - Марущенко М. В.,
при секретарі Павловій Т. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 за участю зацікавленої особи – Мелітопольської міської державної нотаріальної контори, Мелітопольської міської ради про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1 звернулася з заявою до суду про встановлення факту, що має юридичне значення.
У судовому засіданні заявниця, в обґрунтування заявлених вимог, пояснила, що вона уроджена ОСОБА_2 є рідною онукою ОСОБА_2, померлої 29.06.1989 року. Після її смерті відкрилася спадщина, яку прийняв за заявою її дядько – ОСОБА_3, рідний брат її батька – ОСОБА_4, але дядько помер 23.12.2007 року, не встигши оформити спадщину. Єдиною спадкоємицею на даний момент є вона, але вона не може прийняти спадщину, оскільки у неї відсутні свідоцтва про народження її батька, та документи, які б підтверджували, що вона є рідною онукою ОСОБА_2 та рідною племінницею ОСОБА_2 А Д., тому вона просить суд встановити ці юридичні факти для прийняття спадщини.
Від Завідуючого Мелітопольської державної нотаріальної контори надійшло клопотання про розгляд справи без їхньої присутності, проти задоволення заяви заперечень не мають.
Представник Мелітопольської міської ради у судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечував.
Суд, вислухав заявницю, представника Мелітопольської міської ради, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено у судовому засіданні, заявниця ОСОБА_2, померла 29.06.1989 року (а.с.12). Після її смерті залишилася спадщина – будинок №13-а по вул. Чапаєва у м. Мелітополі (а.с.7, 14), яку прийняв один з синів – ОСОБА_3 (а.с.15), другий син – ОСОБА_4 спадщину не приймав (а.с.15). ОСОБА_4 помер 26.09.1999 року (а.с.13), ОСОБА_3 помер 23.12.2007 року, не встигши оформити спадщини. Після його смерті залишилася спадщина, єдиною спадкоємицею є заявниця, але вона не може прийняти спадщину, оскільки свідоцтва про народження її батька – ОСОБА_4 та її дядька – ОСОБА_3 не збереглися.
В судовому засіданні, свідки – ОСОБА_5, ОСОБА_6, пояснили, що батько ОСОБА_1 є ОСОБА_4 та ОСОБА_3 є рідні брати, та сини покійної ОСОБА_2, яка дійсно визнавала заявницю своєю рідною онукою.
Цей факт також підтверджується матеріалами справи: договором (а.с.7), повідомленням (а.с.8), свідоцтвом про народження (а.с.9), свідоцтвом про одруження (а.с.10), свідоцтвами про смерть (а.с.11-13), випискою з реєстру прав власності на нерухоме майно (а.с.14), заявами (а.с.15), військовими квітками (а.с.16), витягом з Державного реєстру актів цивільного стану про відсутність актового запису цивільного стану ( а.с.17).
Виходячи з вищенаведеного суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 209, 213, 256, 259 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 за участю зацікавленої особи – Мелітопольської міської державної нотаріальної контори, Мелітопольської міської ради про встановлення факту, що має юридичне значення – задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 є онукою ОСОБА_2, померлої 29.06.1989 року та племінницею ОСОБА_3, померлого 23.12.2007 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мелітопольського
міськрайонного суду ОСОБА_7