Судове рішення #6546814



Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  


4 листопада 2009 р.     Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:  

головуючого судді                   Галущенко Ю.А.  

при секретарі         Данковській С.В.  

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи 5-а Запорізька державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, -  

ВСТАНОВИВ:  

ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту прийняття спадщини.  

В заяві зазначено, що 27.11.2000р. померла бабка заявника ОСОБА_3. На випадок своєї смерті вона залишила заповіт, згідно якого все своє майно заповіла ОСОБА_1 Єдиним спадкоємцем за законом є донька заявника ОСОБА_2. Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на житловий будинок № 421 по ул. Тимірязєва в м. Запоріжжі.  

У встановлений законом строк ніхто не звертався до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщину. ОСОБА_1 прийняла спадщину, оскільки проживала у житловому будинку № 421 по ул. Тимірязєва в м. Запоріжжі, що буде підтверджено свідками.  

Заявник просить встановити факт прийняття нею спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла 27.11.2000р.  

В попередньому судовому засіданні ОСОБА_1 наполягає на задоволенні заявлених вимог у повному обсязі. Звернулась до суду з письмовою заявою про розгляд справи в попередньому судовому засіданні.  

Представник заявника ОСОБА_4 на задоволенні заяви наполягала та пояснила, що ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом, яка прийняла спадщину, оскільки фактично вступила в управління та володіння спадковим майном – проживала в житловому будинку № 421 по ул. Тимірязєва в м. Запоріжжі  

В попереднє судове засідання представник заінтересованої особи 5-ої Запорізької нотаріальної контори не з’явився, суду надано заяву про розгляд справи без присутності представника нотаріальної контори.  

В судовому засіданні заінтересована особа – ОСОБА_2 пояснила, що спадщину після смерті  ОСОБА_3, яка померла 27.11.2000р., прийняла ОСОБА_1, оскільки проживала разом зі спадкодавцем тривалий час, на спадкове майно не претендує. Звернулась до суду з письмовою заявою про розгляд справи в попередньому судовому засіданні без призначення до судового розгляду.  

Вивчивши надані докази у сукупності, заслухавши пояснення заявника, представника заявника, заінтересовану особу, суд дійшов висновку, що заява ґрунтується на законі та підлягає задоволенню в повному обсязі в попередньому судовому засіданні без призначення до судового розгляду.  

Відповідно до ст. 534 ЦК України (1963р.)  кожний громадянин може залишити за заповітом усе  своє  майно або частину його  (не  виключаючи  предметів  звичайної  домашньої обстановки і вжитку) одній або кільком особам як тим, що  входять, так і тим, що не входять до кола спадкоємців за законом.  

Судом встановлено, що ОСОБА_3 реалізувала своє право на розпорядження своїм майном на випадок смерті та залишила заповіт, згідно якого все своє майно заповіла ОСОБА_1, що підтверджується копією заповіту.  

Згідно ст. 549 ЦК України (1963р.) спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або  володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній  конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.  

Судом встановлено, що ОСОБА_1 постійно проживала в належному спадкодавцю житловому будинку більше ніж десять років на момент смерті ОСОБА_3, постійно проживає в житловому будинку № 421 по ул. Тимірязєва в м. Запоріжжі і після смерті спадкодавця. Дані обставини встановлені з пояснень заінтересованої особи ОСОБА_5  

Таким чином, спадщину після смерті ОСОБА_3, яка померла 27.11.2000р., прийняла спадкоємець за заповітом ОСОБА_1.  

Керуючись ст. ст. 3, 10, 11, 57, 60, 130, 174, 208-209, 212, 213-215,  218, 234, 235, 256, 259 ЦПК України, ст. ст. 534, 549 ЦК України, 1963р., суд –  

ВИРІШИВ:  

Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини,  відкритої після смерті ОСОБА_3, яка померла 27.11.2000р.  

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  




Суддя         Ю.А. Галущенко  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація