Судове рішення #6545953

                  Справа № 2-533/09 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ


    20 серпня 2009 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді Водолага А.В., при секретарі Стрілець Л.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Зіньків справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна таким, що відбувся і дійсним та визнати право власності на нерухоме майно ,  -      

                       

ВСТАНОВИВ :


Заявник просить суд винести рішення, яким визнати договір купівлі-продажу нерухомого майна таким, що відбувся та визнати право власності на нерухоме майно. Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1 померла дружина заявника ОСОБА_3. З дня її смерті відкрилася спадщина на її спадкове майно, частиною якого є будинковолодіння за АДРЕСА_2. На час відкриття спадщини заявник постійно проживав разом із спадкодавцем ОСОБА_3 і вважав, що він прийняв спадщину. В червня 2009 року заявник звернувся до Державного нотаріуса Опішнянської державної нотаріальної контори, щоб одержати свідоцтво про право на спадщину за законом, а потім розпоряджатися успадкованим нерухомим майном на власний розсуд. Оглянувши надані заявником документи, які підтверджують право власності спадкодавця ОСОБА_3 на вказане будинковолодіння, нотаріус повідомила, що успадкувати дане нерухоме майно померлої дружини заявник не може так як договір купівлі-продажу вищевказаного будинковолодіння укладений  19 травня 1982 року між померлою дружиною заявника ОСОБА_3, як покупцем з однієї сторони і ОСОБА_2, як продавцем не дійсним, так як свого часу не пройшов державну реєстрацію. У спадкодавця ОСОБА_3 відсутні спадкоємці за заповітом і за законом, які подали до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Заслухавши пояснення заявника та дослідивши матеріали справи, суд знаходить, що заявлені вимоги обґрунтовані і такі, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 3, 15, 118-120 ЦПК України, ст. ст. 16, 202, 204, 392 ЦК України, суд –


ВИРІШИВ :


Визнати таким, що відбувся і дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку за АДРЕСА_2, укладений 19 травня 1982 року між ОСОБА_3 і ОСОБА_2.

Визнати за заявником ОСОБА_1 право власності  на нерухоме майно, яке розташоване в АДРЕСА_2, а саме житловий будинок «А-1».

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів після проголошення рішення, апеляційну скаргу може бути подано на протязі 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.


Суддя : підпис

З оригіналом вірно.

Рішення вступило в законну силу  31  серпня 2009 року.


Голова Зіньківського

районного суду                             М.І. Герасименко






















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація